Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy szoktassam rá a másik...

Hogy szoktassam rá a másik cumira?

Figyelt kérdés
Most ezt a cseresznye cumit szereti, de szeretném átszoktatni a fogszabályozósra(Mam-os).Valami ötlet esetleg?Persze mondanom sem kell, hogy nem alvás új cumival, sírás és nyafogás mindenek a vége :(.

2012. okt. 11. 10:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Ötlet nincs. Cumi ügyben két féle gyerek van: az egyiknek mindegy, hogy milyen csak cumi legyen, a másik pedig típus és/vagy márkafüggő. Ha a gyerek ragaszkodik egy bizonyos típusú cumihoz akkor azon túl, hogy olyat adsz neki nem igazán tudsz mit tenni. A fogorvosok sem egységesk a cumizás kontra fogak kérdésben, éppen ezért nem igazán hiszem, hogy egy fogszabályozásnak mondott cumi annyira sokat jelentene a későbbiekre nézve.
2012. okt. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szia!


Én is hasonlóan jártam. Az kislányom szinte születése óta használta a MAM legkisebb cumiját, ami valamelyik ajándék csomagban volt (talán a Felicitasosban). Én is vettem gyorsan egy fogszabályozósat kb. 5 hetes korában, de nem fogadta el, állandóan kiesett a szájából. Tegnap volt 2 hónapos, megpróbáltam újra és már kb. 5 percig tudta cumizni. Még mindig nem a kedvenc, de már ügyesebben használja. Nem tudom mennyi idős a babád, de lehet, hogy később Ő is jobban elfogadja majd. Amúgy, ha mégsem, akkor sincs szerintem ezzel baj.

2012. okt. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk 13 hós a kislányom, és csak azt a fajta cumit használja, amit kb. 3 hósan kapott. Kb. 15 cumi van még itthon, de egyiket sem akarja, csak azt a fajta Tommee Tippeet. Így hát abból vettünk még tartaléknak, és főként csak alvás előtt kell neki, de akkor sem tágít tőle.
2012. okt. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ott rontottam el, hogy amikor ajándékba kaptuk ezt a cseresznye cumit odaadtam neki és hááát rájött, hogy ez neki sokkal jobb :D.Elötte ilyen fogszabályozós volt...Gondoltam nem adom oda neki (persze nem dobom ki, mert hajaj lesz), de akkor nem alszunk (mert csak alváshoz kell) egy hétig.
2012. okt. 11. 10:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi NUK cumikat használtunk kezdetektől. Kb 1,5 éves korában a következő méretű cumit vettem a fiamnak. Hát nem kellett neki, még öklendezett tőle, rögtön elhajította. A régi cumit már eltettem, úgyhogy csak ez volt. Inkább nem kellett neki, ekkor szokott le róla.:)

26/N

2012. okt. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
17 hónapos a lányom, ha esetleg elvenném tőle, akkor az újjszopástól félnék :).De ha nem adom oda alvás elött addig sír míg szétesik és akkor...:D.
2012. okt. 11. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!