Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogos az, hogy a farsangira...

Jogos az, hogy a farsangira belépőt kérnek az iskolában?

Figyelt kérdés

Valamint nem is egyedi jelmez lesz lehet, hanem közösen lépnek fel valószínű, akkor még gondolom az is külön pénz az egyen jelmezre. Valamint kaja, innivalót vinni. Kb. 5e, de csak ha én megyek. Ha többen akkor már kész vagyon.

De még nem is ezzel van a baj. Hanem aki nem tudja kifizetni? Akkor annak a gyereknek ne legyen farsangija? Az a kisgyerek is szeretne kicsit bulizni, beöltözni, még ha nem is olyan puccos jelmezbe is. Vagy mi van ha netán van egy, vagy két tesója és anyuka nem tudja otthon hagyni, akkor már 3e a belépő, csakhogy megnézze anyuka a két gyerekkel a tesójukat? És még nem ettek, ittak, meg semmi. Érdekes dolgok ezek. Remélem legalább helye lesz az anyukáknak, ha már kiszűrődtek az x összeg alatti jövedelemmel rendelkezők.


2014. jan. 29. 20:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi az a farsangi? Nem hiszem, hogy 5 ezer lesz a belépő! A belépő jelképes összeg szokott lenni, pár száz forint. Ha meg közös csoportos jelmez van, akkor azt otthon szokták a szülők elkészíteni.
2014. jan. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát ha egy szülő megy 1e, ha kettő 2e, ha még nagymama 3e összesen. Tehát ahány fő annyiszor 1e.
2014. jan. 29. 20:25
 3/11 A kérdező kommentje:

A közös jelmeznél meg még ki tudja mit találnak ki. Elég ha éppen zöld harisnyát, vagy egyéb kiegészítőt, már azt is fasza beszerezni, a gyereked méretében.

Vagy ha varratnak netán, akkor tuti ki kell fizetni.

2014. jan. 29. 20:27
 4/11 anonim ***** válasza:
16%
Nem kell már előre morogni, még semmi konkrétat nem tudsz, de már hőbörögsz! Ennyit meg áldozzál a gyerekre, gondolom a bevételt úgyis rájuk költi valamilyen formában az iskola.
2014. jan. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igazából nem is én vagyok itt a fontos, mert én még valahogy kihozom. Max. nem fizetek be valamit. Hanem aki nem tudja kifizetni. az ő gyereke akkor menjen ahova akar?
2014. jan. 29. 20:39
 6/11 anonim ***** válasza:
Menjen. Ne vedd magadra a mások gondját, hidd el más embert sem érdekel, hogy te mit és hogyan oldasz meg, mennyi jut adott dologra, hogy osztod be a pénzed. Mi lesz majd ha mondjuk érettségi bankettra készülnek a gyerekek?- tánctanár, ruha, ajándékpénz...stb...Akinek van gyereke mindig lesz aktuálisan nagy horderejű kiadása. Akinek nem fog telni rá, az nem fog menni, vagy kölcsönkér, vagy akármi. Sajnos ezen nem tudunk változtatni. Ennyi.
2014. jan. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is van belépő. A sütit a szülők sütik, amit ott pénzért árulnak (nem drágán). Szendvicseket szintén. Jelmez egyéni. A tombola és zsákbamacska tárgyakat is a szülők viszik be, amit aztán 100-200-ftért lehet venni. Én ezen nem problémázom, a bevételből a csoportnak új asztalokat és székeket vesznek.
2014. jan. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nekem éppen ez az ami fáj a legjobban, hogy sajnos sok-sok ember így gondolkodik. Ahogyan leírod. Sokkal jobban oda kéne figyeljünk egymásra, és legalább oviban, kis iskolában nem kéne a gyerekeket így szétszelektálni. Épp eléggé fogja őket az élet ha nagyobbak lesznek.

Igazából én úgy tudtam volna elképzelni, hogy aki csak a gyerekét akarja megnézni annak ingyenes, addig, amikor már van a fellépő vendég, akkortól fizetni kell annak aki marad. Még az ilyen nagyobb volumenű fesztiválokon is így van. Egész nap ingyenes a részvétel, este kell fizetni belépőt, aki marad az adott fellépő, vendég megnézésén.

Szóval mindegy. Csak lennék jobb módú én is. Biztos, hogy adnék annak akinek ez az 1e is nehéz, vagy épp a nagymama is egyszer egy évben szeretne eljönni a farsangira megnézni az unokát, akkor a 2e-t is.

Vagy a másik megoldás, hogy támogatói jegyeket árulnak, de alapjában ingyen van a gyereked megnézése.

Lehet még 2e-ért is vettem volna belőle.

