Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek a kamasz/felnőttko...

Szerintetek a kamasz/felnőttkori olyan álmoknak, amikor nem tudunk A pontból B-be eljutni, lehet köze ahhoz a frusztrációhoz, amit a babák megélnek kúszás előtt?

Figyelt kérdés

2014. jan. 25. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Neked túl sok szabadidőd van ahhoz van köze.
2014. jan. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Julie S ***** válasza:
Inkabb a kamasz/felnottkori frusztraciokhoz van kozuk.
2014. jan. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az világos, hogy az akkori dolgok hozzák elő, csak elgondolkoztam, hogy miért pont a "nem tudok haladni" élménnyel kötődik össze. Persze képletesen látom az összefüggést, csak ahogy elnéztem a fiam küzdelmét, hogy nem tud elérni tárgyakat, elgondolkodtam, hogy ez azért valahol ugyanaz az élményvilág.
2014. jan. 25. 18:47
 4/6 anonim ***** válasza:

(Bocs, nem a kérdésedre válaszolok, de nem tudom kihagyni, hogy belinkeljem az alábbi videót arról, pihent agyú emberek hogyan kívánják megfosztani a gyerekeket attól, hogy küzdeniük kelljen azért, hogy elérjenek valamit. :)

[link]

2014. jan. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Majd 30 év múlva megkérdezzük ezt a gyereket, hogy voltak-e ilyen álmai. :D

(Borzasztó.)

2014. jan. 26. 09:16
 6/6 Julie S ***** válasza:

Szerintem az ilyen pici kori élmények nem köszönnek már vissza tinédzserkorban, vagy később. Gondolj bele, hogy baba korunkból az emlékeink nem is elérhetőek számunkra később. Ha jól tudom azért, mert akkor még más módon tárolja az agyunk ezeket.


Az álmok meg általában az aktuális történéseket, érzéseket, aggodalmakat, stb "dolgozzák fel". Vagyis inkább vetül ki ilyen módon pl. egy sikertelen vizsga, mint egy baba korban átélt élmény.

2014. jan. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!