Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kötelező a fényképes igazolván...

Kötelező a fényképes igazolvány a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

költözünk, immár 4. alkalommal mióta megszületett a kisfiam. a lakcímkártyáját nem tudtam megcsináltatni mert már kötelező személyi??? ti hallottatok ilyenről?

csak azért furcsállom mert az okmányirodás csaj szerint 2009óta, nekem akkor született a fiam és azóta 3x simán elintéztem a lakcímkártyát, soha nem kértek személyit


2014. jan. 17. 12:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%
Nem kötelező
2014. jan. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%
Én is hallottam ezt a pletykát tavaly, utánajártam, és nem kötelező. Nekem is van egy 2009 születésü gyerekem, és egy 5 hónapos. Egyiknek sincs, de nem is kötelező, most nyáron, a szülésem után is megkérdeztem. És még mindig nem kötelező. Csak ha külföldre akarod őket vinni, akkor kell.
2014. jan. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

Bármennyire is hihetetlen, de kötelező a gyerekeknek is a személyi igazolvány!!! Méghozzá törvény van róla!


"A 168/1999. (XI. 24.) Kormányrendelet értelmében minden magyar állampolgár részére kötelező a személyi igazolvány, így a gyerekeknek is. Akinek még nincs, azt nem büntetik, csak felhívják a figyelmét a mulasztásra"

2014. jan. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Jégtánc ***** válasza:
100%

[link]


Itt utána tudsz nézni.Elvileg minden polgárnak kötelező,14 éves korig ingyenes.

2014. jan. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Így van, kötelező, csak ezt nem nagyon publikálják az érintettek.

Igazából azt sem értem, hogy a kórház, ahol szül az anyuka, miért nem tájékoztatja a szülőket erről?!

Lényegében MO-n minden iratot a kórház intéz el a született gyermeknek. Távozás után 2 héttel minden a postaládában van.

Meddig tartana egy személyit is csináltatni? Hiszen, egy kép kell a gyerkőcről csak hozzá és kitölteni egy adatlapot. Nem nagy bonyodalom...


Plusz a lányom 3 éves és amikor külföldre mentünk többször is, kellett a személyi. Meg is csináltattuk (mert ugye az ingyenes, ellenben az útlevéllel). A fotó rajta "ősrégi", végül is változott eleget 3 hónapos kora óta, de a főbb vonásai megvannak most is, mint ahogy bármelyik embernek a világon.

Plusz 3 évenként kiskorúaknak lejár és ingyenesen újra lehet csináltatni.

14 évesen meg már pénzbe kerül. Így, ha 14. életévét nem tölti be a gyerkőc és előtte pár héttel-hónappal csináltatja meg a szülő, akkor is ingyen van.

2014. jan. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tudtam, hogy kötelező a fényképes igazolvány, van is nekik.

A 2009-es év csak azért volt vízválasztó, mert az év közepétől lehetett 14 éven aluli számára személyit igényelni.

2014. jan. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom, hogy kötelező. De a lakcím kártya csináltatása nem függ össze a személyivel, külön is meg lehet csináltatni.
2014. jan. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%
Nekünk mondta a kórházban az a hölgy, aki a szül. anyakönyvi kivonatot "készítette", hogy kötelező. Az okmányirodában kérdeztem, azt mondták, igen kötelező, de nem fontos megcsinálnom. Rákérdeztem, hogy akkor most mi van, mert ez ellentmond egymásnak. Azt mondta, törvényileg kötelező, de nem ellenőrzik, nem lesz semmi, ha nem csináltatjuk meg, ráadásul ilyen idősnek talán csak 2-3 évig jó ez, utána lejár. Ennyi. Hoztak egy "felesleges" törvényt.
2014. jan. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

3 évig jó a gyerekek személyije.

Annyiból nem felesleges, ha EU-n belül utazol + Horváto., meg még nem tudom mik, akkor nem kell útlevél és ez ingyenes. Meg szerintem egyáltalán nem ártalmas, ha az embernél van egy dokumentum, hogy a gyerek aki vele van, az az övé.

2014. jan. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 zabmester ***** válasza:
0%
Tuti, hogy nem kötelező. Mi is sokszor költöztünk, utoljára két éve csináltattam neki lakcímkártyát (akkor mondjuk pont azért, mert a régit elhagytam), és minden gond nélkül kiállítottak újat.
2014. jan. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!