Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Átlagos babák anyukái, ti nem...

Átlagos babák anyukái, ti nem érzitek néha, hogy a gyereketek már-már le van maradva?

Figyelt kérdés

2 éves a lányom, bölcsis. A csoporttársai nagy része elszámol húszig, felismerik a legtöbb színt és háromnak (vagyis háromról tudok) már a betűket is tanítják a szüleik.


A lányom csak 10ig számol és két színt ismer fel biztosan, a többibe még mindig téveszt. Tudom, hogy "hivatalosan" nincs lemaradva és nincs vele semmi baj, de néha úgy érzem, le van maradva.


Ti mit tennétek? Tanítsam már ilyen korán minden nap, tervszerűen? Nem lenne neki megterhelő?


2014. jan. 13. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

az én fiam 3 éves és nem számol el stabilan 10-ig....3 ig van számfogalma,a többi csak "versike" még neki.Én már játék közben becsempészem a számolást,de ő már 3 éves!

A színeket tudja,de nem tanítottam direktbe!

Lányod még csak 2 éves!!Hidd el,ha érett lesz rá magától elkezd érdeklődni,és "ragad majd rá" a dolog!!!

Én nem nyúznám a környezet miatt,még nagyon kicsi!!!!

2014. jan. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer láttam egy dokumentumfilmet arról,hogy csecsemőket megtanítottak arra, hogy ha hallottak egy bizonyos számot, ahhoz a számú rajtkőhöz odaúsztak az uszodában (egész kicsik voltak, 1 éves kor alatt). Felnőtt korukra mindnek kisebb-nagyobb pszichés problémái lettek. Szóval ebben a korban a legfontosabb a játék, azzal tanulnak, fejlődnek. Nem véletlen, hogy az oviban sincsenek még tanórák. Persze játék közben lehet mondani, hogy "a piros kockát is tedd bele", de a tervszerűen tanítás, úgy tudom, többet árt mint használ.
2014. jan. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy ezek a gyerekek éppen lehet, hogy nagyon rossz tanulók lesznek. Semmi következtetést nem lehet levonni abból, mert egy gyereket betanítottak számolni.

Az én fiamat 5 éves koráig baromira nem érdekelték a számok és a színek. Csak a játék-játék-játék. Micsoda fura gyerek ugye?:)

Aztán egyszer csak , mint akit kicseréltek volna, elkezdték érdekelni a számok. Most 6 éves és az ezres számokat símán felolvassa. Kétjegyú számokat összead. Nem tudom ez honnan jött, azért örülök kicsit, viszont megnyugtattak, amíg aggódtam, hogy az iskola feltétele számokat nézve, hogy 20-ig tudjon számolni.

Én írtam egyébként ki egy kérdést pár perce.

Célirányosan játszottunk sokszor az is igaz. Sokszor mondtam hány kockát kérek vagy milyen színű legót adjon. Ennyit csináltam, nem erőltettem mégiscsak beért nála valami amin most csodálkozok is:)

2014. jan. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

de, néha rosszul érzem magam, hogy nem nyüstölöm a gyereket, hanem hagyom, hogy a maga ütemében fejlődjön.

most komolyan: sajnálom ezeket a gyerekeket, de tényleg! az más, ha játék közben tanul, pl kérem a piros labdát és társai, de sose értettem, hogy miért kell erőltetni, főleg, hogy később ez visszaüt. 30 év múlva ezek már nem lesznek fontosak, hogy ki mikor meddig tudott számolni.

de ugye tudjuk, hogy vannak a bezzegszülők, akiknek a gyereket bezzeg már mi mindent tud - ezektől kiráz a hideg. ezzel szemben az én gyerekem a legszebb ;))

