Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki lehet gyógyulni a depresszi...

Ki lehet gyógyulni a depresszióból orvosi segitség nélkül?

Figyelt kérdés

Én szeretnék kigyógyulni belőle,de orvoshoz szégyellek ezzel elmenni.

rengeteg okom van ami ezt kiváltotta nálam(szüleim,barátaim,családom stb...) de szeretnék kitörni belőle.Viszont erre nem látok semmilyen reményt :( sajnos...

Sajnos ez a mocskos válság miatt nincs munkahelyem sem,bármivel próbálkozok nem sikerül...Pedig a jobb jövő (terveim) eléréséhez ez lenne az elsődleges lépés..A PÉNZ!!!...


Tud valaki segiteni,hogyan léphetnék ki ebből az irtózatos "körből"?


2009. febr. 2. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Igen, tudok segíteni neked, érintett vagyok, azaz voltam.

Először is, a KÖZVETETT kiváltó ok bármilyen stressz lehet, ahogyan Te is írtad. A közvetlen ok azonban az, hogy a stresszek azt eredményezik esetünkben, hogy bizonyos idegrendszeri hormonokból nem termel eleget a testünk, illetve nem továbbítja ezeket megfelelően.

A gyóygszeres szabályozás ezt helyre teszi, és ideális esetben pár hónap után érzed majd a javulást. Ezt az állapotot "megszokja" a tested és talán soha többé nem kell gyógyszert szedned.

A probléma tehát orvosi- és lassan sokkal inkább népbetegség, mint a lúdtalp.

Én kétszer éltem át.

Az első alkalommal a szorongásokkal megspékelt világvége depressziómra Effectint (más néven Velaxint) kaptam. Pszichiáter segített ebben, akihez én sem akartam menni, de egy szép vasárnap estén annyira rosszul voltam már, hogy a közeli kórház krízisközpontjába kopogtattam be, pedig intelligens lény vagyok, nem jahléktalan és nem drogos. Ott találtam egy -átert, felírta a gyógyszert.

Évekkel később, a második alkalommal felismertem magamon a tüneteket, és ezt a gyógyszert a háziorvosom is felírta már.

8 hónap után hagytam el, nagyon jól vagyok, köszönöm!

Nem tudom, miért szégyellsz ezzel orvoshoz menni- a betegségekkel pedig muszáj, senki nem örömében keresi fel a háziorvosát, akivel ha közlöd, hogy depressziós tüneteid vannak és gyógyszert szeretnél, segíteni fog.

Hajrá!

2009. febr. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Kitudnal menni kulfoldre dolgozni? Nagyon jo lenne, ha elgondolkodnal rajta, es nekivagnal. Hidd el, megerne. Ahogy lenne munkad, lenne penzed mindjart maskepp latnad a vilagot.
2009. febr. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Remény mindig van a kitörésre,de tényleg jobb ha szakemberhez fordulsz a depresszióddal,mert súlyosbodhatnak is a tüneteteid,és akkor már nem lesz erőd kedved sem ahhoz,hogy megpróbálj kitőrni.Egyszerűen elhatalmasodik a depersszió,nem lesz kedved semmihez,egész nap alszol,vagy ideges leszel,és bármilyen apróságtól is pánikba esel.A gyógyszeres segítség nem oldja meg a problémáidat, de segít ahhoz,hogy erőt adjon,és hogy ne lásd reménytelennek a dolgaidat.Jobb lesz a kedved,és nem fog kínozni a folytonos önsajnálat.Több kedvet érzel ahhoz,hogy cselekedj és nem fogsz semmit föladni olyan gyorsan.Semmi szégyellnivaló nincs abban,hogy pszichiáter-hez fordulsz,mert ő is ugyanolyan orvos mint a többi,és neki elmondhatsz mindent.Már attól is jobban fogod magad érezni,ha elmondhatod a gondjaidat.A pénzszerzésre nem tudok mit ajánlani,mert nem tudom mi a szakmád,vagy mihez értessz.De mindenesetre ne hagyd el magad, foglald el magad,legyél tevékeny,még ha most nincs is munkád.Sok sikert,és kitartást kívánok!:)
2009. febr. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát orvosi segítség nélkül, jó nagy akaraterőre és kitartásra van szükség hozzá!!!

Én is hasonló helyzetben vagyok, a család anyagi körülménye nálunk most teljesen leromlott, lassan már semmit sem engedhetek meg magamnak és ez nagyon lehangol...:( Elolvastam pár könyvet a pozitív gondolkodásról, ezt neked is javaslom, ugyan nem történt ezzel semmi egetrengető, de talán neked segíthet! És, ha tudsz próbálj kimozdulni, kikapcsolódni, egy kicsit elterelni a gondolataidból a problémákat, ha rákoncentrálsz csak roszabb (bár tudom, nagyon nehéz nem rá koncentrálni és a kikapcsolódás is korlátozódik pénz nélkül:( Engem néha a haverok rángatnak ki a szobám mélyéről és akkor egy kicsit tűrhetőbben érzem magam! Szerintem talán az is segíthet, ha egy baráttal, valakivel aki megért, meghallgat eltudsz beszélgetni ezekről a dolgokról, ha van a környezetedben ilyen ember...

2009. febr. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
68%

ÁLLJ!

A lehangoltság NEM azonos a biológiai, anyagcserezavar alapú depressziós betegséggel! Ezt fontos tisztázni és tudni.

Aki depressziós BETEG annak épp, hogy akaratereje nincs, ha egy erős, elszánt, egészséges ember volt- akkor is megtörténhet ez. Hiba és nem vezet sehová, ha a beteget arra buzdítjuk, amire amúgy is képtelen míg beteg: hogy szedje össze magát.

A depresszió betegség és nem azonos a tinik és a pénztelenség okozta (Pl) "olyan depi vagyok" kezdetű népdallal.

2009. febr. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!