Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kötelező a fényképes igazolván...

Kötelező a fényképes igazolvány a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

költözünk, immár 4. alkalommal mióta megszületett a kisfiam. a lakcímkártyáját nem tudtam megcsináltatni mert már kötelező személyi??? ti hallottatok ilyenről?

csak azért furcsállom mert az okmányirodás csaj szerint 2009óta, nekem akkor született a fiam és azóta 3x simán elintéztem a lakcímkártyát, soha nem kértek személyit


2014. jan. 17. 12:08
1 2
 11/12 zabmester ***** válasza:
16%
Na jó, kicsit újraértelmezve: az én szótáramban a "kötelező" azt jelenti, hogy megbüntetnek, ha nem tartom be. Ugye ilyen ez esetben nincs. De nemhogy büntetés nincs, még csak nem is említette soha senki, pedig azért az elmúlt pár évben jártam már párszor az okmányirodában, ahol a gyereknek is intéztem iratokat, de egy mukkot nem mondott róla senki.
2014. jan. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

igen, most konkrétan azért nem tudtam a gyereknek megcsináltatni a lakcímkártyáját, mert nincs személyije és most az vagy útlevél kell hozzá.

én is 1 éves is csináltattam, akkor semmi gond nem volt, most nem csinálják meg fényképes igazolvány nélkül.


na de jó tudni, mondom csak az volt, hogy 2009-et mondott, eddig meg nem volt problémánk a hiányából :)

2014. jan. 17. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!