Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon alacsony vérnyomás...

Nagyon alacsony vérnyomás árthat a babának? Esetleg nem jut neki elég oxigén?

Figyelt kérdés
Nem tudom mitől, de ma nagyon leesett, volt hogy 93/45 volt... Kb egész nap fekszem, mert 3 perc állásnál már érzem hogy lever a víz, szédülök nagyon.
2011. máj. 19. 17:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha tartósan ennyi marad, akkor irány a doki!!


Egyébként iszol eleget, ebben a melegben?

2011. máj. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szerintem ittam rendesen...
2011. máj. 19. 17:41
 3/11 anonim ***** válasza:

Mindig alacsony a vérnyomásod?

Az alacsony vérnyomás önmagában nem árt a babának!-más kérdés,hogy szédülsz,elesel és megütöd magad...

Nekem mindig alacsony a vérnyomáson, legutóbb 98/55 volt.

Igyál elegendő folyadékot,és egyél is rendesen,ihatsz naponta 1-2 csésze kávét is,vagy 1-2 pohár fekete teát!! ezzel elkerülheted az alacsony vérnyomás kellemetlenségeit!


Jobbulást! Boldog babavárást és egészséges kisbabát!4


üdv:2gyermekes,23hkm.

2011. máj. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem is mindig alacsony szokott lenni. Sokszor szédelgek is. Mikor nagy durva, akkor (így terhesen is) megiszok egy kávét, és akkor jobb.

Egyébként igyál nagyon sokat. Az rengeteget számít!!

2011. máj. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mármint, ne kávét igyál nagyon sokat, hanem folyadékot.. :) Ha lehet vizet.:))
2011. máj. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Avery ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal. Nekem is 90/55, terhesség előtt is ilyesmi volt. Napi 1 kávét biztosan iszom, sok tejjel, néha 2-t, néha egy kis kólát. Ezenkívül sok vizet és gyümölcsteát iszom (ha már unom a vizet). Ezek segítenek. Próbálj esetleg mozogni is kicsit, persze csak ha nem szédülsz.

Alapvetően nincs semmi baj, ha amúgy is alacsony általában, a babának ettől nincs baja.

2011. máj. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem is 90/52 a vérnyomásom mióta kismama vagyok és a dokim javasolta, hogy nyugodtan igyak kávét, kólát vagy napi 1dl jó minőségű vörös bort. Ezek közül csak a kólát szeretem de attól meg nagyon bepörög a babám...
2011. máj. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Egyébként is 90-95 körül mozog, de a per érték azért el szokta érni a 60at... :)
2011. máj. 19. 22:54
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Csatlakozom az előttem szólókhoz, nagyon fontos, hogy 2-2,5l vizet (nem kóla, meg tea) megigyál egy nap, ha ilyen alacsony a vérnyomásod. Én is ezzel küszködök egyébként. Nálam meg is lett az eredménye, én össze is estem. És kiderült, hogy nem is iszok eleget. Azóta nagyon odafigyelek. És szédülni sem szédülök annyit, mert jobban kering a vér így.

Boldog babavárást!

2011. máj. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem a doki azt mondta igyak meg nyugodtan reggel délben, délután egy gyenge kávét, hogy elkerüljem az ájulást. Bevált. Nem az alacsony vérnyomás a káros, hanem az eszméletvesztés során történő esések.
2011. máj. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!