Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukak, elmeselnetek nekem,...

Anyukak, elmeselnetek nekem, mikent eltetek meg az elso napokat otthon miutan kijottetek a korhazbol. Mi zajlott le bennetek, hogy dolgoztatok fel, hogy mostmar harman vagytok?

Figyelt kérdés
2014. jan. 30. 16:10
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Lehet roszul fogalmamztam, inkabb arra lennek kivancsi, hogy lelkileg hogy eltetetek meg az elso napokat. Mindenki azt mondja korulottem, hogy fontos felkeszulni a szulesre, de talan azt koveto napokra kellene sokkal jobban lelkileg felkeszulni. Ki mit ert ez alatt?
2014. jan. 30. 16:13
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva én sz.r anyának éreztem magam, nagyon kimerült és ebből kifolyólag türelmetlen voltam, akkor még tejem sem igazán volt, nehezen ment az eleje, nem találtam a helyem, és fura volt a babához és az ő igényeihez alkalmazkodni, mikor nem vágytam másra, csak egy kis pihenésre (császároztak). Többször bőgtem az első héten, el sem tudtam képzelni, hogy mi baba lehet a gyereknek, miért sírhat, nem tudtam megnyugtatni, szörnyű volt. A 3. héttől maradtam teljesen egyedül, akkor viszont muszáj volt összekapnom magam, a család érdekében. Onnantól nem volt gond, de tényleg nehezen álltam át az "anya" szerepre.

(nem akkor tusolok, amikor akarok, nem akkor eszek, amikor éhes vagyok, nem akkor megyek WC-re, amikor kell, nem akkor alszom, amikor elfáradtam, hanem amikor a baba hagyja... ez valóban nehéz, de pikk-pakk belejön mindenki, szerintem. :) )

2014. jan. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

A korhazban mar alig vartam h mehessunk haza. :-)

Mikor itthon voltunk, mindent precizen probaltunk csinalni. Mindenre odafigyeltunk mert uj volt. :-) imadtam azokat az idoket. A korhazban nagyon jol megindult a tejem a szoptatassal nem volt gond, aluszekony isvolt a kicsi mert be volt sargulva. De ezen kivul semmi baj nem volt. Talan annyi h csaszaros voltam es itthon nehezkes volt a mozgas, de inkabb csak oltozkodesnel, furdesnel. Estere olyan faradt voltam h 8 kor mentem is aludni, de olyan eberen aludtam h minden szusszanasat hallgattam. Apa sokat segitett elvezte o is. :-) tudtam h sok dologban bena vagyok de probalkoztam es nem adtam fel. :-)

2014. jan. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó volt, a legszebb hetek! Az első fürdetés a legszebb emlék! Nem kellett feldolgozni. Amit fel kellett, az az volt, hogy senki nem mondta, hogy a szoptatás fájni fog és sebes lesz a mellem tőle. És hogy a baba nem bírja majd az anyatejet és naponta 6x fog mindent összef.sni, de úgy, hogy a nyaka is olyan lesz, szóval teljes öltöztetés volt naponta 6x. Ezekre nem tudtam felkészülni és még nem volt mosógépem sem, de mégsem érezte magam igazán rosszul, hanem boldog voltam.
2014. jan. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

40 fokos lázam volt, így csak arra emlékszem, hogy feküdtünk hárman a nagyágyon, és azon töprengtünk, hogy minden TELJESEN más lesz, mint eddig volt, és hogy itt ez a pici, aki a miénk, mindenéért mi felelünk... Óriási terhet éreztünk magunkon, izgultunk, hogy minden jól menjen, és mellette valami semmihez nem hasonlítható teljesség érzést... Hozzá kell tennem, hogy az én lányom a kórházban is átaludta már az éjjeleket, tehát meglehetősen kipihentek voltunk, és mivel egész nap aludt az ágyában (mi hoztuk ki néha nézegetni :))), ezért a férjemmel beszélgettük végig az első hetet. Mi megkértünk mindenkit a szüleinken kívül, hogy ne keressenek azon a héten.



