Ti mit tennetek?

Figyelt kérdés
Kaptam egy allas ajanlatot. Van egy 14 honapos lanyom aki rettenetesen anyas, es meg szopik. A nagymamara nem merem rabizni, mert eleg egy "szaladj asszony". Ha ott vagyunk naluk, akkor sem figyel az unokajara. Legszivesebben bolcsibe adnam, de az az igazsag, hogy kicsit felek, hogy mi lesz vele nelkulem. Vagy maradjak itthon a gyerekkel? Az anyagiak miatt lenne jo a munka. Mit tennetek?

2014. jan. 13. 16:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Még ha nehéz is: munka és bölcsőde.
2014. jan. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én utánanéznék, h milyen a bolcsi, hogy bánnak a gyerekekkel. Esetleg van-e csana, ismerős babysitter. Ha talalnek olyan lehetőséget, amiben 100 százalékig meg tudok bízni, akkor elvallalnam a munkát. Ellenkező esetben nem.
2014. jan. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy álltok anyagilag. Én otthon maradnék, ha meg tudnánk oldani. De azzal is számolj, hogy a mai világban nem könnyű állást kapni, lehet, hogy egy év múlva nem kapsz ajánlatot.
2014. jan. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, ettol felek en is, hogy mi van ha tobb ilyen lehetosegem nem lesz?! Mar utanna neztem a bolcsinek, nagyon jol bannak a gyerkocokkel, egyik ismerosom gyereke is oda jar, es o is mondta, hogy panasza nem lehet semmi. Anyagilag sz..ul allunk. Ho vegere mar szinte alig a falig. 80000 ft/ho. Csak a kislanyom feltem.
2014. jan. 13. 16:58
 5/10 anonim ***** válasza:

80000Ft/hó-ból éltek, vagy hó végére marad annyi?

Nekem most kell munkába állnom, mert a férjemnek munkahelyi gondjai akadtak. Így most ő van gyeden a kisebbik gyerekkel, mert ő megkapja a maximumot, plusz jön rá 2 adókedvezmény és a 2 családi. Ez havi kb 150000Ft. Ebből megélünk éppen, de semerre nem haladunk, és meg kell néznünk, hogy mire mennyit adunk ki. Nem szívesen állok munkába, nyilván borzasztóan fognak hiányozni a gyermekeim (3 és 1,5 évesek). De bizony ilyen az élet. Nemrég még havi 200000Ft-tal volt több a bevételünk, most meg úgy állunk, hogy lehet sohasem lesz már annyi.


Ha anyagilag tényleg rászorultok, akkor menj, mert erre van szükségetek. Ha meg tudjátok oldani másképp, és talán vár még rád ilyen lehetőség, akkor pedig maradj. De előtte magabiztosnak kell lenned. Bárhogy is döntesz végül, ne érezze rajtad, hogy bizonytalan vagy, félsz, aggódsz, mert azzal benne is kételyeket keltesz.

2014. jan. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
80000 a havi, amit 1 honapra be kell osztani...
2014. jan. 13. 17:20
 7/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen visszamennék,80ezer Ftból nem lehet megélni.14 hónapos már nem olyan kicsi,leszoktatod a szopiról,és add be bölcsibe,te meg menj dolgozni,és ne aggódj jó lesz neki a bölcsiben.
2014. jan. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Ezek fényében 100 %, hogy én elfogadnám a lehetőséget és minél előbb munkába állnék. 80000 forint iszonyú kevés, létszükséglet, hogy dolgozz sajnos. Arról nem is beszélve, hogy lehet, hogy 1 év múlva tényleg nem lesz semmi lehetőséged.

Hidd el, a kislányod jól fogja viselni a dolgot, valószínűleg neked nehezebb lesz nélküle, mint fordítva.

Fogd fel úgy, hogy lassan úgyis igényelné a gyerektársaságot, ráadásul ti is picit nyugodtabbak lesztek, ha nem kell azon aggódni, hogy miből vesztek hó végén kaját, vagy nehogy beteg legyen a gyermek, mert a gyógyszert nem tudnátok kifizetni neki.

Sok sikert, vágjatok bele. :)

2014. jan. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
koszonom a biztatast. belevagok, a picurom meg majd megszokja.
2014. jan. 14. 12:41
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha tényleg jó a böli, akkor csapj a lecsóba :)

Reggel-este még szoptathatod a Kicsidet!

2014. jan. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!