Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vonatkozik rám az új gyed-gyes...

Vonatkozik rám az új gyed-gyes törvény?

Figyelt kérdés
2008.10.01-én született gyermekemmel vagyok jelenleg Gyed-en,most a maxot kapom .Ha kétéves koráig még egy gyermeket vállalunk megint a maxot kapom majd?
2009. dec. 7. 12:39
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

mindig a pénz meg a pénz

Akkor a mai nők csak a pénz miatt szülnek előbb, és nem akkor amikor szeretnének....?

szánalmas

2009. dec. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
???????????????????
2009. dec. 7. 12:50
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

No igen, mert nem mindegy, hogy pl. 25 ezerrel, vagy 72-vel maradnak otthon? Bizony fontos a gyerekvállalásnál a pénz. Mert valamiből fel kell nevelni. Vannak olyanok, akiknél nem számít, de azok vagy nagyívben lesz.ják, hogy gondoskodni is kell a gyerekekről, vagy olyan jómódban élnek, hogy nekik a gyed/gyes csak zsebpénz és mindegy, hogy mit kapnak. Bizony a gyerekvállalást át kell gondolni anyagi szempontból is.


Ne haragudj kedves kérdező, a választ én sem tudom, azért jöttem olvasni, mert érdekelt egy ÉRTELMES válasz, de sajna azt nem találtam. Remélem, lesz később olyan is.

2009. dec. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Igen, akkor is a papíron szereplő munkabéred fogja az alapját képezni a GYED-nek.

Mihamarabb keresd fel a könyvelődet/munkaügyisedet a cégnél, hogy megismerd a lehetőségeidet!


Kedves első válaszoló!

Én személy szerint nagyon örülök, hogy gondolkozik valaki, nemcsak úgy "ahogy esik, úgy puffan" belekezd a "gyerekgyártásba"

Nem értem, hogy egy értelmes, normális kérdésre miért nem lehet értelmesen és normálisan válaszolni...

2009. dec. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is hasonlókon agyalok, nekem 2008. augusztusi a babám és mi is szeretnénk másodikat, csak mi 2 éves kora után. Ha GYED alatt szülsz, a munkahelyed még megvan, nem szerződéses voltál, akkor annyit fogsz kapni, mint most. Az új törvény az 2010. május 1. után született első babákra vonatkozik. Sajna abban nem vagyok biztos, hogyha GYED lejárta után szülsz, akkor mi alapján számítják a TGYÁS-t és a GYED-et, nekem a munkahelyemen azt mondták, hogy januárban tudnak próbabérszámfejtést csinálni, hogyha jövő év végén szülök, akkor mennyi pénzt kapok. Remélem valamit tudtam segíteni. Az első hozzászólót inkább nem kommentálom, ő biztos nem egy felelősségteljes szülő(jelölt).
2009. dec. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !!!

-kivétel az elsőt:-)


És igen is mérlegelem az anyagi hátteret ha bevállalok még gyereket, és pont letojom ,hogy egy vadidegnnek mi erről a véleménye....a kérdés sem erre irányult!!!!

2009. dec. 7. 13:59
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, bocs az offért, de estleg tudhatod: ha gyed-en vagyok, a köv. gyerkőcöt ez idő alatt szülöm, de 2010 május 1 után, akkor is fél év a gyás és másfél a gyed? Vagy már összesen csak 1 év, aztán gyes? Elnézést mégegyszer az offért.
2009. dec. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Semmi gond ,ez engem is érdekel,mert sajna én sem tudom.....
2009. dec. 7. 20:59
 9/9 anonim ***** válasza:
54%
Én úgy tudom igen, hiszen a szülés előtti béredből tudják számítani a gyed-et.
2009. dec. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!