Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem tartjátok furcsának, hogy...

Nem tartjátok furcsának, hogy egy doki megmondja előre, hogy mennyit kér egy szülésért? Az odaáig még rendben, hogy kap hálapénzt, de hogy ezt az összeget ő határozza meg.

Figyelt kérdés
Az előbb olvastam egy választ,hogy 100 ezret kért a szülésért a doki!Nem ez a munkája?Ezért kapja a fizuját?!Ki hogy vélekedik erről?
2009. máj. 13. 18:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Én nem,mert ha magánúton jársz hozzá,vedd úgy mint amikor a boltban megveszed a kenyeret,azért is fizetsz,nincs ingyen.És aki csinálja vagy eladja az is kap fizetést,akkor a kenyeret ingyen kéne kapnod?.Ez egyfajta szolgáltatás.
2009. máj. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Jogos hogy megmondja,jobb elöre tudni,tud -e fizetni a hölgy!ha valakinek nincs pénze rá,ne fogadjon orvost,az ügyeletesnel is lehet szülni aki éppen bent van,és is igy szültem,nem volt semmi gond,és nem került 60 ezrembe.
2009. máj. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
egyébként SZTK-k ban is van orvos,aki nem magán,csak pénzt kér ha nála szülsz,és az abortuszért is.
2009. máj. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én épp ezért nem fogadtam orvost! Nekem nincs 100, de még 50ezrem sem, hogy olyasmiért fizessek, amit egyébként is meg kell valakinek csinálnia. Ahogy a sógornőm mondta, nem fogják bennem hagyni a gyereket! Reméljük! :)))

Sokan itt azt írják, hogy a dokinak a 10szeresét szokták adni szülés után, mint amennyi 1 vizsgálat díja. Tehát ha 6000ft egy vizsgálat, akkor 60.000 ft a "szülési díj".

2009. máj. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

Szia!

Az már nekem is durva, hogy előre nyíltan kimondja a doki, hogy ennyi a szülés! A legnagyobb pofátlanság benne, hogy ugyanabban a környezetben és körülmények között vezeti le sok-sok pénzért a szülést, mint az ügyeletes doki.

2009. máj. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én dokim nem mondta meg, de ha meg is mondta volna, akkor se biztos hogy annyit adnék, ez mind attól függ, milyen "élményekkel" távozok majd a babámmal a kórházból!

A 100 ezer azért durva, itt nagyon max. 50 et kapnak, de az is sok!

2009. máj. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan,hihetetlen.

En kulfoldon fogok szulni de itt a doki nem fogad el penzt,mondvan h o csak a munkajat vegezte.

Sot a szuleszno meg egy ajandekcsomagot se akart elfogadni az ismerosomektol mert neki ez a munkaja.

A magyar orvosokat is a paciensek rontottak el.

Pontozzatok le ezert,nyugodtan de ez az itt elo magyar orvosom mondta.O tobbek kozott ezert se maradt otthon.

2009. máj. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%

Gondolom, ha vki magánrendelésre járt, akkor a dokinak is lehetne annyi esze, hogy ha vki 9 hónapon át fizetett neki, akkor pont a szülesnél nem?! Így pofátlanságnak tartom, hogy megmondja , hogy mennyit kér, már az is plusz pénz neki, ha a magánrendelésére járnak.

Amúgy, ha vki nem magánrendelésre járt és netán így kéri fel a dokit akkor megérteném ha a doki megmondaná mennyit kér a szülésért.

2009. máj. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%
De,de nem furcsa,inkább pofátlanság.Nekem volt fogadott dokim,de azt mondta,amenyit gondolunk.Ezt tartom korrektnek,mert ő ne turkájon a zsebemben ill. ne hozzon olyan kellemetlen helyzetbe,hogy mondjuk nem tudom kifizetni.Ha összeget mondott volna nagyon meggondoltam volna,hogy maradok-e nála?!
2009. máj. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Sztem ez teljesen rendjén van,amennyiben fogadott orvosról van szó.Ha én elvárom,h bejöjjön amikor én szülök-akár éjjel,hétvégén,ünnepnap stb.-akkor tudomásul kell venni,h annak ára van.Az már más kérdés,h megéri-e nekem.Mi előre megbeszéltük a dokimmal,h mennyiért vállalja,és nekem ez így volt fair.Ha olyan összeget mondott volna,én biztos,h megmondom neki,h elnézést,nagyon megbízom benne,szimpi, stb.de ezt én NEM tudom kifizetni.Onnantól rajta áll,h vállal kevesebbért,avagy sem.
2009. máj. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!