Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3.5 éves kislányomnak még...

3.5 éves kislányomnak még nincs kisbarátja?

Figyelt kérdés
Szeptember óta jár a lányom oviba.Nagyon nehezen ment a beszokás(még sokszor most is sír reggelente)Most mondták az óvónők,hogy nem nagyon játszik a többiekkel,inkább csak melletük.Van más ilyen korú gyerek is aki ilyen vagy valami gond lehet a lányommal?
2014. jan. 14. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Majd beérik ahhoz, hogy együtt is játsszon a többi gyerekkel. Nincs vele semmi gond e miatt.
2014. jan. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én csak magamról tudok írni, sok okos tanácsom nincs: 3 évig sírtam az ovi minden egyes napján, nem volt barátom, barátnőm, egyedül pityeregtem végig.


Az általános iskola első napján megismerkedtem egy lánnyal, aki mai napig a legjobb barátnőm, gimiben diákönkormányzatos, az egyetemen (többre is jártam) hökös voltam, nagyon társasági lény lett belőlem a rossz kezdés ellenére. :)

2014. jan. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is 3,5 éves,és neki sincs úgy barátja.Az óvónők is mondták,hogy inkább magában játszik,csak ritkán játszik más gyerekekkel,inkább a felnőtteket igényli.Kérdeztem erről többször a lányomat, azt mondta az oviban buta gyerekek vannak,és azért nem játszik velük,de azt mondja jól érzi magát,nem bántják és szeret oda járni,ezért nem hiszem hogy gond lenne.Talán jövőre már másabb lesz egy kicsit.
2014. jan. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kisfiam is 3,5éves, kiscsoportos, és neki sincs igen barátja, nekem is jelezték már az ovonénik.

De biztos, hogy nem azért, mert valami szociális baja van, egyszerűen nem talált még olyan kisgyereket, aki társa lehetne. Bár nálunk sajna az is gond, hogy olyan csoprotba van a fiam, ahol van több erőszakosabb, agresszívebb kisfiu, az én kicsim meg olyan kis csendes fajta... így nem csodálom, hogy ezekkel a kisfiukkal nem nagyon barátkozik.

Sokat találkozunk barátainkkal, hasonló korú gyerekekkel, unokatesókkal, szóval tudom róla, hogy barátkozik, és tud másokkal is játszani- de hát a kiscsoporthoz, a sok újdonsághoz, sok új gyerekhez, helyzethez még idő kell neki. Szerintem a te kislányodnak is. Biztos, hogy semmi gond nincs vele sem!!

Adj neki időt.

2014. jan. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Az én lányom is csak az oviban ilyen kis viszahúzódó.Ha bárhová megyünk és van kisgyerek,rögtön megy játszani,barátkozik.

Remélem találni fog magának valakit és nem lesz egyedül mindig.

2014. jan. 15. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!