Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit kapnak a főállású...

Mennyit kapnak a főállású anyukák? (Családival mindennel együtt. )

Figyelt kérdés

A 3.babánkat várjuk és az adókedvezményt már megigényeltük,mi jár még?Ha nem tudok vissza menni 3 szakba dolgozni,akkor főállású anyaként mennyit kapnék,az mellett más munkahelyen dolgozhatnék legalább 4 órát?Hogy van ez?Jól tudom,hogy a legkisebb gyermek 3. élet évéig lehet igénybe venni?

Köszi!


2009. dec. 4. 11:10
 1/4 anonim ***** válasza:

A főállású anyasági ugyanannyi, mint a GYES.

De gondolom először a GYED-et fogod a 3.-ra is megigényelni, ha ez letelik, akkor mehetsz főállású anyaságira, amíg a legkisebb gyerek a 6 éves kort el nem éri (ez az életkor nem biztos, utána kell nézni!!!).

Mellette nem folytathatsz kereső tevékenységet, csak GYES mellett, de az meg ugye csak a gyerek 2 vagy 3 éves koráig fog járni, attól függ mikor szülsz.

2009. dec. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Most kerestem meg, mert keveseltem azt az összeget, amit az első írt, hogy a gyessel egyezik meg, de igaza van. Itt le van írva az is, hogy mettől meddig lehet, meg ilyenek.


[link]

2009. dec. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok, kedves második, köszönöm a kiegészítést, az életkorban nem voltam biztos, tehát az általam említett 6 az nem annyi, hanem 8.

Jó ez a linkelt oldal, benne van az is, hogy dolgozhatsz - de csak otthon, tehát munkahelyre nem járhatsz el...:(

2009. dec. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Most nem dicsérni akarom magam, de szerintem tök jó ez az oldal, amit találtam. Bármire kíváncsiak vagyunk, érthetően és világosan le van írva.
2009. dec. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!