Vagy miért nem lehet olyat, hogy x szülők, akik tudnak sütni, bevállalnak sütit, szendvicset és azt eladni. Annak a befolyt pénzéből fedezni úgymond a 'belépőt".

Vagy mit tudom én. Csak ne lenne ennyire kikötve, hogy márpedig fizetsz, vagy akkor akkor alapjában nem nézheted meg a gyereked.

Vagy lenne 100ft-os, 300ft-os meg mit tudom én milyen jegyek és aki csak azt tudja az azt veszi meg. De mégis másképp jön ki.

Vagy ha már 1e, akkor kapnánk érte valamit. Egy szendvicset egy pohár ásványvízzel, vagy mit tudom én.

Annyi verzió lehetne.

Meg lehetne kitenni ilyen adakozó gömböt, vagy mit és aki akar, amennyit akar, vagy tud beledobja. Úgy is lenne, hogy aki épp még nem annyira rossz módú, de annyira jó sem, de mégis van egy kicsi pénze beledobja úgymond "kényszerből", hogy nehogy mondjanak rá valamit. De akinek végképp nincs az legalább nem érezné magát így megalázva talán.

Vagy nem tudom. Lehet én vagyok túl jó lelkű.

Mondjuk az biztos, hogy mást sem érdekel, hogy én hogyan tudom megoldani a dolgaimat, a gyerekemét. De ezen kéne változtatni.

Meg a másik, hogy nem kéne így felfújni minden ilyen kis sulis rendezvényt így felfújni. Régen is az osztályterembe volt, pláne kisebb osztályokban és mégis jól érezték magukat a kis gyerekek a kis közösségükben. Lehet talán maradandóbb is volt. Nem a fellépésre kellett készülődni minden nap, ahogy közelgett az időpont, az adott rendezvényen nem csöndben kellett kivárni, hogy fellépjen a fél suli. stb. stb.

Szóval talán a legnagyobb baj az, hogy mindent felfújnak a mai világban. A szülőtől meg elvárják, hogy pengessen. Ha tudja, ha nem. Rendben van, hogy a gyerek pénzbe kerül, de lennének dolgok amiknek sokkal több értelme lenne.

Addig meg sajnos ez van! :(

Nem tudom hova fog ez a világ vezetni. A facebook, a "lesz...om" a másikat, de közbe hú csináljunk valami nagyot aminek van visszhangja. Bár nem tud benne mindenki részt venni, de hát így járt.

2014. jan. 29. 21:06
 9/11 anonim ***** válasza:
81%
Persze nagyon szép elképzeléseid vannak, de azért szerintem meg áldozzon mindenki a gyerekére. Akinek nagyon kevés a jövedelme, az kap ingyen étkezést, ingyen tankönyvet, vagy féláron ehet, meg kap a családja lakásfenntartási támogatást, több családi pótlékot...stb....Nehogy már még a gyereke farsangjára valót is mások dobják össze. Persze én vagyok a gonosz, de nekem például már elegem van abból, hogy dobjuk össze a pénzt annak aki nem tud jönni kirándulni, kapjon ingyen színházjegyet...stb... Mi mindketten dolgozunk, nem kapunk semmit ingyen, soha semmivel nem segítettek a gyerekkel kapcsolatos kiadásoknál. Oldja meg mindenki ahogy tudja!
2014. jan. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Részben egyetértek veled, és a belépőt én is erős túlzásnak tartom...

Nálunk az ilyesmit az osztálypénzből fedezték. Havi 600ft volt, van 8 évfolyam, évfolyamonként 3 osztály.

Sajnos szociális munkásként rendszeresen belelátok ebbe a helyzetbe, és gyakori, hogy ilyen helyzetbe kerül a szülő.


Aki meg a támogatásról beszél. Azt olyanok kapják, akiknél nagyon nagyon alacsony az egy főre jutó. Márpedig ahol mind a két szülő dolgozik, ott a 140e a minimum bevétel+csp. Csak épp azt nem kérdezi meg senki, hogy abból mennyit kell befizetniük...


Ezt meg, hogy a farsanggal csinálják ezt, azt undorítónak tartom.

Szervezzenek suli-bulit fellépővel, oda úgyis csak a gyerek megy el, azt az 1000ft-ot meg mindenki ki tudja gazdálkodni, max 2000-et, és akkor már vehet tombolát, üdítőt, szendvicset.

De a farsangra, ahol fel is lépnek... szegény gyereknek milyen, hogy nem tud elmenni a mama megnézni??

Ezt a kérdést fel kellene vetned a szülői munkaközösségnek, hátha lesz foganatja.

2014. jan. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!