Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan Szoktassam le a babát...

Hogyan Szoktassam le a babát az éjszakai evésről? Ha van itt olyan aki leszoktatta a babáját ossz meg velem Legyen szíves!

Figyelt kérdés
Lassan 7 hónapos a kislányom (tápszeres)és éjszaka még mindig egyszer kelünk enni. De én szerintem ez csak berögződése mert egy mozgalmas nap után végig alussza az éjszakát nem rég például este fél 9-től reggel negyed 8- ig aludt és meg se nyikkant éjszaka , én mentem oda ,hogy vesz e levegőt.Sok helyen olvastam is ,hogy fél éves kortól már csak berögzült dolog a kelés. Nem mellesleg az orvosom is azt mondta ,hogy ne adjak neki enni mert csak ráfogom szoktatni adjak helyette neki vizet vagy teát cukor nélkül. 2 napja ki is próbáltam szokásos 3órakkor kelt ivott 80ml teát, aludt fél 7 ig. de ma éjjel nem akart vissza aludni nem sírt csak nyűglődött én megsajnáltam megetettem és aludt. (bár szerintem már nem sok kellett volna ,hogy vissza aludjon lehet kitartobbnak kellett volna lennem és nem megsajnálni a férjemet is aki már nagyon nem bírta a nyöszörgést...) HOgy csináljam inkább a tápszeradagját csökkentsem ha igen akkor mennyi időnként adjak neki kevesebbet? Vagy próbálkozzak tovább ezzel a teás dologgal? Nem akarom ,hagyni sírni ezt már most szögezzük le szóval baba barát módszert szeretnék alkalmazni! JAh és mindegy ,hogy 9-10-vagy 11 kor etetem akkor is 3kor kel mint a kakukkos óra, pocakban is mindig ekkor ébred! Nem érdekelne az etetés akármit mond az orvos és az internet ,ha nem kéne márciusba visszamennem dolgozni! A válaszokat előre is köszönöm és bcsánat ,hogy hosszúra sikerült!

2014. jan. 10. 07:56
 1/5 anonim ***** válasza:
30%
Ha leakarod szoktatni, akkor hagyd nyöszörögni és sírni! Néhány nap után átalussza majd az éjszakákat. Egy kis sírás még egyetlen babának sem ártott meg.
2014. jan. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Ha nagyon fáradt és nem kel fel éjszaka, az nem azt mutatja, hogy máskor nem éhes, csak megszokásból ébred. Ha kimerült az ember, nem ébred fel olyan könnyen, ha kellemetlensége van is.

Napközben próbáld többször etetni. Kicsit hízik, és akkor nem lesz szüksége az éjszakai evésre, lesz tartaléka. Emellett fáraszd le jobban napközben, hogy mélyebben aludjon.

Ha ezek nem segítenek, akkor kénytelen leszel kivárni, amíg magától elhagyja. Mert el fogja, mindenféle erőszak nélkül is, ha már nincs szüksége rá. Nem egyformák a babák, más az igényük. A tiéd ilyen, fogadd el így:), és kitartást!

2014. jan. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
Én sem szoktattam le róla.Igazából egyetlen okom volt rá,pedig másfél éves koráig kelt,igaz,akkor már nem minden éjjel.Ugye nekik azért még nem olyan az alvókájuk,mint egy felnőttnek(bioritmus pl....)Én magamon megfigyeltem,hogyha 2-3 óra között ébredek fel,bizony iszonyatos éhséget szoktam érezni(ugye álmunkban is emésztünk)szerintem addigra pont kiürül a gyomrom.De én meg tudom állni,h ne egyek és elég nehezen,de visszaalszom.El tudom képzelni,h náluk is ez megy végbe és lehet,h tényleg éhesek,jól jön egy kis meleg tejecske a gyomrukba.Szóval én nem szoktattam le róla,szépen eljött az az idő,amikor már végigaludta az éjszakát.
2014. jan. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) ohh nem kell aggódni jó súlyban van ezért is mondják ,hogy át kéne már aludnia:)megpróbálom jobban lefárasztani, de ha nem fog menni nem erőltetem nem minden áron akarom leszoktatni,Sírni hagyással meg pláne nem, csak hát jó lenne :)További szép estét és jó hétvégét mindenkinek.mindenkinek megy a zöld kéz
2014. jan. 10. 18:21
 5/5 anonim ***** válasza:
59%

Atyaúristen, mindig elképedek itt, hogy milyen barbár gyerekorvosok vannak, és ilyenkor mindig hálát adok magamban a saját gyerekdokinkért.

Egyáltalán nem kell leszoktatni ilyen pici korban az éjszakai evésről. Még a szigorúbb elvek szerint is 1 éves kor körül "illik" róla leszokni, de én ezzel sem értek egyet.

Nekem 2 évesem van, és néhány hete kezdi elhagyni az éjszakai tápszerét. Sosem erőltettem semmire és nem vontam meg tőle semmit, amire igényt tartott. Ha kért éjszaka enni, akkor megetettem, nagyon kegyetlen dolognak tartom a sírni hagyást, pláne ha azért sír, mert éhes. Én is eszek/iszok, ha esetleg éjszaka éhes/szomjas lennék, és akkor egy pici babától vonjam meg ezt? Tényleg barbár dolognak tartom.

Szóval szerintem nem kell ezt túlbonyolítani, ha kér enni éjszaka, akkor etesd meg szépen. Ha meg nem igényli, akkor úgysem fogja kérni.

Az sem indok a kajamegvonásra, hogy vissza kell menned dolgozni. Sajnos egy baba mellett bele kell kalkulálni hogy éjszaka néha kelni kell hozzá, és akkor még nagyon szerencsésnek mondhatod magad, ha csak egyszer ébred éjszaka és csak az evés erejéig.

2014. jan. 11. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!