Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Főznétek külön kamasz gyereket...

Főznétek külön kamasz gyereketekre, ha egyik napról a másikra vegetáriánus lenne?

Figyelt kérdés
2013. szept. 3. 11:11
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
98%
Nap mint nap nem. Támogatnám, figyelembe venném az igényeit a vásárlásnál, de rávenném, hogy ő főzzön magának.
2013. szept. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
90%

Csak akkor, ha lenne elég időm. Ő is megtanulhat összedobni pár kaját, aztán majd szép lassan belejön.


Ha mást nem, a húsok mellé csinálj olyan köretet, ami neki is ízlik. Saláták, rizs zöldséggel, stb....

2013. szept. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
95%

Eleinte igen, de tanulja meg ő is elkészíteni.


Hány éves?

2013. szept. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
92%
Igen, de nem vinném túlzásba mert nem lenne rá időm, jobbára húsmentes ételeket főznék magunknak is akkor. Hétvégén pedig ő kap pl. gombapörköltet mi meg rendeset, vagy valami ilyesmi. Mondom ezt úgy, hogy vegetáriánus a gyerek mi pedig nem.
2013. szept. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
84%
Illik tiszteletben tartani a másik ember igényét, pláne ha egyik szerettünk az. Viszont kamasz korban már rengeteg mindenben tud segíteni: saját menü tervezés, alapanyagok felkutatása, bevásárlás, alapanyag előkészítése... stb. Vagy ha ehhez nincs kedve, akkor egyéb kompromisszum amivel terhet vesz le a válladról, hogy Te elvégezhesd a "plusz munkát" az ő plusz igényére. Meg amúgy a nem vegáknak sem kell minden étkezésnél húst enni :)
2013. szept. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
39%
Én nem engedném, hogy vegetáriánus legyen, mert ez a divat, vagy mert ezt látta az egyik barátjától. A szervezetnek kell a hús, nem növényevők vagyunk. Az ő érdekében tenném. Ha már tényleg felnő, esetleg elköltözik, akkor úgysem tudnék beleszólni, de amíg velem lakik, addig nem engedném. Főznék rendesen továbbra is.
2013. szept. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
49%

Én se engedném,fejlődő szervezet,szüksége van a húsra,állati eredetű termékekre.

Nem főznék külön,egye amit eddig.

egy darabig enné csak a köreteket,aztán ugyis megunja.

2013. szept. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 zabmester ***** válasza:
80%

Hát mi alapból nem sokszor eszünk húsos kajákat, maximum felvágottakat meg májkrémet meg ilyesmit, de főételnek nálunk sokszor főzelék vagy tészta van, sokszor hús nélkül. Úgyhogy ebből alapból nem lenne nagy probléma, viszont ha egy héten egyszer-kétszer húsos étel van, akkor nem hiszem, hogy még külön megfőznék plusz egy fogást. Kamasz gyerek, megtanulhatja megfőzni magának. Vásárolni szívesen vásárolok, szívesen meg is tanítom, hogyan kell elkészíteni azt, amit szeretne, de ha ő akar valami eltérőt, akkor számoljon azzal, hogy ez neki lesz plusz fáradság.

Mondjuk ha nem vegetáriánus, akkor is szeretném, ha kamaszként már képes lenne megfőzni magának, amit szeret, és ha úgy jön ki a lépés, akkor tegye is ezt meg.

2013. szept. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
84%
Én engedném, hogy vegetáriánus egyen, de elvinném dietetikushoz, hogy mit hogyan kellene pótolni az új étrendben. Eleinte főznék neki, de fokozatosan rávenném, hogy készítse el magának a vega ételeket. Illetve heti 1-2 nap a család többi tagja sem halna bele, ha nem lenne hús az asztalon, ilyenkor finom vega ételeket főznék, amit mindenki szeret.
2013. szept. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
86%

4-es vagyok. Olyan túl nagy gondot amúgy nem jelent.

Tegnap maradék gulyásleves volt, a levest a gyerek kihagyta, meg sztrapacska, nem zsírral hanem olajjal csináltam a sztrapacskát, és a szalonnát nem kevertem bele, ő ette anélkül mi pedig a végén szórtuk rá.

Ma káposztás tésztát csinálok, meg nyírségi gombóclevest. Ebbe se teszek húst, ha nagyon akarom külön kifőzök egy kis húst és belerakom a tányérba amikor esszük. Vasárnap rántott csirke volt, krumplisalátával, a gyereknek rántottam sajtot, nekünk csirkét, tök mindegy mit panírozok be... Olyankor van gond ha pl. pörköltet csinálok, mert akkor neki külön kell főzni, de általában olyankor gombapörköltet kap. Lehet venni szójafasírt port, ha fasírtot csinálok pl. babfőzelék mellé, akkor neki abból csinálom. Rakott cuccnál a tepsi egyik felében van a vega kaja a másik felében a húsos...

Pizzánál a tepsi egyik részére nem teszek szalámit, sonkát stb. hanem csak amit kér rá.

2013. szept. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!