Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Többgyermekes anyukák! Hogyan,...

Többgyermekes anyukák! Hogyan, min spóroltok?

Figyelt kérdés
Tanácsokat szeretnék , elég kevés pénz marad a kasszába egy hónapban a számlák kifizetése után. 5 gyermek van , a legkisebb 3 éves , a legnagyobb 12. A kicsi még itthon van velem.
2014. febr. 6. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

tisztítószereken sokat spórolok,mert én pl csak ecetet használok(mondjuk nekem ez elvi dolog:)).Ezzel tisztítom a fürdőt,ezt teszem a felmosóvízbe és még öblítő helyett is ezt használom.

Igyekszem olyan ételeket főzni,ami olcsó,de kiadós.Pl ma hamis rizottó volt az ebéd,pici kockára vágott csirkemell(tényleg kb csak fél kg)hagymán lepirítva,bele 1 bögre rizs,ami folyamatosan van felöntögetve húslevessel(kockából)Félidőben bármilyen zöldséget bele lehet tenni.Ez elég kiadós,2 napig tuti elég nálunk és finom.Ez után amerikai palacsinta van,ami szintén egyszerű és olcsó.

Sok olyan recept van,ami tényleg kiadós és nem drága!Pl sütni is sokszor szoktam,vagy csinálok hamis túrógombócot aludt tejből(vagy joghurtból)ez is olcsó,sok jön ki belőle.

Vásárolni csak turiban vásárlok,plusz fent vagyok a fb-on egy helyi turis és baba-mama oldalon,ahonnan nagyon jó cuccokat vettem már gyerekeimnek olcsón,és nincs is postaköltség:)

Magamnak kilós turiba veszek cuccokat,ha veszek.Én pl nem járok fodrászhoz/kozmetikushoz(mondjuk ezekre igényem sincs,a hajam hosszú ha kell családon belül levágják:))DE nem vagyok igénytelen,a körmömet magamnak festem:)

TV előfizetésünk nincs,bőven elég az a 7 csatorna ami alapból van!

Kb most ezek jutottak eszembe...

Ja és most akarok száraztésztát készíteni itthon,remélem összejön:)

2014. febr. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Péksütit soha nem veszek.

Turkálóban veszek ruhákat.

2014. febr. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azokon túl, amit elmondtak, mi igyekszünk figyelni az energiafogyasztásra. Pl. mindenhol takarékos izzók vannak, egy égő ég a három égős csillárból, kétnaponta főzők, ugye az fele energia, nem megy folyamatosan a tv háttérzajnak ilyesmi.

A vízhasználatra is nagyon figyelünk: pl. amikor megfürdenek a gyerekek, a vizet nem leeresztem, hanem belemerítem a felmosóvödröt és azzal mosok fel.

Tisztítószereknél én is ecetet használok + a mosószódát veszem, de van itthon sima mosószerem is, egy negyed kupakkal teszek a mosógépbe abból, + 2 ek mosószóda. Folttisztitásra szappant használok, 300 ft-ért jókat lehet kapni, kihozza a koszt és jó sokáig elég. (mülleres pl)

Semmilyen illatosítót nem használunk, hanem gyakran szellőztetünk.

A fűtést korrigáltuk, 20-21 fokot tartunk itthon, ha elmegyünk, lecsavarjuk amennyire lehet (társasházi lakás), és olyan 18 fok marad a lakásban.

Kozmetikai szert nem nagyon veszek, én shea vajjat használok arcápolásra, testápolásra és a gyerekem popsijára is. Olcsó, minőségi, és kiadós. Tusfürdőből a Dm-es alverdeset használjuk mindenkinek. Nálam is az ecet, meg ezek a bio dolgok elvi kérdések, és tulajdonképpen spórolást is jelenthetnek, ha az ember jól odafigyel.

Olyan mint chips, kóla ilyenek nincsenek itthon, csak ha vendégeket várunk. Ha rágcsálni akarunk valamit, akkor mogyorót, diót, szotyit, tökmagot, ropit veszünk, Közel sem olyan káros és jóval olcsóbb, mint amit említettem.

Én is sokat sütök, csokit ritkán veszünk.

Nagyon sok zöldséges kaját csinálok, szerintem sok ételt olcsón meg lehet úszni.

Letiltottuk a bankkártya sms-t ez havi szinten vagy 2500 ft kettőnknek a férjemmel.

Van egy közös számlánk, ( a többit megszüntettük) ahhoz egy kártya van, a kártya díj is havi szinten valamennyivel kevesebb. Figyelünk arra, hogy fölöslegesen nem veszünk ki pénzt az autómatából, hanem kivesszük, amíg ingyenes és a kp-t osszuk be, vagy kártyával fizetünk. (bolti vásárlás ingyenes).

