Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tesztek, ha nem értetek...

Mit tesztek, ha nem értetek egyet a nagyszülők nevelési elveivel, akik egyáltalán nem tartják tiszteletben a tiéteket és ellene mennek?

Figyelt kérdés
Nincs nagy probléma, de azért van rengeteg olyan dolog, ami miatt azon gondolkodom, h nem bízom rá a nagyikra a gyerekem (ők élnek már csak nálunk és mindkettőnél fennáll ez a probléma, sajnos), hanem együtt megyünk, együtt jövünk el. nálatok mi a határ, amikor még szemet hunytok tudván, h úgysem tudtok változtatni és amikor már inkább nem is hagyjátok őket kettesben? Ne írjátok, h meg kellene beszélni, mert nem működik. meggyőződésük, h ők gondolják jól és hogy amikor az unokák náluk vannak, akkor ki kell javítaniuk, amit a szülők elrontottak. Csakhogy én azt szeretném, ha a nagyiknál töltött idő nyaralás/kikapcsolódás lenne, nem átnevelőtábor.

2014. jan. 22. 13:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
rövid látogatás, de nálunk alapból a viszony sem jó. Nem hagyjuk ott a gyereket, visszük-hozzuk
2014. jan. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Csak elméleti dolgokat tudok írni, mert nincs ilyen probémánk.

Pici babánál az zavarna annyira, hogy ne bízzam rá, ha tiltott dolgokkal akarná etetni, pl. tejet pár hónapos babánál, stb. Nagyobb gyerek esetében, ha azt látnám, hogy felügyelet nélkül hagyja, vagy bántalmazza.

Olyanok nem zavarnának, hogy többet enged neki, mint mi, pl. nasizhat, tévézhet, később fekteti le, stb.

2014. jan. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. A kérdés végén átsiklottam. Akkor nálatok ők a szigorúbbak? Attól függ ez mit jelent.
2014. jan. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Leírnád, konkrétan mire gondolsz? Így nehéz válaszolni. Alapvetően a 2. válaszolóval értek egyet egyébként, bár nálunk sincs ilyen jellegű probléma.
2014. jan. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

igen, tudom, h így általánosságban nehéz válaszolni. a konkrétumokkal azért bánnék csínján, mert ők is olvasgatják az oldalt és nem szeretném, ha magukra ismernének.


pár dolog, a két nagyitól mixielve:

- rábíztam a pár hónapos babám és nem etette meg, holott a kaja is be volt készítve, csak oda kellett volna érte nyúlni. még neki állt feljebb

- szerinte most még el lehet nézni a "hisztit", mert lehet a fogától is, de később feltétlenül le kell borítani egy pohár hideg vízzel, vagy ha épp ülve sír, akkor alá kell önteni, megfázni nem fog és tuti megtanulja egy életre

- az unoka sírt az anyukája után, bezárta a fürdőbe (2.5 éves)


van egy pár egyéb hajmeresztő ötlet is, de akkor biztosan magukra ismernének - és (szerencsére) eddig nem valósultak meg

2014. jan. 22. 14:33
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
4. vagyok. Így, ezeket olvasva nem bíznám rájuk egyedül a gyereket. A fürdőszobás történet durva. Szegény kicsi.
2014. jan. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

én hoztam ki szegénykét. (nem az én gyermekem). utána még azt akarta, h a gyerek kérjen tőle bocsánatot, mert személyes sértésnek vette, h amíg azt a fagyit ette, amit ő vett neki, addig nem hiányzott az anyja... (amúgy nem ő vette, pénzt kap a felügyeletért)


nem akarom, h lelki sérüléseket okozzanak a gyerekemben

2014. jan. 22. 14:40
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem bíznám rájuk. Nekem mindegyik nevelési módszerük hajmeresztő volt. Nálunk is vannak, voltak esetek, amit nem néztem jó szemmel, de én megmondtam a véleményem. Most már elfogadták, hogy én vagyok az anyja és amit kérek azt fogadják el. Itt én sem a sok nasiról meg az össze-vissza evésről beszélek.
2014. jan. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
én is megmondtam a véleményem, de semmit sem ér. egyikükben sincs annyi belátás, h tiszteletben tartsák a mi nézeteinket, nevelési elveinket. én lennék a legboldogabb, ha olyanokról lenne szó, mint amilyeneket a kettes írt. szerintük az, hogy az unokáik (mindkét esetben több unoka is van, a mi babánknál idősebbek) alig várják, h jöjjenek értük a szüleik, azért van, mert ők hatékonyan fegyelmezik őket, otthon meg mindent megtehetnek, mert a szüleik nem megfelelően nevelik őket. büszkék rá, h a gyerekek nem feltétlenül érzik jól magukat náluk
2014. jan. 22. 20:42
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

En nem vinnem, vagy nem hagynam ott egyedul! A legutolso kommented gyozott meg errol. Hiszen a gyereked sem akar ott maradni, akkor meg minek eroltetni.


Durva dolgokat irtal a nevelesi elveikrol. Orulok, hagy nalunk nincs ilyen. Ha lenne, nem latna az unokajat :( Sajnalom, de nekem a gyerekem az elso, es nem az, hogy a nagyi jol erezze magat!

2014. jan. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!