Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Titeket nem dühít? Csak nekem...

Titeket nem dühít? Csak nekem tűnik furcsának? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
A lányomnak nagyon megtetszett a hintaló. Gondoltuk veszünk neki egyet karácsonyra. Aztán jött egy ismerős aki közölte velem hogy miért nem próbálok meg használtan venni egyet (akik vigyáznak rá azoknál nem igen használódik el). Ezen fel buzdulva elkezdtem keresgélni különféle használt játékokat értékesítő oldalakon. Megdöbbenve vettem észre, hogy a használt játékokat szinte ugyanannyiért akarják eladni mint amennyiért egy ujjat is lehetne venni. max 1500-2000 Ft- tal olcsóbban árulják, de ha még a postaköltséget és az átutalás árát is hozzáadom akkor ugyanott vagyok mintha az új árát fizetném ki.Kérdem én hol itt nekem a biznisz? Miért adják ilyen drágán a használt játékokat? Sőt nem egyszer láttam hogy drágábban árulták a használtat mint amennyiért vadonatújat lehet venni. Ez csak nekem tűnt fel? csak engem dühít hogy egyesek hülyének néznek?
2009. dec. 2. 13:20
 1/9 anonim ***** válasza:
egyesek, de azoktól jó vásárolni, akik áron alul adják. Van ilyen is....
2009. dec. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen, vannak ilyenek, én rendszeresen vásárolok a teszveszen, de nagyon résen kell lenni, mert sokan meg még drágábban árulnak, mint a boltban. Illetve az 1 ft-ról induló aukciók sokszor drágábban érnek véget, mintha máshol teljes áron veszed.


Viszont, ha kifogod, tényleg nagyon olcsón lehet nagyon szép termékekhez hozzájutni.


Egy jó tanács: ha licitálós oldalról vásárolsz, licitálás előtt mindig nézd meg az eladó értékeléseit, és a saját oldalát, ha van.


A teszveszen sok hintaló van, mondjuk változó árban.

2009. dec. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát árulják is elég sokáig, aztán ez az ő dolguk. De sokszor tudsz normális eberektől jó áron venni használt, teljesen jó állapotú cuccokat.
2009. dec. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

De engem pl. nagyon dühít :)

Én mindig azt csinálom, hogy ha szeretnék venni vmit a gyereknek, előbb mindig megnézem, hogy újonnan mennyiért is lehet fellelni.

Mi most a legókkal vagyunk így, az egekbe feltornázzák mindig az árukat a licit végén, és én azt nem értem, KINEK éri meg a használt játékot ugyanannyiért megvenni mint amennyiért újan megkaphatná?

Nem fogom megérteni sose...

Ugyanez van pl. más cuccokkal is, hogy mondjuk pontosan tudom hogy az ikeában egy adott termék (pl. függöny) 990 ft és képesek feltenni 1490 ért PLUSZ ugye az ajánlott posta...

olyan kedvem lenne odaírni mindig hogy van pofája ennyiért adni? mert ez azt használja ki hogy vannak akik nem nézik meg hogy mennyibe is kerül az új..

Na mindegy, engem is dühit :)

2009. dec. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tényleg résen kell lenni. Én pl a kislányom hajtom a sütifaló kincsesbödönt. A múltkor találtam egyet, ami szinte teljesen új volt, de az árverés végén több volt, mint a boltban. Na és még a postaköltség.

Érdemes körülnézni néhány webáruházban is, mert én a múltkor találtam babakonyhát, négyezer körül volt plusz postaköltség, de még így is jobban kijövök, mintha megveszem az auchanba, tescoban.


Amúgy engem is dühít, de vannak olyan belfékek, akik képesek a tájékozatlanságuk miatt többet kiadni egy használtért.

Én hintalovat a vaterán néztem. Vadi új és 10 000 ft plusz 930 postaköltség és nyerít meg rázza a farkát ha jól emlékszem. Én is ezt akarom megvenni. Amúgy boltban 14-15 ezerért láttam.

2009. dec. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést kb 1 hónapja tettem fel:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

Azóta találtam egy oldalt, ahonnan nagyon jó játékokat rendeltem meg karácsonyra.

2009. dec. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Engem is dühít, hogy egyeseknek van annyi bőr a képén... De Te döntöd el, hogy annyiért megveszed-e vagy sem. Én például szoktam alkudni. Ha nem adja, akkor az az ő baja. Hidd el, sokszor a kapzsiság visszafelé sül el, mert a tv-n díjat kell fizetni azért is, ha felteszed, de nem veszik meg... Nekem általában sikerül alkudni, bár én inkább csak ruhákat szoktam venni.
2009. dec. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek. Legalább nem vagyok egyedül.

Most már egy kicsit lenyugodtam. De még mindig DÜHÍT!

14:41 es ha megkérlek megosztanád velünk (velem) azt az oldalt? Tényleg érdekelne. akár privátban is.

2009. dec. 2. 16:48
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát,teljesen egyetértek veled.Én ezen jót mosolygom,hogy inkább felrakja többször ugyanannyiért.Mi értelme ennek?!De ezen kívül,az is dühít,hogy pl.feltettem 3 db hosszúujjú polót 300Ft ért(a 3-at).Az egyiket láttam a Tescoban 900 ft volt ugyanaz a poló,de 1db.Jó állapotú,nem agyonhasznált, és mégsem kell senkinek.Ruhát sztem nagyon nehéz eladni,mert rengeteg van belőle fenn.
2009. dec. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!