2014. jan. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én 2éves bölcsis fiam még nem tud beszélni. Néhány értelmes szót mond, mint anya, jó, kér, ki, stb... A többi babahalandzsa. Fel sem merült bennem hogy le lenne maradva. Számolni meg pláne nem tud...
2014. jan. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1. Annyira vártam, hogy a nagyon korán (18 évesen) szült akkori barátnőm kislányából nagylány legyen, mert én a saját szememmel láttam, ahogy alig múlt 3 éves és folyékonyan olvasott. Most 18 éves, és egy alapítványi gimibe jár, ahol a magatartászavaros, beilleszkedési problémás gyerekek járnak, meg azok, akiknek a szülei nem fogadják el, hogy a gyerek nem gimnáziumba való, hanem egy gyengébb iskolába és inkább fizetnek érte. Itt csak az érettségi tárgyakat tanulják. Szóval ő nem lett zseni, mondhatni átlagos.


2. A kisfiam 2.5 évesen ment bölcsibe, addigra a nagybetűk 90%-át ismerte, mert ahol betűt látott, mindig kérdezte, hogy ez milyen betű. Fél évvel iskolakezdés előtt tanulta meg összeolvasni a betűket, így félig-meddig tudott olvasni, mire iskolába került. A tanító néni az olvasók közé sorolta és szegénykémnek semmi sikerélmény nem volt kezdetben, mert csak nehezen böngészte ki a szavakat, lassan haladt, nem kapott rá dicséretet, míg akik most tanulták, egy-két betű felismeréséért, összeolvasásáért is piros pontot kaptak.

2014. jan. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hidd el semmivel sem vagy lemaradva.

Teljesen normális az a tudásszint, ami a kislányodnak van.

A kisfiam 3,5 éves- a színeket most tudja már biztosra.

Erőltetni semmit nem kell.

Az én kisfiam is felismer betűket (jellemzően a Thomas szó betűit, mert az a kedvence:), de ki vagyok akadva azon, amikor vele egykorú gyerekek szülei dicsekszenek azzal, hogy olvasni (!) tanítják a gyerekeiket.

Nem kell- de korának megfelelő, értelmes, hasznos játékokra én szívesen áldozok és sok-sok mesekönyvre, bábszínhára, közös olvasásra, mondókázásra, társasozásra.

Ezekkel is fejlődik, csak lehet, hogy ez a megszerzett tudás vagy készség nem most, hanem csak később jön elő (pl. szókincs, helyes beszéd, kooperáció). Lehet, hogy nem is olyan látványos, mint azzal dicsekedni, hogy a 4 éves már xbox kinect játékot nyom- de én akkor is nyugodt vagyok.


Tanítani, tanóraszerűen naponta felesleges, nem neki való.

Viszont hasznos játékokkal megkínálhatod. A színeket jól lehet tanulni rajzolgatás, firkálás közben, vagy színes papírokat kivágva, gyurmázva stb. Illetve pl. nagyon jók a LÜK és a LOGICO játékai is, de azok is csak 3 éves kortól.

A 2 éves kislányodnak inkbb sok mesét olvass, ennél jobbat tényleg nem tehetsz- nem kell vásári majomként ismételgetnie számokat, amiknek a jelentésével nincs is tisztában, csak sorolja :)


(a kisfiam az 1-2-3 számok tényleges értékét tudja és ismeri, tehát a nagyobb-kisebb fogalmat, a számot, annak az értékét- ennél többet majd iskolaérettséghez, addig is talán a 6-ig kellene eljutni)


Egyébként lehetséges az is, hogy a többi anyuka egyszerűen csak dicsekszik vagy van 1-2 dolog, amiben az ő kicsijük előrébb tart- másban meg a tiéd.

Lehet, hogy nálatok pl. a mozgás, éneklés, kézügyesség a jobb- hidd el ezek is nagyon hasznos és nélkülözhetetlen képességek lesznek a későbbi tanuláskor.

Nekem mindig egy kicsit visszatetsző, amikor produkáltatnak ilyen pici gyerekeket.

Szép napot.

2014. jan. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!