Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikorra terveznétek a következ...

Mikorra terveznétek a következő babát?

Figyelt kérdés

2 hónapja szültem császármetszéssel. GYES-t kapok, mert diákmunkában dolgoztam eddig, de a pénz nem számít, jól élünk.

Most szeptemberben kezdtem az egyetemen a mester szakot, 2015 májusában végzek, ha minden jól megy.

Szeretnénk még egy gyereket, de nem tudom, hogy mikor. Legyen szünet a két baba között és menjek el dolgozni, vagy egybe "zavarjuk le"?


2014. jan. 8. 15:42
 1/10 anonim ***** válasza:
én elmennék dolgozni.de nem a pénz miatt,hanem azért hogy legyen nagyobb korkülömbség a gyerekek közt.ha utána nézel jobban ajánlják mint a kis korkülömbséget
2014. jan. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%

Én cáfolom az elsőt, sokkal jobb a viszonyom azzal a húgommal, aki másfél évvel rám érkezett, mint azzal, aki 4 évvel később.

Csak akkor vállaljátok a következő babát úgy, hogy előtte nem dolgozol, ha anyagilag bírni fogjátok :)

2014. jan. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1es vagyok.nagyon sok család van akinél nem jött be a kis korkülömbség(anyuka fáradt,feszült,nincs elég idő a nagyra)

persze akiknél ez bejött azok előtt le a kalappal,de nagyon nem könnyű

2014. jan. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
szerintem legyen szünet még pedig mert meg fogsz zavarodni,suli gyerek bőven elég együtt,a kis korkülönbség az egy rémálom az elején biztos, 2 gyerek mellett biztosan nem tudsz rendesen tanulni,az sem baj ha dolgozol is kicsit 3-4-5 év korkülönbség teljesen ideális 3 nál kisebb nem jó rengeteg szempontból
2014. jan. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Másfél év van a gyerekeim között, abszolút kis korkülönbség párti vagyok (segítségem nincs, férjem oda van egész nap a munkahelyén). Vannak nehéz napok és időszakok, de nagyobb korkülönbségnél is vannak, csak más jellegűek a problémák.

Ha anyagilag megtehetitek kis korkülönbséggel szülj, szuper dolog. Persze más kérdés, hogy a sulit mennyire tudod befejezni ha esetleg 2015 májusa előtt érkezne meg a pici.

2014. jan. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el dolgozni, oké a pénz ne is legyen gond, de sokkal könnyebb egy gyerekkel munkát találni mint kettővel nulla munkatapasztalattal, mert diákmunka semmit sem számít egy önéletrajzban.
2014. jan. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is kis korkülönbség párti vagyok, nálunk 23 hónap van a gyerekek között. (Köztünk öcsémmel 6 év volt, ami sok!) Ha anyagilag megengedhetitek, akkor én ezt javaslom. A másik előny meg, hogy ha majd először rendes munkát fogsz találni, akkor utána nem az lesz a következő lépés, hogy akkor rögtön újra elmész szülni.
2014. jan. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Úgy gondoltam, hogy mindenképpen 5 éven belül jönne a következő, de amíg suliba járok nem születne meg.

Nekem is ez a dilemmám, hogy várnék a kettő között egy kicsit, de rögtön úgy kezdjem a munkát, hogy bocsi, megyek szülni...

2014. jan. 9. 15:32
 9/10 anonim ***** válasza:
nekem is van egy kisfiam.en is azt akartam hogy mindenkeppen legyen tesoja es ne legyen sok ev koztuk.kb1-1,5 evet szerettem volna.de sajna az elet maskepp hozta.a fiam 2 eves,jelenleg kulfoldon vagyunk es majd ha hazamegyunk es otthon dolgozok meg hogy gyedet kapjak utana lesz teso.kb 3 ev mulva :(
2014. márc. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem legyen szünet,nem jó a túl kis korkülönbség és az anyagiaknak is jobb,nem beszélve rólad,ugye nem mindenkinek nyerő az otthon ülés hosszútávon
2014. márc. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!