Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hosszú vezetéknévhez hosszú...

Hosszú vezetéknévhez hosszú keresztnév, ráadásul kettő? Mit gondoltok, mennyire nehezíti meg a gyerek életét?

Figyelt kérdés

A vezetéknév 4 szótag, az első keresztnév is négy szótag, a harmadik pedig 3 szótag, tehát így összesen, egyben mondva 11. :(

Nekem nagyon tetszik a vezetéknévvel együtt kimondva, szép dallamos, de a vezetéknév, plusz vagy csak az első vagy csak a második keresztnév is jól hangzik.

Mindenképpen két keresztnevet szeretnénk, egy kicsit különlegesebbet és egy szokványosabbat, és a kettőből egy legyen magyar, egy pedig nemzetközibb valamivel.

Szóval nehéz ügy volt, és kb ezt a két keresztnevet találtuk, ami minden kritériumnak megfelel, mindenkinek tetszik a családban és össze is cseng. :)



2014. jan. 7. 14:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ha minden megfelel, akkor nincs probléma :)

A gyerkőc úgyis csak az egyiket használja majd, és amit ő használ, azt használja majd minden ember aki kapcsolatba kerül vele (barátok, pedagógusok... stb). Csak a hivatalos helyekre kell majd használnia mindkettőt, az meg legyen a hivatal problémája.

2014. jan. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
53%
nagyon én semmiképp nem adnék iylen nevet föleg kettöt nem ha már igy is ilyen hosszú a vezetéknév.
2014. jan. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Majdnem ilyen hosszú nevem van nekem is, ráadásul a vezetéknév nagyon idegen, de engem sosem zavart. :)
2014. jan. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!