HJa, a férjem folyamatosan a kislányunk reflexeit ellenőrizgette, ő neurológus, és kíváncsi volt rá... :))


Mindjárt két éves lesz a kiscsaj (21 hónapos), és nagyon szép emlék már, meg nagyon cukrosnak hangzik, ahogy leírtam, de akkor tudom, hogy sok volt bennünk a félelem, és minden nagyon új volt...


Nagy zagyvaság, amit írtam, de összességében egy gyönyörű, várakozással teli időszak maradt meg bennem, amellett, hogy tudom, nehéz volt belejönni a dologba, és azt is tudom, hogy mindenen elsírtam magam. :))

2014. jan. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Lanyok olyan jo olvasni amit irtok :)Kerjek irjatok minel tobben :)
2014. jan. 30. 16:34
 7/24 A kérdező kommentje:
Kerjek- kerlek
2014. jan. 30. 16:35
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Az első héten velünk volt az anyukám. De ettől függetlenül folyton fáradt voltam, mindig mondta, menjek nyugodtam aludni, amíg a kisfiam is aludt. Ő főzött, mosott, takarított. Készítette nekem a szoptatós teát. :)

Este a tyúkokkal feküdtem, hogy éjjel minden gond nélkül tudjak kelni a kisfiamhoz, szoptatni. De ez teljesen kiborított, hogy amíg anyum meg a férjem vígan tv-ztek, nekem aludnom kellett, pont mint gyerekként. Fellőtték a pizsit, irány az ágy! :) Világ életemben éjjeli bagoly voltam. A kisfiam szobájában aludtam az első pár hónapban. Szóval szinte pánikban voltam, hogy az életemet ezentúl a gyerekszobában kell leélnem?! Kövérnek és ápolatlannak éreztem magam (na nem azért mert mondjuk nem fürödtem, de pl jó lett volna hajat festeni, ilyesmik). Nem tudtam, hogy mikor miért sír a babám, és ez teljesen kiborított. A szoptatás sem ment rendesen, sebesre szívta a cicimet a kisfiam. Császáros voltam én is, de ez okozta a legkevesebb gondot, simán mozogtam, zuhanyoztam vele.

A mai eszemmel máshogy csinálnám, vagyis a tesóval tuti máshogy lesz. Na de egy második baba teljesen más mint egy első. Addigra már bőven van tapasztalata az embernek.

2014. jan. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Kedves utolso, megkerdezhetem, hogy mit csinalnal maskent? Szerintem nagyon sokat taunalhat az ember masnak a tapasztalataibol, ezert is erdekel mindenki velemenye :)
2014. jan. 30. 16:44
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem olyan volt mint a 8-asnak... anyukám velünk volt egy hétig, utána meg párom volt itthon két hétig, mivel ugye karácsony volt és volt leállásuk... én csak próbáltam volna aludni, mert az első héten folyamatosan nyűgös volt, óránként evett, mert először csak bimbóvédővel tudott szopni aztán mikor éjszakánként félálomban szopott szépen leszoktattam róla... engem igazából csak az zavart, hogy az ünnepek miatt sokan voltunk, mindig volt két-három plusz ember akiket nem akartam zavarni éjszakánként, de olyankor mindig nagy sírás volt szopi előtt, meg hát ugye óránként, kétóránként keltünk és az éjszaka közepén jöttek mind hogy na, mit segítsünk? persze ez nappal eszükbe se jutott mikor hozhattak volna nekem egy tányér kaját vagy egy pohár innivalót mert a babától még a konyháig se jutottam... a türelmem az határtalan, imádom a lányomat, most lesz két hónapos, és azt az egy első hetet leszámítva tündéri baba, nem sírós, elvan egyedül is, szóval szinte mindent el tudok végezni mellette egyedül is. :)
2014. jan. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!