Figyelünk arra, hogy ne menjünk le minuszba, mert ha egyszer megtörténik onnan nagyon nehéz a visszaút.

A lakásbiztosítást átköttettük olcsóbbra, ráadásul még a konstrukció is jobb.

A szomszéd kisboltba ritkán megyünk, mert sokkal drágább. Vagyis tervezetten vásárolunk, nem zsákbamacska módjára vásárolunk. (a kajánál a minőségre mindig ügyelek sz't igyekszem elkerülni)

Az autót nem minden nap használjuk igyekszem úgy időzíteni a városba lejutást, hogy egy benzinezéssel több dolgot tudjak elintézni.

Sokszor mi is turiba/vaterán vásárolunk.

Van itthon mosható pelenkám is, ittonra azt használjuk.

A már kinőtt holmikat ha még eladható azonnal eladom/elcserélem. A kinőtt szép ruhákat viszem be a turiba, ahol cserélni lehet másika.

Egyébként nem vagyunk annyira megszorulva, hogy mindent muszáj lenne betartani, de céljaink vannak, azért gyűjtűnk, meg mindkettőnk olyan neveltetésben részesült, ahol a spórolás elvi kérdés. Ez a vérünkben van. :-)


Ezek lehet,hogy nem tűnnek soknak, de ha összeadogatjuk, havi szinten kijön egy 10000 ft megtakarítás.

2014. febr. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok, eszembe jutott még valami:

A férjem itthonról viszi a kaját, ez volt ami sokat dobott a latba. Amikor magának vette a kaját, majdnem 20000 ft elemnt rá havonta.

A másik meg, hogy hiába finom az ebéd, vacsira nem esszük meg az ebédből maradtakat, hanem vacsi időben vacsit eszünk, különben főzhetek másnap is, ergo költhetek másnap is..

Ha elmegyünk valahova, akakor a gyereknek legtöbbször itthonról viszek teát/szörpöt, útravalót, mert útközben jól le tudják húzni az embert.

Ja és igyekszünk olyan programra vinni a gyerekeket, ami ingyenes, de azért belépősre is megyünk, de soxor az ingyenes program is jó lehet. (mikulásünnepség a plázába, kiállítás a helyi művházba, szöszmötölő egy városrészben, nyíltnap a játszóházban stb.)

Remélem tudtam segíteni! :-)

2014. febr. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdező,tudtunk ezekkel segíteni?vagy ezeket te is tudod?

ami még eszembe jutott(mi sem veszünk csipszet meg társait),hogy zöldségesnél lehet kapni jó áron sima kukorica magot,ezt otthon lábosba pici olajon ki lehet pattogtatni:)Olcsó pop corn,jó nasi:))

Vagy mikor itt a jó idő/nyár,mi sokat sétálunk és ha van az utcán valamilyen gyümölcsfa tuti megállunk eszegetni,volt hogy haza is vittünk,tudom ez nagyon szezonális,meg nem a fővárosban lakunk,így könnyebb.

Ősszel kaptunk egy zsák diót szüleimtől,az még mindig van,diós tésztának tök jó,vagy aranygaluskának(de a diót is szedni szoktuk amúgy:))

Sokszor készítünk itthon pizzát,mert a tésztája olcsó nagyon és feltétnek azt tesz rá az ember amit akar!Vagy pizza tésztából lehet készíteni grossini-t(olasz előétel),gyakorlatilag a tésztából kis kukacokat formál az ember és így süti meg,finom magában is,meg kiváló mártogatós akármihez!

Nálunk sokszor az ebéd egy gazdag zöldségleves épp leértékelt zöldségből amit zöldségesnél veszek és utána valami tésztaféle,ez így 2 napra jó és tényleg kijön nagyon olcsón!

Remélem tudtunk segíteni:)

1-es voltam

2014. febr. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ. Sok hasznos dolgot irtatok , amiket ki fogok próbálni, bár eddig is spóroltam , ahol tudtam , de ahogy nőnek a gyerekek egyre több pénz kellene , főleg kajára(annyit esznek , mint egy hadsereg, főleg a három fiú).Ruhákat csak a nagyoknak veszek , de azt is csak ritkán , mindig a kinaiban.
2014. febr. 7. 06:59
 7/7 anonim ***** válasza:

örülök,ha találtál 1-2 jó tippet.

Azért annyira szörnyű,hogy ilyen nehéz manapság megélni,pedig annyira jó a nagy család,sok gyerek!Mi is 5-en vagyunk tesók,voltak jobb-rosszabb periódusok gyerekkorunkban(anyagilag).Nekem most 2 kicsim van,de nagyon szeretnénk már 3. babát,még ha nem is keresünk milliókat...egyenlőre ;)

1.

2014. febr. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!