Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés utáni depresszióból...

Szülés utáni depresszióból hogyan lehet kilábalni orvosi segítség nélkül?

Figyelt kérdés
Köszönöm!
2014. febr. 3. 22:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%

Nem lesz könnyű.

Nagyon fontos a segítség kérése és elfogadása! Apukától, barátoktól, családtól! Nekem ez nem ment - már bánom.


Fontos szerintem, hogy a reggeli rutin meglegyen (akkor is ha nagyon nem esik jól): fésülködés, normális ruha, normális reggeli. Vitaminok közül az omega3 és a magneb6 ami nekem bevált.


Kellene kimozdulni is, a baba levegőztetésén kívül is. Ha az egy bevásárlást jelent egyedül, amíg apuka vagy a nagyi van a picivel, akkor az is sokat számít.


Ha már túl van anyuka a gyerekágyas időszakon, akkor mozgás! Napi tizenöt perc és új erőre kap!


Ja és mindig pihenj, ha a kicsi alszik, a házimunka megvár :)


(És sok-sok sírás apuka vállán, aki hősiesen támogat)


Nekem ezek váltak be! ha bármiben segíthetek, írj nyugodtan privit is!

2014. febr. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

Igazi depresszió vagy "csak" baby blues? Első szülés után 6 hétig voltam "furcsa". Állandóan sírdogáltam, rettegtem, hogy valami baj történhet a fiammal, minden gondolatom a szoptatás körül forgott. Éreztem, hogy nem vagyok normális. A természet maga oldotta meg a problémát, 6 hét után elmúlt. Második babánál már nem lepődtem meg magamon, de most csak 3 hétig tartott.

Ami számomra jó volt, az a társaság, ha tudtam valakivel beszélgetni, nem feltétlenül a problémáimról, a babámról, hanem csak úgy, bármiről.

2014. febr. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A házimunkát megcsinálja helyettem más, arra nincs gondom. Apuka is fáradt, most is alszik, én most fejeztem be az etetést... Ha a kicsi alszik, én nem tudok, mert van egy 2,5 éves lányunk. Így az alvás napi 3x 2óra kb... Hétvégente anyu szokta elvinni sétálni a nagyot 1-2 órára.
2014. febr. 3. 23:06
 4/14 A kérdező kommentje:
Valószínűleg igazi depresszió... :(
2014. febr. 3. 23:07
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

A nagyot esetleg heti két délelőttre nem tudnád családi napközibe adni? Hidd el, az is sokat számítana!


A nagy már nem alszik napközben?


Elhiszem, hogy fáradt apuka, de azért napi fél-egy órára be tudja vállalni a gyerekeket, nem?

2014. febr. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Alszik napközben a nagy, de persze a kicsi akkor ébred fel, amikor lefeküdnénk aludni apjukkal... :/ Foglalkozik ő is a gyerekekkel, főleg hétvégén.
2014. febr. 3. 23:15
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

Mennyi idős a pici?

Szerintem hamarosan összehangolódnak majd! :)


Szopizik vagy tápit kap? Ha szopizik, akkor szoptasd fekve, én ezt nagyon későn tanultam meg, már ezt is bánom...


Próbáld megkérni apukát, hogy napi fél órád legyen, amikor kikapcs világ, hidd el, nagyon kell!

2014. febr. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
26%
Sehogy. Ha valodi depresszió, akkor oda pszichiáter kell es antidepresszáns.
2014. febr. 4. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen, ha tényleg depressziósnak érzed magad, csak orvos tud segíteni!

S neked tényleg orvos kell, ha van segítséged is mint írod, ra mégis így érzed!

Inkább fordúlj orvoshoz, mint hogy rosszabb legyen!

2014. febr. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen,depressziós voltam nagyon durván kb az első 3 hónap volt a legnehezebb,nem mentem dokihoz,nem lett volna miből,nem hinném,hogy újszülött mellett van valakinek 5-10ezer Ftja hetente pszichológusra,elkezdtem homeopátiás bogyót szedni majd gyógynövényekből készült nyugtatót, a párom és a barátaim rengeteget segítettek lelkileg is,teljesen olyan féléves volt a fiam mikor elmúlt,persze akkor már nem voltak olyan durva tünetek mint az első 2-3 hónapban.Aki azt mondja a depresszióból csak antidepresszánssal és pszichiáterrel lehet kigyógyulni téved,első depressziómkor ami 16 évesen volt pánikbeteg is lettem annyira durva volt,hogy jártam mindkettőhöz és kaptam gyógyszert is,de miután jobban lettem rájöttem nekem nem kell gyógyszer a gyógyuláshoz többet,és nem szedtem be többet,és helyre jöttem természetes dolgokkal.Következőleg 1 évig egy pszichológushoz jártam,nem szedtem semmi gyógyszert,teljesen kihozott belőle 18 évesen gyógyszer és pszichiáter nélkül.(sajnos lelkileg gyenge vagyok gyermekkori sérelmek miatt)
2014. febr. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!