Spirárol vélemények?

Figyelt kérdés

Tényleg nem lehet tampont használni? Mennyi az esélye hogy elmozdul vagy kiesik? Egyéb tudnivaló, tapasztalat?

Köszönöm


2014. jan. 9. 21:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet tampont használni. Én nem ajánlom. Terhes lettem mellette...
2014. jan. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 porcukormókus ***** válasza:

En mirenat tetettem fel, ez kicsit huzosabb volt arban, de en tutira akartam menni. Amelett, h ugy fmukodik , mint a hagyományos spirálok, meg pluszba vmi hormont bocsajt ki, ami szinten megakadalyozza a teherbeesest. Guglizz ra, nem akarok hulyeseget mondani.

Tavaly vettem, kb 45e volt, aztan sima sztk-s dokival tetettem fel, igy az mar nem kerult semmibe. Ez 5evig ved a teherbeesestol, es a hagyomanyossal ellentetben emelett TENYLEG nem eshetsz teherbe. Mert meg ha el is mozdul, akkor is kibocsajtja ezeket a hormonokat. Ezek viszont nem kerulnek be az emesztorendszerbe, hiszen "helyileg" hatnak.

Az arara visszaterve: ha kiszamolod 5evre a fog.gatlot, ami az en esetemben kb 9e volt 3honapra, amik raadasul nem 30-31 naposak, hanem 28 naposak, akkor az nekem kb 190e ft! :O Ehhez kepest egyszer kifizetni 45-ot ajandek! Raadasul kb 5-6honap alatt a menstruaciom egyenlo lett szinte a semmivel, ez is Mirena (aldasos) mellekhatasa, most a legutobbi is kb 2napig tartott, es alig volt valami. En siman hasznalok tampont is,csak nem teszem fel olyan magasra. De teny, hogy nem nagyon ajanljak. Maskulonben legtobbszor eleg a sima tisztasagi betet is mostmar. :)

A felhelyezese nem teljesen fajdalommentes, de abszolut kibirhato.

Nekunk az elejen annyi gond volt vele, hogy szex kozben a ferjem erezte a jelzoszalat, de ezt kesobb a doki megoldotta, egyszeruen rovidebbre vagta. Azota egyaltalan nem erezni. (En nem probaltam kitapintani, de allitola ki lehet, itt tobb lanynal is olvastam)

En semmi rosszat nem tudok rola mondani.

A hagyomanyos spiralokrol ne kerdezz, olyanom nem volt soha.

2014. jan. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szerintem nekem hagyományost rak fel mert azt mondta hormon nélküli. 4 évig véd. Kb ennyit tudok. Külföldön élek és ez az egyetlen spirál fajta amit lehet választani. ( vagy csak a doki mondta mondta volna?)
2014. jan. 10. 07:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!