Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az ellenőrnek vagy kalauznak...

Az ellenőrnek vagy kalauznak hogy lehet bizonyítani, ha a gyerek még nem iskolás?

Figyelt kérdés

A kérdés csak elméleti. De mi van akkor, ha van egy magas vékony kislány, aki augusztusba tölti a 6. életévét. Ilyenkor ugye előfordulhat, hogy a szülő inkább 7 éves koráig vár az iskolával. Mivel vékonyka, van róla orvosi igazolás is.

De mi van ha az ellenőr nem hiszi el, hogy még nem jár suliba? Mivel lehet bizonyítani? Anyakönyvi kivonattal? Azt csak nem hordja magával mindig az ember...


2014. jan. 27. 12:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Lakcímkártyán, TAJ kártyán is rajta van a születési idő, bár fénykép nincs így nem tudom, hogy elfogadják-e. Nekünk még nem kellett, bár elég nagy a fiam a korához képest, lehet, hogy hamarosan eljön az az idő is mikor bizonyítani kell.
2014. jan. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hát ez az! személyije meg nem sok gyereknek van
2014. jan. 27. 12:11
 3/10 anonim válasza:
100%

Kötelező kiváltani a személyazonosító igazolványt?


Egy személyazonosításra alkalmas hatósági igazolvánnyal minden polgár köteles rendelkezni, és azt magánál tartani. Személyazonosításra alkalmas okmány

1. a személyazonosító igazolvány,

2. az útlevél és

3. a kártyaformátumú, 2001. január 1-je után kiállított jogosítvány.


Mivel újszülött vagy kiskorú gyermekünk jogosítvánnyal nyilván nem rendelkezik, számára vagy útlevelet, vagy személyazonosító igazolványt KELL! kiállíttatni. Természetesen igény szerint mindkettő is kiállítható!


Személyazonosító igazolványt az ország bármely okmányirodájában személyesen lehet igényelni. A személyazonosító igazolvány igényléséhez a kérelmet az okmányiroda állítja elő, és a helyszínen készíti el az igazolványképet.


Kell-e fizetni a személyazonosító igazolványért?

lletékmentes a 14. életévét be nem töltött polgár személyazonosító igazolványa iránti kérelme, kivéve az elveszett, megsemmisült, megrongálódott okmány cseréje esetén.


[link]

2014. jan. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
29%
Nem tudom hétköznap reggel délután ha nincs vele iskolatáska akkor talán abból.
2014. jan. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Első: nem a születési idő a lényeg, hanem hogy nem jár iskolába!


Kérjetek a óvodából valamiylen igazolást. Mást nem nagyon tudtok. Hiszen "iskola nem látogatási igazolás" nincs :-)

2014. jan. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Jégtánc ***** válasza:
67%
6 éves kortól alapból kell neki buszjegy,féláras.Mindegy hogy iskolás e vagy nem.
2014. jan. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

kötelező a személyi már, bevezették, nem ártana kiváltani ;)

én is most intéztem el, mert költöztünk és szóltak, hogy kötelező, már elég régóta, itt megkérdeztem és valóban, belinkelték a jogszabályt...


BKV-n nem kell bizonyítani, elég szólni, hogy még nem jár iskolába, viszont budapesten kívül 6 éves korig ingyenes az utazás, ha ovis is kell jegy a gyereknek

2014. jan. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Vonaton biztos, hogy kell neki, ha elmúlt 6 éves. Nem az iskolába járás számít, hanem az életkor. [link]

Ha nincs személyije a 6 év alattidnak, vidd a lakcímkártyáját, azon is rajta van a születési dátum. Mondjuk nem fényképes igazolvány, de nem hiszem, hogy kekeckednének.

2014. jan. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Felnőtt

kíséretében utazó gyermek iskolai

tanulmányai megkezdéséig díjmentesen utazhat, márha budapesti tömegközlekedésről beszélünk, szóval Jégtánc nevü válaszolónak nincs igaza.

Az enyémeknek van személyi igazokványa.

2014. jan. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 zabmester ***** válasza:

Nem csak Budapesten, hanem pl. nálunk, Pécsen is addig utazhat ingyenesen, amíg nem jár iskolába.

Mondjuk még sose volt olyan, hogy ne hitték volna el, hogy ovis. Ha jön ellenőr, megmutatom a saját bérletem, és mondom, hogy a gyerek meg még nem iskolás. Azt csak nem feltételezik, hogy magamnak megveszem, a gyerek meg bliccel.

2014. jan. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!