Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az oxigén...

Mi a véleményetek az oxigén hiánnyal született babákról, kinek a felelőssége?

Figyelt kérdés
2009. dec. 7. 09:06
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Napok óta ezen rágódom, kinek a hibája az, hogy egy egyébként egészségesnek induló babától elveszik az esélyt a normális életre? Nem találok rá elfogadható magyarázatot:-(
2009. dec. 7. 09:07
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Most kire gondolsz?

A túl korán született babákra, azokra akiknél valami történik (pl köldökzsinór a nyakon), vagy azokra akiknek valami gondjuk van a tüdejükkel és ugyan korban fejlettek, de a tüdejük visszamarad?

2009. dec. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is borzalmas, ha egy egészséges baba oxigén hiány miatt mégsem egészségesen jön a világra. igazságtalan és kegyetlen. de nem mindig az orvos hibája, sőt, többnyire nem az orvosok tehetnek róla. a szülést nehéz kiszámítani, elég egy rossz mozdulat, fordulat a babától vagy bármi más előre nem látható probléma és kész a baj. nekem is van ilyen ismerősöm, a kislánya oxigény hiány miatt mozgássérült és némileg értelmi fogyatékos, bár úgy ahogy végzi a normál általános iskolát.

ha nem egyértelműen az orvos a felelős, akkor senki más nem tehető azzá, sem a szülő, sem senki.

2009. dec. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
hát szerintem azokra gondol, akik tök egészségesen pl. 39 hétre születnének, csak beakadnak a szülőcsatornába, valamilyen oknál fogva és nem kapnak levegőt a köldökzsinóron keresztül. Az én babám is beakadt, a köldökzsinór2x is a nyakán volt, de az orvosoknak hála (és milyen különös kettősség, hogyha baj lett volna, írhatnám akár akkor azt is, hogy a doki felelőtlenségének köszönhetően) gyorsan kikapták, és nem lett baja. Másodpercek alatt dől el egy élet, ez igazságtalanság, de ha a normál, vagy előfeszített segítségadás mellett is baj van, akkor azt írom az nem a doki vagy a kórház vétke.Ha a terhes nő fölött vacilálnak, meg elmélkednek, amikor babaszívhang már 50 alá esik, na akkor annál inkább!!
2009. dec. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

Ha nem arról van szó, hogy elment az orvos, szülésznő kávézni, akkor azt kell mondani, hogy ilyen előfordul. Előfordul úgy is, hogy megtesznek minden elképzelhetőt, de mégis bekövetkezik.

Mint ahogy bekövetkezhet egy vérzés egy műtétnél, egy allergiás reakció egy injekciónál, egy nem látható daganat a CT-n.


Nem hiszem, hogy mindíg bűnbakot kéne keresni - bár lehet, hogy az érintett úgy gondolja akkor könnyebb elfogadnia a helyzetet, mert nem érthetetlen, hanem megvan az okozója - vannak dolgok amik egyszerűe megtörténnek. Mint a bölcsőhalál, mint egy vízbe esés, mint egy autóbaleset. Lehet, hogy nincs felelős.

2009. dec. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát én tudnék erről a témáról mesélni....

Az én fiam oxigénhiánxosan született.Nagyon nehéz szülésem volt,és a ctg végig jó szívműködést mutatott,így állítólag nem is számítottak rá,hogy a gyerekkel valami nem stimmel.Mikor kijött nem vett levegőt,lélegeztették,és rendben jött elég gyorsan,de aztán elszállították egy másik kórházba ahol kezelték stb...Borzalmas 2 hetem volt akkor...és soha az életben nem fogok szülni többé!!!

Kinek a hibája?Az orvosnak aki nem császározott meg?Az enyém mert nem voltam ügyes?Vagy a sors akart,hogy így legyen?Kit érdekel????

A gyerekem 8 hónapos,és már egyedül megy 12-15 lépést.Tökéletesen kiegyensúlyozott,nagyon okos,vidám kisfiú!!!Azt gondolom,hogy akivel ez megtörténik,azt később már nem rágódik rajta,hogy esetleg ki mit rontott el,mert kár ezen enni magunkat,megváltoztatni nem tudjuk a megtörténteket...

2009. dec. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
bocsi, ez csak az én véleményem, de ha tegyük fel a kisbabámnál is lett volna ez a oxigénhiányos állapot és valami szellemi vagy testi visszamaradása lenne tőle, én még attól "bevállanék" egy új babát. Jó sokat kell foglalkozni vele, meg fejleszteni, de a következőnél már sokkal több tapasztalatom, megértésem, nyugalmam lenne. És az egyik szememmel annak örülnék, hogy 2 csodálatos gyerekem van, és a másikkal pityeregnék néha....
2009. dec. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat minden válasz elgondolkodtató, csak valahogy nem nyelem be azt, amikor egy orvos azt mondja, hogy császározni kell, mert baj lesz jön egy másik aki azt mondja, hogy nem még nem kell. Órákat várnak /akár napokat/ és megtörténik a baj, na én ezt nem tudom benyelni! Az én babám is beteg nem ilyen dolog miatt, neki egészen más a baja, nem volt oxigénhiánya /ha volt is nekem azt soha senki nem fogja megmondani/ csak nem is tudom a felelőtlenség ami bánt!
2009. dec. 7. 11:32
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
igazából teljesen megértelek. Meg a legtöbb szülész úgy van vele, hogy "nem kell segítség, majd ő egyedül megoldja!"(mmint a szülész) Ha kell segíteni,akkor össze kell fogni mkinek, és amilyen gyorsan lehet cselekedni.
2009. dec. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
az hogy az orvosok eltérő dolgokat mondanak nem felelőtlenség vagy a szakértelem hiánya. a szülés egy olyan dolog, ahol még egy egészséges kisbabánál sem lehet pontosan megmondani a kimenetelt. ugyanazt a helyzetet az orvosok eltérő módon értékelik. egy többször szült kismamánál egy ügyes orvos simán levezet egy faros szülést is, míg egy másik orvos ugyanazt a kismamát kérdés nélkül megcsászározza. vagy az óvatosabb orvosok már akkoris a császárhoz nyúlnak, ha egy-két paraméter mondjuk határon van, míg mások nem szeretik, nekik is megvannak a saját, egyébként helytálló indokaik. szóval mindkét orvosnak igaza van és az csak a szülés során dől el, hogy éppen melyikőjük álláspontja igazolódott. az viszont nem műhiba, ha egy veszélytelennek induló szülésnél valami hiba történik, de azt az orvos a legjobb tudása szerint megpróbálja elhárítani. sajnos ez csak úgy megtörténik, még a legkörültekintőbb orvosi eljárás, odafigyelés mellett is.
2009. dec. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!