Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha a munkahel...

Mit lehet tenni, ha a munkahely ürüggyel kikerüli a családi adókedvezményt?

Figyelt kérdés
A párom szólt a főnökének, hogy szeretné igénybe venni az a családi adókedvezményt a 3 éves fiúnkra. Kamionozik, azt a választ kapta, hogy nem veheti igénybe, mert az az összeg fedezi ha eltéved valahol és pocsékolja az üzemanyagot. Nagyon felbosszantott, mit lehet ilyen esetben tenni ?
2014. febr. 3. 12:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen értem, hogy hogy fedezhet bármit egy adókedvezmény, de mindegy. Akkor ne kérje most, hanem majd az adóbevalláskor visszaigényli egy összegben.
2014. febr. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 klopusz ***** válasza:
100%
Fordulj a NAV-hoz. Kérdezd meg, szerintük mi a teendő. Esetleg közvetlenül a NAV-hoz kell beadni az igénybejelentést. A munkáltató nem szabhatja meg, hogy igénybe veszi-e a törvényben meghatározott kedvezményeket.
2014. febr. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Férjem főnöke is le akarná nyúlni (kollégánál már megtette) ezért én veszem 100%-ban igénybe, mert az én munkahelyemen normálisak, és ha GYES-en leszek akkor meg a férjem csinálja magának az adóbevallást és egy összegben visszaigényli. Párod ne írjon alá semmit a főnöknek, ami ezzel kapcsolatos, és akkor a főnök nem tud vele visszaélni. Csináljátok ti az adóbevallást és meglesz a pénz annyi különbséggel, hogy nem havonta hanem egy összegben. Amúgy a bérpapíron is rajta kell lennie, h igénybe veszi-e vagy nem. Ha rajta van annak ellenére, hogy a párod nem írt alá semmit, akkor vszeg aláhamisították, tegyetek feljelentést ismeretlen tettes ellen, mert ha kiderül a visszaélés, nektek kell majd kifizetni.....
2014. febr. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én sem értem, egyikünk sem ért hozzá. Jelezte a főnökének, hogy igénybe szeretné venni, ő pedig erre ezt a választ adta, hogy nem veheti igénybe, mert fogalmazása szerint: fedezi a kóválygásait.
2014. febr. 3. 12:27
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne kérje, ne írjon alá olyan papírt, amiben kéri (mert akkor le tudja nyelni a főnöke szépen havonta), hanem adóbevalláskor igényelje vissza, és akkor közvetlenül megkapja az APEH-tól. És közbe kereshetne máshol állást, mert ez gáz!
2014. febr. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
ezért simán feljelenthetné a NAVnál vagy a munkaügyi bíróságon!
2014. febr. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
EZ LOPÁS!És ha le tudja nyúlni,akkor még az aláírását is hamisítja!Ilyen nincs,az a ti pénzetek.Csak sajna meg ha pofázik,még ki is rúgják.mióta dolgozik ott?
2014. febr. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj a NAV-hoz, és jelentsétek fel!
2014. febr. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
3 hónapja dolgozik a cégnél, az adóbevallást elmondásuk szerint ők csinálják minden munkavállalónak.
2014. febr. 3. 15:13
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A férjed vszeg nincs bejelentve azért terelnek:( Az adóbevallást is csak akkor csinálhatják, ha a férjed aláírta az ehhez szükséges nyilatkozatot a bevételeiről. Sürgősen járjatok utána hogy bejelentették-e egyáltalán mert nekem ez nagyon gyanús. Az aláírt szerződését ki ne adjátok a kezetekből, mert ha nem jelentették be a férjedet, szépen felnyomhatjátok vele őket a NAV-nál. Bérpapírt adnak havonta? 3 hónap pont a próbaidő vége, arról van-e vmi h hosszabbítanak-e?
2014. febr. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!