Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van egy 8 éves fiam, és az a...

Van egy 8 éves fiam, és az a problémám vele, hogy nem hajlandó megenni semmiféle felvágottat, tojást! Már az iskolában se tudtam neki egy szendvicset se csinálni. Meg se kóstolja. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
2013. jún. 29. 18:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Kis koromban se a bátyám se én nem voltunk hajlandóak megenni a tojás levest. Erre nagyim azt mondta rá, hogy felhőtészta leves. Azóta imádom. Egyébként mi az oka annak, hogy nem akarja megkóstolni? Mit evett korábban? Mióta nem eszik? Tejtermékeket fogyaszt?
2013. jún. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Tejterméket eszik,meg állandóan melegszendvicset sajttal és vajjal,meg lekváros kenyér.A tojáslevest még megeszi nagy nehezen,de pl. a rántottát,és a főtt tojást meg se kóstolja.Vigyem orvoshoz?egyszer megkóstoltattuk vele a sonkát,szaladt a wc-re...
2013. jún. 29. 18:12
 3/16 anonim ***** válasza:
Sokmindent nem tudsz vele csinálni.Az én nagyfiam 9,5 éves,ő sem eszik meg semmiféle felvágottat.Zsemle,margarin,uborka vagy paradicsom és ezzel lezárja a szendvicskérdést.Nekem is ciki volt,hogy ezt vitte az iskolába.Mindíg attól féltem,mikor szegezik nekem a kérdést,hogy miért nem kap a gyerek felvágottat is bele.Ha tettem bele,hazahozta,vagy kidobta.Ő egybébként a húsokat sem eszi meg.
2013. jún. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Akkor adj neki sajtos, sajtkrémes, mogyoróvajas, kőrözöttes, meg májkrémes szendvicset salátával, paradicsommal, paprikával. Szerintem ne erőltesd a tojást és felvágottat. Esetleg ha együtt vásároltok kérdezd meg, hogy tetszik-e neki valami, amit megkóstolna. Vannak alternatívák azért.
2013. jún. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

nem szereti.

szerintem ez még nem olyan nagy katasztrófa mert minden tápanyagot megkap a szervezete szóval fölösleges erőltetni.az is lehet hogy később még megszereti:)

(igaz én vega vagyok de ha nem lennék az akkor se ajánlanám a felvágottakat mert ne tudd meg hogy mit raknak bele.jobb ha rendesen olyan húst eszik amit te főztél/sütöttél meg és tudod honnan van/mi van benne.-de ezt csak mellékesen mondom)

szendvicset csinálhatsz különböző vajkrémekkel,paprikával,paradicsommal,sajttal

vagy melegszendvicset is csomagolhatsz be neki.

remélem tudtam valamit segíteni:)

2013. jún. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Hát mi van ezekkel a fiúkkal? :D Az én fiam 6és fél éves és ugyanez a szitu.


Csempésztem a szendvicsébe felvágottat és sajtot és futott a wc-re öklendezve.


Pedig szeret enni , nem egy vézna kisfiú attól,hogy ezeket nem eszi meg.


Húsok közül csak a rántott hús, a többitől öklendezik.

A zöldség ,gyümölcs az bármilyen mennyiségben mehet neki.

2013. jún. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Akkor nem vagyok egyedül.sajnos ő még a zöldségeket sem eszi,de a hús jöhet minden mennyiségbe:)nem vékony ő sem jó húsba van.birkózik a drágám:)lehet hogy tényleg kinövik ezt a hülyeséget.
2013. jún. 29. 18:23
 8/16 anonim ***** válasza:
71%
Mi ezzel a probléma? Jobb ízlése van a kölyöknek, mint neked. :) A felvágottak egyáltalán nem egészségesek, teljesen felesleges erőltetni, én is utálom az összeset. Süssél ki neki egy szelet húst, és tedd azt a szendvicsébe!
2013. jún. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Esetleg hétvégén, amikor ráérsz, süthetsz le nagyobb mennyiségben csirkemájat vagy tarját, aztán hétközben azt szeleteled a szendvicsébe.
2013. jún. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Már mondták nekem hogy örüljek hogy nem eszi a sz..r felvágottakat,csak néha problémás megoldani.A csirkemelles szendvics bejön neki:)
2013. jún. 29. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!