Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Többgyermekes házasok! Min...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Többgyermekes házasok! Min spóroltok a gyerekeitekkel és magatokkal kapcsolatosan?

Figyelt kérdés
Ruházkodás ,élelmiszer,üzemanyag,játékok,kikapcsolódás...
2013. aug. 19. 21:15
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Mi sokat vásárolunk a neten pl.: vatera. Így sokat tudunk spórolni.
2013. aug. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Első sorban a gyerekeken lehet spórolni olyan értelemben, hogy ha nincs pénzetek, akkor ne szülj annyit!
2013. aug. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Kaján sokat lehet spórolni, autó van de többnyire bringával járok (ovi bölcsi munkahely közel és még mozgásnak sem utolsó), van egy fodrászom aki jól vág így évente csak egyszer kétszer megyek el, festeni nem festk mert szép barna hajam van, kozmetika mikor hogy, műkörmöm nincs (inkább sportos vagy), nincs sok nasi, kenyeret én sütök, nem járok szoliba mert bringázás közben barnulok.


Ruhákat kapok ismerősöktől, venni ritkán veszek.

Magamnak inkább jobb minőségűt mrt én már nem növök viszont a kínait dobom ki 3 mosás után. Megtanultam hogy inkább gyűjtök egy egy jobb darabra (inkább túracuccok) mert hosszú távon jobban megéri. A turi is már olyan drága majdnem mintha boltba vennéd.


Asszem ennyi. A fitneszbérletet meg kiváltja a kerékpározás ha tehetem hosszabb távokra megyek (80-100 km).

2013. aug. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kedves második!

Szerencsére nincsenek anyagi gondjaink ,de akkor sem jó ésszerütlenül szórni a pénzt.

Szülni egyet sem szültem ,kettőt fogadtam örökbe. :D

2013. aug. 19. 21:28
 5/10 anonim ***** válasza:
20%

Ha nincsenek amyagi gondjaid (ennek orulok)

akkor miert akarsz ennyire sporolni, foleg a gyerekeken nem kellene.

2013. aug. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

Benzin. Minek vezetni a legközelebbi boltig? 10 km-en belül arra ott a bicaj.


Élelmiszeren nem érdemes túl sokat spórolni, de nem kell minden nap hús, meg rákos ravioli (túlzok kicsit persze :)) néha a főzelékkel is meg kell elégedni.


Játékból nem kell ezer! Azzal igazán meg lehet várni a leértékelést. (gondolok itt arra, hogy nem kell 10 barbie, hanem mondjuk 3 elég, nem kell 20 kisautó, elég 6-7).


Ruhát lehet olcsón venni, felnőttként se Zará-s felsőt hordok (bár lényegében igen, 50 Ft-ért vettem turiban :D igen felnőttként :D).

2013. aug. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

Rosszul vagyok az olyanoktól, akik az élelmiszer minőségén vagy mennyiségén spórolnak. És ezalatt nem a felesleges chipset meg kólát értem. Akiknek ilyen alapvető dolgokban spórolniuk kell minek szülnek, ráadásul többet is?


Ugyanez áll a ruhákra is. Amíg 5 éves a gyerek, tényleg nem zavarja hogy turkált és vaterázott levetett cuccok vannak rajta, de egy 15 éves gyereknek komoly nyomorérzete van tőle általában, ha az osztályban mindenki megteheti, hogy új, normális, saját ruhát vesz fel, és nem más levetett gönceit. Durván cikizik is őket általában, mert a vak is látja. Megint kérdem: aki egy normális minőségű ruhát nem tud megengedni a gyerekének, az minek szül?!


A felsorolt dolgokból egyetértek azokkal, akik szerint pl. a benzinen lehet spórolni könnyen, a biciklizés és a séta egészséges is.

A kikapcsolódáson is; pl. bizonyos hétköznapokon olcsóbb a mozi; a múzeumokban vannak ingyenes napok; kuponvilágon és hasonlókon belföldi nyaralásokat rettenetesen olcsón ki lehet fogni, ezenkívül pedig egy közeli városnézés, hegymászás, túra vagy szabadstrand nem kerül semmibe szinte csak az utazási költségbe.

