Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért mondja sok anyuka/apuka...

Miért mondja sok anyuka/apuka azt, hogy az ő életük értelme a gyerek? Miért lenne az?

Figyelt kérdés
Főleg az anyukáktól hallom ezt miután szültek, hogy életük értelme a gyerek. De miért? Az én életem értelme saját magam vagyok és az amit felépítettem magam körül. Van gyerekem, nagyon-nagyon szeretem, de a férjem sokkal fontosabb nála például. A munkámat is nagyon szeretem, hamar vissza is mentem. Sok ember miért gondolkodik ilyen furán?
2013. dec. 16. 14:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/133 anonim ***** válasza:
47%
Uh, nem irigyellek, kapsz majd az ősanyuktól!
2013. dec. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/133 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem te gondolkozol furán.... A férjed és a gyereked is legyen egyformán fontos. A gyerekednek ezt ne hangoztasd, ha egyáltalán nem kamu ez a kérdés.
2013. dec. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/133 anonim ***** válasza:
86%
Nem vagyok ősanya, számmora is sok minden fontos a gyerekemen kívül, de azért nekem ez durva, hogy a férjed (és úgy tűnik saját magad) sokkal fontosabb számodra a gyerekednél. Nekem egyformán fontosak, mindkettejüket nagyon szeretem, de ez két másfajta szeretet. Nekem a Te gondolkodásod a furcsa és számomra nagyon önző embernek tűnsz. Nem minősítelek, mielőtt nekem esnének páran, csak leírtam, ami pár sor alapján eszembe jutott.
2013. dec. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/133 anonim ***** válasza:
91%

Mert különbözőek vagyunk. Ezek olyan érzelmi dolgok, amikben nem lehet észérvekkel meggyőzni a másik felet.


Nekem pl kicsit fura, hogy azt írod "a férjem sokkal fontosabb nála".

2013. dec. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/133 anonim ***** válasza:
84%
VAnnak akik igy ereznek, ezt fogadd el!
2013. dec. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/133 SzilKa ***** válasza:
88%

Nekem még nincsen gyermekem (ha lenne, sem lennék ősanya tipus), de még nekem is furcsa, hogy Neked a férjed sokkal fontosabb a gyermekednél. A szerelem nem feltétlenül örökkévaló, míg a gyermeked örökre a gyermeked és a véred marad. Másrészt - ahogy más is írta előttem - a két szeretet még csak nem is ugyanaz, illetve nem is összehasonlítható.


Egyébként meg mindenki más, különbözőek vagyunk, ennyi az egész. Hogy ki gondolkozik furán, csak nézőpont kérdése :)

2013. dec. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/133 anonim ***** válasza:
94%

Én például mondtam már hogy az életem értelme a fiam.

Van munkám. Van párom akit szeretek, de a párom nem fontosabb a fiamnál. Egyformán fontosak nekem.

Hogy miért mondom hogy az életem értelme a fiam??

Mert nincs nagyobb fájdalom annál amikor az anya eltemeti a gyermekét. Ha velem ilyen tragédia történne, a lelkem halna meg vele együtt.. Vagy mondhatnám azt is, hogyha a fiam élete azon múlik, hogy csak az én szívemmel vagy májammal élhetne tovább, de így én meghalok, akkor 1 percet nem gondolkodnék, simán a kés alá feküdnék..

Nem vagyok ősanya, sőt nem majomszeretettel csüngök a fiamon, de számomra ezt jelenti hogy az életem értelme..

2013. dec. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/133 A kérdező kommentje:
Elfogadom, hogy ha valaki így érez, csak a miértre voltam kíváncsi. Azért merem ezt így kijelenteni, mert a férjem lesz az aki jobb esetben életem végéig velem van. A gyerekek kirepülnek, a szülők meghalnak, a férjemet és a saját életemet választom egy életre. :) Lehet önzőség, de így gondolom.
2013. dec. 16. 15:17
 9/133 anonim ***** válasza:
88%
Nem kívánok neked rosszat, de lehet, hogy 10-20 vagy akár 30 évig szép és idillikus kapcsolatban fogtok élni a férjeddel, de aztán elváltok, mert jön egy szerelem vagy bármi más. Nem tudhatod. A gyereked nem fog lecserélni, nem fog új anya után nézni, hacsak nem szúrsz el valamit a nevelésében, de azt nagyon. A férjeddel a szerelem és a szeretet köt össze, ezek pedig elmúlhatnak. A gyerekeddel a véretek köt össze, ez sosem fog elmúlni.
2013. dec. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/133 A kérdező kommentje:
Igen, benne van a pakliban. De ezért választottam körültekintően, alaposan megismertük egymást és nem 20 évesen mentem férjhez. :) Szerencsére a férjem is hasonlóan gondolkodik mint én. Lepokogom, de szerintem nem lesz probléma.
2013. dec. 16. 15:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!