Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Válófélben vagyok, kb. szeptem...

Válófélben vagyok, kb. szeptemberben mondják ki a válást. Viszont terhes lettem a mostani páromtól. Kinek a nevét kapja a gyermekünk?

Figyelt kérdés

Még csak ezután megyek terhestanácsadásra. Kit fognak beirni apának? Mit kell tennünk, hogy a párom legyen megnevezve, mint apa. Mire megszülök, arra már kimondják a válást. Lesz akadálya, hogy a nevére vegye a gyermekét? Előre is köszönöm a válaszotokat.

Egy 9 hetes boldog kismami


2008. júl. 17. 16:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia! Ha a szülés időpontjára tutira kimondják a válást, akkor szerintem az új párod nevét írasd be, mert az apaságit már el tudjátok intézni gyorsan. A lényeg a válás biztos időpontja! Szerintem semmi akadálya nem lesz, hogy a párod a nevére vegy a gyermeket. Én is élettársi viszonyban élek és így is a nevére tudta venni a párom az egy hónap múlva születendő lányunkat.

Boldog babavárást!

35 hetes kismami

2008. júl. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia!Ugyanebben a helyzetben vagyok. A védőnőm mondta, hogy kell a férjemtől lemondónyilatkozat, és az apától apasági nyilatkozat, akkor is ha addig elválunk. Ezt a helyi önkormányzatnál kell nekem megtenni. Boldog babavárást!
2008. júl. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én így jártam. szeptemberben terhes lettem, decemberben elváltam. A válástól számított sok napnak kell eltelnie ahhoz, hogy alapból ne a volt férjed nevét kapja a baba. Azért írom ilyen hülyén, mert nem tudom pontosan, de vagy 300 körüli nap. Ennek egyetlen ellenszere, ha nem akartok hercehurcát, hogy férjhez mész a gyereked apjához, mielőtt megszületik a kicsid. Én így tettem áprilisban, rá egy hónapra megszületett a kislányom és már az igazi apukája nevét viseli. 8 hetes kislány anyukája.
2008. júl. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Első válaszolónak: az élettársi viszony alapvetően más. Mert neked nem volt előző házasságod. Ebben az esetben a "gyerek érdekét" nézve elég sokáig a volt férj van apaként feltüntetve.
2008. júl. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
a magyar családjogi törvény alapján, ha a gyerek születésekor (nem vagyok benne biztos,de lehet, hogy a fogantatás idejét veszik alapul) van férjed, akkor függetlenül attól, hogy ki az apa, a férj nevét kapja. lásd Várkonyi Andrea-Bochkor Gábor esete.
2008. júl. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy aki a fogantatáskor papíron a férjed...
2008. júl. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem, most már le mondhat a férj a gyermekéről, így nem kapja az ő nevét, ebben az esetben vagy az anya nevét kapja, vagy az apuka nevét, amennyiben apasági nyilatkozatot tesz. Ebben az esetben mindhárman megjelentek az anyakönyvi hivatalban, viszitek az anyakönyvi kivonatotokat, orvosi igazolást a terhességről, kiskönyvet és nyilatkoztok.
2008. júl. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Bocsánat, gyermekről, elírtam.
2008. júl. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti válaszolótól kérdezem: ez mióta van így? Én még kb. márciusban úgy tudtam, hogy a volt férj nevét kapja, hacsak férjhez nem megyek. Májusban szültem.
2008. júl. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok, tegnapelőtt intéztük el mi is, ugyanis ebben a helyzetben vagyok én is. Hogy mikortól van így nem tudom, de nálunk ez már így müködött.
2008. júl. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!