Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sokan miért adnak 2 vagy több...

Sokan miért adnak 2 vagy több keresztnevet gyereküknek, mi értelme van?

Figyelt kérdés
Végül úgy is csak azz egyik lesz használva ..teljesen felesleges , gyõzzetek meg, ha nem így van.Meg ez is külföldröl lett átvéve (szappanoperák stb.)

2014. jan. 11. 21:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
Sehol sem volt a tv amikor már a gyerek a szülő és nagyszülő nevét kapta nálunk a rokonságba.
2014. jan. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%
2 gyermekünknek 1 neve van, egyikünk sem szereti a dupla neveket. 3. babánknak nem sikerült olyan nevet találni, ami mind a kettőnknek tetszik, ezért 2 nevet kapott. A sorrendet úgy döntöttük el, hogy melyik hangzik jobban. Apa eleinte az Őáltala választott néven hívta, aztán rájött, hogy az én nevem szebb, jobb. :)
2014. jan. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
92%
Nekem egy nevem van, de gyerekkoromban nagyon szerettem volna 2. nevet. Talán mert nem vagyok kibékülve a nevemmel. Ezért az én gyerekeim 2 nevet kaptak. Igaz, hogy az első nevükön szólítjuk őket, csak ha mérges vagyok akkor kiabálom a teljes nevüket :D
2014. jan. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%
Mi azért adtunk a kislányunknak két keresztnevet, mert baromi gyakori a vezetéknevünk.
2014. jan. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
95%

Vagy több? Magyarországon tudtommal max. két keresztnév anyakönyveztethető!

Nálunk a srácok kaptak egy divatos és egy régies nevet - az utóbbit a nagyszüleik tiszteletére - bármikor megcserélhetik a sorrendet ha akarják.

2014. jan. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
77%

- csak kettőt lehet adni

- pont mostanában gondoltam át, nekem 5 olyan ismerősöm van, akik a második nevüket használják...

- mi a gyereknek az apja keresztnevét adtuk másodiknak, mert nem akartuk hogy ifjabb (vagy az apja az "idősebb") legyen, ez olyan kedves hagyományőrző gesztus a részünkről, illetve természetesen tetszik is a név.

az első keresztneve persze a kedvenc, és igazából nem is fogjuk használni a másodikat.

nem gyakori a gyerek neve, azt hittem, az országban az egyetlen, de találtam aztán a FB-on egy névrokont, és most már pláne örülök, hogy egyedibb a második keresztnévvel így.

na, ez mindjárt 4 indok :)

2014. jan. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
76%
Soha nem szerettem a keresztnév választást! Vicces,h.pont az én gyerekemnek lett 2keresztneve. Miért? Apa nem tágított,h.az Ő nevét kell h.kapja,én nem tágítottam,h.nem fogjuk ugyan úgy hívni. Választottam egy 2.nevet. Apa megnyugodott,elégedett,h.csak megkapta a fia a nevét,de a háborút én nyertem,mert az "én nevemen" szólítjuk. (háziorvos,mindenki tudja h.a 2.nevét használjuk,idegen helyen,hivatalban fura,h.a 2.nevét lehagyják:-) )
2014. jan. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
82%

1. Családi hagyomány, hogy a gyerek apuka/anyuka/nagypapa/nagymama nevét örökli, de a szülők nem akarják, hogy ő legyen az 527. Ferike a családban. Így Feri bácsi, a nagypapa is megelégszik (mert a második keresztnév Ferike lesz) és a gyereknek sem kell olyan nevet adni, amit már az apja is utált.

2. Apuka és anyuka más keresztnevet akarnak és nem tudnak dönteni. Lesz a gyereknek kettő, az a tuti.

3. Esetleg meg tudnak egyezni a névkérdésben, de két név is tetszik nekik. Mondjuk rövid, egytagú vezetéknévvel még jól is hangzik. (a jelenleg divatos kötőjeles forma mellett csak kitolnak a gyerekkel, ha két keresztnevet kap, a személyijén majd nem fér el a neve)

4. Úgy döntenek, megkeresztelik a gyereket, de az eredetileg választott névnek nincs védőszentje. Ilyenkor kap egy "hagyományos" második nevet.

5. Valamelyik szülő külföldi, ezért szeretné, ha külföldi keresztneve lenne a gyereknek, de mivel Magyarországon élnek, célszerű lenne, ha nem Jacqueline lenne a kislány neve, mert óvodában-iskolában-munkahelyen-hivatalban nem tudják majd kimondani.

Nekem csak ennyi jutott eszembe, de biztosan van más is. Elnézésedet kérem, amiért megpróbáltalak megingatni szappanoperákra alapozott szilárd álláspontodban.

2014. jan. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
21%
Én nem hiszem, hogy csak kettőt lehet adnia Ripper gyereknek is 3 neve van.
2014. jan. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
78%
*kimarad: 2 keresztnév választást... 7.voltam
2014. jan. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!