Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jár még rajtam kívül valakinek...

Jár még rajtam kívül valakinek a fejében az, hogy ha véletlenül történik a férjével valami akkor, hogy miből tartja el a 3 gyerekét?

Figyelt kérdés
Egyre jobban felerősödnek bennem ezek az érzések, félelmek. Három nagyon kicsi gyerekről lenne szó, vagyis a harmadikat ezért nem merem bevállalni, pedig nagyon szeretnénk. Férjemnek nem merek erről beszélni, lehet nem értené meg, pedig jó férj. A mostani anyagi helyzetünk megengedné, csak előre 20 évre nem tudom. Ki hogyan gondolkodik erről? Hogy biztosítjátok be magatokat?
2014. jan. 8. 13:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Mindig ilyeneken gondolkodok én is, bár én nem az anyagiak miatt aggódok, hanem hogy hogyan bírnám ki ha elveszíteném a férjemet és mi lenne a gyerekekkel apa nélkül! Szörnyü érzés, ....nagyon...
2014. jan. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy babánk van, a férjem 3-at szeretne, és én is, de pont emiatt, amit írtál, félek. Egyedül eltartani 3 gyereket úgy, hogy nyitott legyen előttük minden lehetőség, kemény dolog. A férjem nagyon-nagyon jó apa, félelmetesen jól keres, és mindketten spórolósak vagyunk. Vígan belefér most 3 gyerek, ezt nyugodtan állíthatom. De bennem is bennem van, hogy mi lesz, ha... Tudom, hogy korrekt, jószívű, és végtelenül szeret minket, tudom, hogy sosem hagyna cserben, én sem ettől félek. Attól, hogy baja esik, és magunkra maradunk. A szívem megszakadna, mert a legjobb barátom is, nem csak a társam, és rettegek is tőle, mert ott leszek 3 gyerekkel, ahol a part szakad, hisz évekig nem mennék vissza a munkaerőpiacra. Félreteszünk, spórolunk folyamatosan, de akkor is. Még nem sikerült helyére tennem ezt az érzést magamban.
2014. jan. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Azt hittem, hogy felteszem ezt a kérdést és egyből le fognak hújjogni, de látom más is szorong ilyeneken. Mondogatom magamnak, hogy már így is van 2 gyerek igazából már így is bajban leszünk, és mindig volt valahogy, de akkor is.
2014. jan. 8. 13:09
 4/17 anonim ***** válasza:
63%
Sokáig voltamígy ezzel én is, de azt hidszem most már rende tettem ezt magamban,vagy egyszerűen elmúlt magától. Nekünk 6 kisgyerekünk van, azt hiszem nálunk még kiélezettebb a helyzet, de szerintem - mint az életben annyi mindenben - ebben a helyzetben is nagyon fontos a pozitív hozzáállás, mert még az ember bevonzza a rosszat...
2014. jan. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%
Én nem gondolkodtam soha ilyenen, vagyis pont fordítva, hogy mit kezdene a férjem a gyerekekkel ha nem lenné,mert ismerem, látom,hogy nem képes őket egyedül ellátni!
2014. jan. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
36%

Pont ezért találták ki a biztosítást.

Nektek nincsen ilyenek?

Abba bele gondoltál, hogy férjeddel olyan dolog tröténik, amitöl elveszti munka képességét, akár még neked is kell ápolnod, anyagilag semmit nem hoz...


Férjemnek már a gyerekek elött Volt nagyon sok biztosítása, amikor az elsö lányunkat vártuk akkor tett meg mindennek a kedvezményezettjének(addig nem voltunk össze házasodva és a tesója Volt az örököse).

Neki nem csak halálra van, hanem mindenféle foku munkaképtelenség esetére is. Akár ha 2 hétig lenne csak munka képtelen is fizet már a biztosító, de még Ezer apró dologra. Pl ha össze tör valamit bárhol a világban. (ezt használtuk már, mikor apja méreg drága vadiúj modellhelikopterét összetörte apró darabokra, a bizotsító csak egy képet kért a kárról és már fizetett is)


Lelkileg erre nem lehet felkészülni, és én hülyeségnek is tartanám. De anyagilag mindenképpen a fö családfentratónak Minimum addig kell komoly biztosításokkal rendelkezni, míg a másik fél képtelen dolgozni(aprók a gyerekek), aztán pedig azért ha mindkettöjükkel történne valami.

2014. jan. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Túl sok a negatív gondolat a fejemben szerintem, fordítva is eszembe jutott már, főleg, hogy előttem van még egy szülés.
2014. jan. 8. 13:18
 8/17 A kérdező kommentje:
Van biztosítása, de én is arra gondoltam, hogy ki kell bővebbre terjeszteni, mert csak baleset és élet van. Van olyan is ha nem dolgozik akkor fizet? Van hitelbiztosításunk is.
2014. jan. 8. 13:20
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk en tartottam el a csaladot, most elvaltan, gyerektartas nelkul elvagyok a gyerekekkel. En attol vagyok betoljva, hogy akkor mi lesz veluk, ha velem tortenik valami. Az apjuk trehany, nem nott fel az apaszerephez, a gyerekek jottek mar tole ugy haza,hogy zavartam be oket a kadba es a cuccaikkal inditottam a mosogepet. Az oktatasukkal semmit se torodik, ha nala vannak csak gepeznek. Raadasul egyedul vagyok veluk kulfoldon, valami tortenik velem utana par nap mire valaki ideer ertuk a csaladbol.
2014. jan. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
100%

Ezt úgy tudom, hogy teljesen normális ilyenkor, bennem is bennem volt ez, de szerencsére magától elmúlt. Soha nem tudhatjuk, hogy holnap egymás mellett leszünk-e, de ez akkor is így van, ha félünk ettől, és akkor is, ha nem. Szerintem ezért kár lenne feladni az álmot a 3. babáról, ugyan annyi esély van rá, hogy együtt nevelitek fel, mint arra, hogy nem. Esetleg egy életbiztosítást köthetnétek a férjednek (és Neked is, ha úgy gondoljátok), az nem vígasz ugyan, ha baj van, de legalább nem maradsz üres kézzel.

Szorítok , hogy hamar elmúljon, és boldogan, együtt neveljétek fel a gyerekeiteket!:)

2014. jan. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!