Játékból is lehet spórolni, de szintén nem tudom megérteni a mindent használtan mentalitást...

2013. aug. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
12%

csajokat házimunkára szoktatni, fiúkat kertimunkára.

Sokat elsétálni játszótérre, csak akciós kaját venni, csokira nem rászoktatni, mert drága lesz később a doki. Természetjárás ezerrel. Számítógép, TV ne legyen a szoba középpontjában.

2013. aug. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

Nekünk 3 gyerekünk van, az étel az, amin nem spórolok, mert nagyon fontosnak tartom, hogy jó minőségű és változatos élelmiszereket egyenek, együnk. De az árakat, akciókat megnézem, hol lehet ugyanazt olcsóbban megvenni.

Ruhát én is veszek turiban, nemcsak a gyerekeknek, magamnak is, mert ott sokkal több egyedi, az én ízlésemnek megfelelő dolgot találok, mint a butikok egyen-felhozatalában. Ráadásul a minőség is sokkal jobb (pl. Next, Gap, stb. márkák). Ezen kívül figyelem az akciókat, pl. C&A, H&M, ahol amúgy jó minőségű, tartós és kényelmes ruhákat tudok venni (kuponos kedvezmények, JOY napok, stb.). Cipőnél is csak jó minőségűt veszek, de itt is vannak szezonvégi akciók, kiárusítások. A gyerekek nem tudnak egymástól örökölni, mert egy méretet hordanak, ill. nem egyneműek.

A kinőtt ruhákat eladom teszveszen, ill. a nem használt dolgokat is (persze csak a jó minőségűeket, jó állapotúakat).

A közös programokon sem spórolok, azaz megyünk nyaralni, kirándulni, állatkertbe, stb., ezekre nem sajnálom a pénzt.

1 autónk van, dízel, de itt nemcsak a fogyasztás volt a szempont, hanem az, hogy ól elférjünk (utasok + csomagtér is).

Szoktam alkalmanként bababörzére is járni, ott is lehet jó ruhákat, ill. játékokat, könyveket venni.

Nagyobb értékű dolgonál (pl. autósülés, tartós háztartási cikkek) mindig tájékozódom az árakról és ott vesszük meg, ahol legjobban megéri.

Pelenkát mindig kuponokkal veszem (DM, Müller), így sokkal jobban megéri.

2013. aug. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
Szerencsére nem kell. Néha örülök, hogy kifogok jó akciókat a boltokban pl. szezonvégi leárazáskor, ilyenkor magamnak, a férjemnek és a gyerekeknek is bevásárolunk elég sokmindent. Mi márkás ruhát szoktunk venni, nem szeretjük a kínait és a turit. A turis barátnőim pedig tök jó dolgokat szoktak kifogni, nekem nincs hozzá érzékem. De ugyanúgy bevásárolunk akkor is, ha semmi akció nincs. Nem vág földhöz. Ha ezt nem tudnám megtenni, és néznem kéne mindennek az árát, akkor nem vállaltam volna gyereket. Mi már akkor is így álltunk, mielőtt szültem, és tudtuk, hogy ez nem is fog romlani, csak jobb lesz, nem volt félnivalónk. Játékokon sem spórolunk, de nem veszünk meg nekik minden marhaságot feleslegesen. Kikapcsolódáson szintén nem spórolunk, minden évben többször megyünk wellnessezni, illetve egy hosszabb balatoni és külföldi nyaralásra, a gyerekekkel együtt. Mindig máshova, hogy megmutathassuk nekik az ország és a világ legszebb helyeit . Élelmiszeren nem érdemes spórolni, a minőségi termékeknek sajnos megvan az ára, de nem adnék Tescos párizsit a gyereknek, amiről azt sem tudom, miből lehet. Üzemanyagot a férjem munkahelye fizeti, így erre nem kell költenünk, csak ritkán, ha hosszú "magánjellegű" útra megyünk.
2013. aug. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!