Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek depresszióból "ki...

Szerintetek depresszióból "ki lehet gyógyulni" orvosi segítség nélkül?

Figyelt kérdés

Sajnos depressziós vagyok...ez biztos. A tünetek már elég súlyosak. Nem részletezem, mert sajnos minden tünet jellemző rám. Ilyesztő, hogy 24 évesen, életerős emberként az egyetlen vágyam a halál.

Akartam változtatni, de nem ment és eljött az a pont, hogy feladtam. Nem tudok mit tenni. Ez nem önsajnálat, hanem tény.

Mit javasolnátok, hogy mégis megpróbálhassam a gyógyulást elsősorban önszántamból?


2012. jún. 26. 22:13
 1/9 anonim ***** válasza:
nem
2012. jún. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

Elsőként ne pszichiáterhez menj, hanem terapeutához, alapból a gyógyszerek sem sokat érnek, ha a dolgok mögöttes tartalmát nem próbálják kezelni, és ha nem bír veled a pszichológus úgy is beutal majd szakorvoshoz.

De simán önerőből súlyos depresszióból nem hiszem, valami segítség kell, és ha szakmai segítséget kapsz az lenne a jobb.

És persze akarj változtatni és tegyél is érte.

2012. jún. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, bár inkább "alkalmi depressziós", vannak jó napok. Szerintem a kiváltó okot kell megszüntetni, mert nálam pl. a beletörődés, elfogadás nem megy. Nekem régen sok-sok önbizalmam volt gyerekként, talpraesett voltam, vidám. Aztán beköszöntött a 12- és afeletti kor, onnantól megölték az önbizalmam, bántottak sokat, még vadidegenek is utcán, sőt a családom is folyamatosan a mai napig megaláz. A múltat soha nem fogja eltörölni senki, mindig ott lesz, az gyógyíthatatlan. Ha nem "megszüntethető" a problémád, (mint pl. a kis mellűnek a műtét, a pénztelennek a munka, a betegnek a gyógyulás, sértett "gyereknek" az elköltözés) hanem mélyen gyökerező lelki baj, akkor próbálj olyan dolgokat csinálni, amik boldoggá tesznek. Tegyél magasról másokra, akik hátráltatnak, próbálj előre nézni boldogan, mint hátra szomorúan, tervezz jó dolgokat, ami neked számít, azokkal akik fontosak. Nem szabad feladni. Legyenek mindig céljaid! Szedhetsz nyugtatót is, de inkább csak gyógynövény alapút, vagy nyugtató teát ihatsz. Nekem ezek segítenek mindig, amikor magam alatt vagyok. Hogy nem szabad feladni, mert ez meg az lesz majd hetek, hónapok múlva és milyen jó lesz akkor. Nem törődök a rosszal, csak azzal, hogy jó legyen.
2012. jún. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Mindent megteszek, hogy sikerüljön a gyógyulás, és az, hogy az életet szebbnek tudjam én is végre látni.

2012. jún. 26. 22:41
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen ! sOK BARÁT KELL és növényi tabletta pl nervenpflege, ha gyógyszert kapsz attól csak meghülülsz
2012. jún. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%
A depressziónak a diagnosztizálása is orvosi feladat. A gyógyítása még inkább az. Önszántadból annyit tehetsz, hogy elmész a háziorvoshoz, és elmondod a problémádat. A másik pedig, nagyon jó, ha van melletted valaki, aki segít, aki vigasztal, aki figyelmeztet.
2012. jún. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"A depressziónak a diagnosztizálása is orvosi feladat. "


Rosszúl van ? Legalább 2 hete ? Akkor az !


"A gyógyítása még inkább az"


Kap ssri-t amitől meghülyűl. :LOL !.


Ne szedj be gyógyszert mert csak elbutulsz és akkor depis hülye leszel.

2012. jún. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
persze. a depi oka, hogy nem tetszel magadnak. nem vagy olyan, mint szeretnél lenni. úgy érzed, be vagy zárva, össze vagy szorítva. you are de-pressed. meg kell próbálnod boldognak lenni úgy ahogy vagy, akár szegényen, akár egyedül, akár csúnyán. (ez meditálást és gondolkodást igényel, de előbb utóbb rájössz ki is vagy is mit akarsz) és volt depi, nincs depi!
2012. jún. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. jún. 28. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!