Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tippelnétek? Szerintetek ezek...

Tippelnétek? Szerintetek ezek alapján mennyi idős a lányom? Le van maradva?

Figyelt kérdés

-Nagyon szépen sétál,képes akár 10 percet is sétálni egyhuzamban.

-Tud egyedül enni (úgy ahogy),de ettől függetlenül én etetem.Pohárból is tud inni,persze félrefolyik,de leginkább cumisüvegből iszik.

-Szavai:Anya,Apa,Kati,Patrik,Pisti,Dóri,Eszti,Mama,Papa,Ildi,alma,körte,héj(mandarinnak a héja),vau-vau,cica,maci,baba,tigris,gyűrű,gyere,szia,táska,pipi,pénz,könyv,pohár,ebéd,igen,nem,kád,kulcs,öv,róka,ló stb. És ilyen hasonló "apróságok".

-Ha mondok valamit,sokszor ismétli a szavakat.

-A könyvek annyira nem kötik le,kicsit nézegeti,lapozgatja,de nem olyan nagyon hosszasan.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe,szerintetek ezek alapján mennyi idő kb.?


2014. jan. 18. 16:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Te hogyan látod, le van maradva? Az én lányom kb. 14-15 hónaposan mondott ennyi szót, ő akkor kezdett járni is (14 hónaposan). A könyveket akkor ő imádta, de ez tök irreleváns igazából, ő egyedül evett akkor már. Szóval legyen 14 hónapos.
2014. jan. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A 17 hónapos lányunk ezek közül egyiket sem tudja és nem mond ennyi szót.
2014. jan. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan 16 hónapos,de csak az evés miatt a többi info alapján 1 éves körülire gondoltam
2014. jan. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ebből nem lehet megmondani, annyira különbözőképp fejlődnek 1-3 éves kor között a gyerekek. Elindulnia 18 hós koráig "kell", az első szavak akár 3 éves korig is várathatnak magukra. A fiam csak 16 hósan indult el, de 2 hét múlva már futott (de csak a játszótéren, utcán 2 perc után "elfáradt"). Beszélni csak 2 évesen kezdett (addig szavakat se), de rá 3 hét múlva már összetett mondatokat mondott és jól ragozott. Viszont a finommotororikus mozgásokban (evés, építőkockák), sőt a képeskönyvek tanulmányozásában és a színek, formák felismerésében már 12-14 hós kora körül "profi" volt.
2014. jan. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
16-17 hónapos lehet kb
2014. jan. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
14-15 hónapos
2014. jan. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
14-15 honapos.
2014. jan. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.18 hónapos lesz.
2014. jan. 18. 20:34
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én 15.5 hónapos lányom abszolút egyedül sétálgat(11 hónaposan indult el),mondhatni "bármeddig".

Nem tud-elfogadhatón-egyedül enni,inni viszont(pohárból)egyedül,abszolút félrefolyatás nélkül.

Pár szót mond csak:ana,vau,baba,hoppá,tess(tessék),ám mindent megért,és a kéréseket végre is hajtja.

Imádja a könyveket,kb.15-20 percig is nézegeti,lapozgatja,kommentálja.

2014. jan. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

18 hónaposan már futott a lányom és egyedül ivott pohárból, valamint egyedül evett 1-2 hónappal később.

DE egy értelmes szót sem mondott még ki, épp csak elkezdett mutogatni, tapsolni és integetni.

Nincs lemaradva szerintem.

2014. jan. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!