Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Beszélhetnék olyan leszbikus...

Beszélhetnék olyan leszbikus hölgyekkel, akik már vállaltak gyermeket valamilyen formában?

Figyelt kérdés

A párommal tervezzük, hogy 2-3 éven belül gyermeket szeretnénk.

Érdeklődnék, hogy, akinek már sikerült, milyen formában? Magyarországon?

Társadalom kritikáival meg lehet küzdeni, ha vannak?! Óvodában, iskolában, családban hogy állnak hozzá?


(Nem kívánok vitába keveredni a nem együtt értőkkel-Köszönöm)



2014. jan. 15. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Ma, Magyarorszagon ha barmilyen modon sikerulne ket azonos nemunek gyemeket kozosen nevelnie, annak a gyereknek szinte csak bantas lenne az elete. Magyarorszag nem elfogado tarsadalom, rengeteg az eloitelet, azt, aki mas kikozositik, megbelyegzik.

Ha van ra lehetoseg, menjetek kulfoldre -pl Hollandia kifejezetten jo valasztas, itt egyaltalan nem meglepo, ha egy homoszexualis par gyermeket vallal, konkretan senkit nem erdekel, itt ez normalis.

2014. jan. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem ismerek ilyen párt, azt sem tudom,hogy Mo-n megoldható-e, de van egy férfi homoszexuális pár a baráti körünkben. Ők is szeretnének, de tisztában vannak azzal,hogy nem rajtuk csattanna majd az ostor, hanem a gyereken. Nem akarják kitenni annak,hogy bántják őket ezért iskolában, óvodában stb. Mert bizony fogják bántani!
2014. jan. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ismerek egy ilyen párt. Az egyik lánynak volt egy hetero viszonya, abból a gyerek. A fiú most 5 éves, kb 2 éves korában jött össze a másik lánnyal.

Először furcsáltam, de ahogy elnéztem őket sokkal jobb szülők egyes homokozó mellett pletykázó "had üssék egymást, fgy tanulják meg" jelmondatú anyakákhoz képest. Sőt nem is lehet egy lapon említeni őket.


Amúgy mindenki tudja , hogy ők milyen pár, senki nem cseszegeti őket az ismerősi körömből. Tisztességesen nevelik a gyereket, nem öltöztetik félre, nem öltöztetik csajosan a kisfiú is olyan kisfiú, mint a társai.


Engem egyáltalán nem zavarnak!

2014. jan. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
számtalan olyan házasság van gyerekkel,aminek azért lesz vége mert az egyik fél beleszeret saját nemébe.és ott sincs eltiltva attól a féltől a gyerek. Egy gyermeknek a legfontosabb hogy szeretve legyen és szeretet, nyugalom,kiegyensúlyozottság vegye körül,azoknál a családoknál akiknél napi szinten veszekedés verekedés stb zajlik,pl azok a gyerekek jobban járnának leszbikus anyákkal...meg minden csoda 3 napig tart,ezen se csámcsognának állandóan a sulitársak,ha látják a körülöttetek lévők hogy szépen nevelitek a lurkót még támogatást is adnának lelkileg nektek!!a jogi része az más.amúgy persze a legjobb nyílván a férfi nő felállás szülőknek számos szempontból és ezt ti is tudjátok.
2014. jan. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én olyat ismerek,hogy az előző kapcsolatából (hetero) született egy gyerek,majd összejött az új párjával aki szintén nő volt, így volt gyerekük. Illetve itt olvastam,hogy két leszbikus szeretett volna gyereket, egy férfi barátjukkal megegyeztek,hogy "ad" spermát, amitől terhes is lett a nő, bár itt a pasi megbánta a dolgot!
2014. jan. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Írj privit, ha szeretnél.

30 évesek vagyunk, és nemrég Párom szült egy kisbabát.

Szivárvány család vagyunk.

Társadalmi kritika:

Mi nem hirdetjük az utcán, hogy "emberek, nézzétek, így élünk". Ez magán ügy.

A gyermekünknek pedig morális, etikai hátteret adunk majd nevelése során, egészséges önképpel, és önbizalommal.

Sem minket, se a gyereket nem fogja érdekelni, hogy xy mit gondol róla/rólunk.

Akik kedvesen közelednek, barátságosan, azokkal mi is kedvesek és közvetlenek vagyunk.

A többi ember számunkra "közömbös".


Jelenleg Magyarországon nagyon nehéz a helyzet. Az ÁNTSZ pont most tiltja be a donor spermák felhasználását, illetve megvételét (külföldről).

Még nincs törvénybe iktatva, és nincs áthidaló megoldás arra a problémára, hogy:

A magyar "leendő" donorok nem mennek át a szűréseken, nem felelnek meg. Eddig ezért a Meddőségi Centrumok külföldről rendeltek spermiumot inszeminációkhoz, beültetésekhez.

Ennek felhasználása gyakori volt hetero pároknál is amúgy.

Most egy éves várólista van Magyarországon spermiumra, és mivel csak magyar donor jöhet szóba (egész országban max 3 donor van), a helyzet patthelyzet.


Várni kell a rendelet írásba iktatásáig, utána lehet újra tájékozódni.

Örökbe fogadás nem lehetséges!

2015. jún. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!