Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az új felsőoktatási törvény...

Az új felsőoktatási törvény az újonnan felvettekre vonatkozik csak, vagy a már bennlévőkre is?

Figyelt kérdés
2011. szept. 27. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt még a Fidesz sem tudja.
2011. szept. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha rajtuk múlik a már végzettekre is vonatkozni fog.
2011. szept. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
fidesztől nem idegen a visszamenőleges törvényhozás, amit pedig demokráciában nem lenne szabad...
2011. szept. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tényleg nem tudni még, de nem ez lenne az első ötletük, amit visszamenőleg akarnának bevezetni. Egyébként meg ezek után, aki megteheti és épeszű, kimegy külföldre tanulni. Különösen határ mellett, némi nyelvismerettel ez abszolút nem jelenthet gondot. Én pl az osztrák határ mellett élek, és bár már másodéves vagyok, ha visszamenőleg bevezetnék a hülyeségeiket, mennék ki Ausztriába, mint a pinty, 2 évet vesztek ide vagy oda (nem hiszem, hogy a neves osztrák egyetemek elfogadnák ezt a felhígult, semmirevaló magyar oktatást). Engem személy szerint az tartott eddig vissza, hogy külföldön elég drága a megélhetés, a kaja, ruha nem is, viszont egy kollégium 200Eurónál (ami perpill majdnem 60ezer Ft) kezdődik, ha meg nem talál az ember diákmunkát (sosem lehet tudni), szülő pénzből ez kivitelezhetetlen a legtöbb ember számára. Viszont ha van munka, az embe rmegkapja a 6-8 Euros órabért, így lazán kifizethető a koli, és persze a minőség, a kollégiumok helyzete közt ég és föld van. Na de a bizonytalanba kimenni?! Viszont ha röghöz akarnak kötni, kemény pénzeket akarnak kifizetteni itthon, mégiscsak ez marad az egyetlen normális megoldás. Szóval ha diák vagy, jól gondold meg... de hozzátenném, nem hiszem, hogy visszamenőleg bevezetik. Nekünk nem ezekről szólt a szerződésünk, bár nem tudom, joguk van-e egyoldalú módosításra (feltételezem igen).
2011. szept. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jelenleg minden 2012-től lépne életbe, de ahogy a fideszt ismerjük ez biztos nem lesz így, megszoktuk hogy először mindig mást mondd a fidesz mint ami lesz.
2011. szept. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Skót egyetemek iránt kezdtem el érdeklődni, és komolyabban fontolóra veszem, ha rám is bevezetik. Nyáron felvettek, csak passziváltattam egy évet az FSZ miatt.
2011. szept. 27. 18:50
 7/8 A kérdező kommentje:
Mármint Mo.-n vettek fel.
2011. szept. 27. 18:50
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor te még jól jártál, valószínűleg rád nem fog vonatkozni.

Én viszont már 2 évet jártam egyetemre, most kihagyok egy évet, és épp szeptemberben akarok egy másik szakra menni.

Egy évet így is-úgy is költségtérítésen kell végeznem az új szakomon az előző egyetemem miatt, de nem mindegy, hogy az 3.400.000 Ft lesz, vagy 1.700.000 Ft, mint ahogy [link] itt szerepel.

A röghözkötésről meg ne is beszéljünk, bár nem állt szándékomban külföldre menni, mindenesetre érdekes.

2011. szept. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!