Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 eves gyereknel okoz valamily...

2 eves gyereknel okoz valamilyen problemat ha masik orszagba koltozik a szuleivel, ahol mas nyelvet beszelnek?

Figyelt kérdés

A parom francia, van egy kislanyunk, es nagyon ugy nez ki hogy franciaorszagba kene koltoznunk egy ido mulva (munka miatt, meg tobb mindent szeretnenk a gyereknek megadni...)

Otthon egymas kozt angolul beszelunk, de napkozben en vagyok a kicsivel, en magyarul beszelek csak hozza, a csaladom is. Az apja se nagyon beszel hozza franciaul inkabb angolul.

Az lenne a kerdesem hogy ha odakoltozunk es ott kezd el jarni gyerekkozossegbe napkozben, akkor a nyelvvel mi lesz? Mennyi ido mire megerti, megtanulja majd? Nem lesz en neki trauma, hogy nem erti amit mondanak? Nagyon felek nehogy rosszul elje meg ezt az egeszet, es kihatassal legyen a kesobbi eletere, negativ ertelemben.


2014. jan. 31. 12:49
 1/9 Jégtánc ***** válasza:
A gyerekek nagyon könnyen alkalmazkodnak,főleg ha a szülő is pozitívan áll a változások elé,és nem görcsöl rá.Pikk- pakk megtanulja az oviban az orszàg nyelvét.Sőt jobban fogja beszélni mint te:)
2014. jan. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Dehogy lesz trauma, annál nagyobb ajándék az élethez,minthogy egyszerre 3 nyelvet beszél anyanyelvi szinten nincs.
2014. jan. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Lányom másfél éves volt mikor kiköltöztünk Dubaiba. Most 5 éves. 2.5 éves kora óta jár közösségbe, előtte csak magyarul beszélt. Apukája is magyar. Most beszéli az arabot, az angolt és a magyart. Semmi traumát nem okozott neki.


Voltak nehézségek, mikor hazajöttünk és a mamáéknak elkezdett angolul, vagy arabul hadoválni, de nem neki volt ez nehézség. Kicsit keverte, mikor hogyan kell megszólalni.


Semmi gond nem lesz, olyan az agyuk mint a szivacs. Legyen meg a nyugalma, a napi rutin, szerető család, otthon és akkor minden jól fog működni.


Sok szerencsét!

2014. jan. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem semmit.Az én kisfiam 4 éves volt(1996-ban),amikor Németországba költözünk.Egyikünk se beszélt németül...kb. 1-2 hónap telt el,és már kommunikált a gyerekekkel.Másfél évet éltünk kint,mikor hazajöttünk olyan szinten beszélt németül,hogy az Osztrák óvoda után Osztrák suliba került itt Bp.-en(ma már 22 éves,és Ausztriában egyetemista).Szóval HAJRÁ!
2014. jan. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
költözünk=költöztünk
2014. jan. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Julie S ***** válasza:
Velem négy évesen költöztek pár évre külföldre a szüleim. Nem emlékszem, hogy bármi gondom lett volna vele. Szerettem az ovit, meg a sulit és hamar elkezdtem beszélni a nyelvet is. Azóta is szép emlék az a pár év.
2014. jan. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a valaszt! Felek hogy nehogy az legyen hogy nem tud a nyelv miatt beszelni ott a gyerekekkel, de ezek szerint hamar belejonnek.
2014. febr. 1. 07:55
 8/9 anonim ***** válasza:
Persze, simán belejönnek. Az elején nem is hiszem, hogy ezt ők nehézségnek veszik, inkább furcsállják. Egy hét és simán megismerik egymást annyira, hogy tudnak kommunikálni. Lehet, még annyi sem kell...
2014. febr. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát, megnyugodtam kicsit!:)
2014. febr. 3. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!