Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik mostanában vállalnak...

Akik mostanában vállalnak gyereket, miért teszik? (a kategória nem az igazi)

Figyelt kérdés

Jó,és biztonságos világnak tartják ezt,a szerettük számára?

Senki,nem gondol arra,hogy rosszul is alakúlhatnak a dolgok. Ez egyfajta önzés?



2014. febr. 9. 18:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%

Aki a háborúban vállalnak gyereket azok miért teszik?? Nem hiszem, hogy azért mert olyan tökéletes a világunk. Én sem ezért szültem annak idején. A legtöbben azért vállalják, mert szeretnék ha lenne gyermekük akiért érdemes lesz majd élni, küzdeni, dolgozni. Mindent amiért én megdolgoztam, megszereztem az egyszer a gyermekemé lesz. Az ember szeretne a gyermekei által tovább élni.

Ha mindenki csak akkor szülne ha a világon tökéletes lesz majd, akkor kihalna az emberiség. Soha nem lesz tökéletes a világunk, de lehet reménykedni..

2014. febr. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%

Mi is élünk, nem? Akkor a gyerekünknek miért ne kelljen élnie? Csak mert ilyen a világ? Régen is volt rossz világ, csak más tekintetében.

És miért tesszük? Bár mi tettük, mert nekünk nemrégiben lett, mert szerettünk volna egy gyereket, aki belőlünk van, akit szerethetünk, megadhatunk neki mindent, ami tőlünk telik, akinek taníthatunk dolgokat, aki megszépíti az életünket. Nem azt mondom, hogy gyerek nélkül nincs értelme az életnek, de ha valakinek van egy gyereke, akkor az pedig pláne értelmet ad neki. Megtanuljuk és átéljük a feltétlen szeretetet, ami nagyon nagy dolog.

És szegény nagymamám, aki tavaly halt meg, mondta mindig is, hogy nem szabad negatívan hozzáállni mindenhez, lehet hogy egy adott helyzet nehéz, de mindig lesz valami. Olyan még nem volt, hogy nem lesz semmi.:)

És önzés? Miért önzés? Mi is lettünk, akkor nekünk nincs jogunk ahhoz, hogy általunk a gyerekünk, gyerekeink is legyenek? Szerintem ez lehetőség és nem önzés.

És azért nem olyan rossz a világ, csak fel kell mérni, hogy az adott helyzetben hogyan tud az ember a lehető legjobban boldogulni.

2014. febr. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%
Annyira azért nem rossz a világ,most éppen még világháború sincs,pedig akkor is születtek gyerekek,no meg utána is a lerombolt házak,tönkrement otthonok közé,nézz körül azért szerintem ezerszer jobb most.Pozitívan kell gondolkodni nem pedig pesszimista módon mindent sötéten látni.A gyerek majd megtanulja mit hogyan tegyen,te meg ne menj ki az utcára mert mi van ha rád esik egy tégla...
2014. febr. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
97%

Megkaptam az üzidet, és nem adok igazat neked. Nem önzésből szülünk. Vagy te úgy gondolod, hogy csupán a szüleid önzése, hogy világra jöttél?? Elég szegényes lehetsz lelkileg ha úgy érzed, hogy nincs más csak önzőség..


Önzőséget csak az gondol aki eleve így áll hozzá..

2014. febr. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%
Én is megkaptam,azt azért írtam te okos,hogy azzal a hozzáállással ami neked van ki se mozdulj itthonról,sőt minek élsz ha minden csak rossz?? Nagyon sajnállak szörnyen befásult ember lehetsz,önzőségnek inkább azt tartom ha valaki azért nem vállal,mert Ő neki nem kényelmes,tehát ha meg kéne fogalmazni mi az önzőség inkább,és ezt úgy mondom,hogy mindenkinek egyéni döntése vállal-e.nem tudom hány éves vagy de menj el egy pszichológushoz,hogy rendbe tegyen.
2014. febr. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Lehet,de mi a garancia arra,hogy bármely gyerek,nem lesz lelki sérült.(nemcsak a szüleink hatnak ránk)Ha megvesszük az autót lehet autóbaleset ér,ha nem csökkentjük annak esélyét.
2014. febr. 9. 19:32
 7/21 anonim ***** válasza:
77%
Na ja de ha kilépsz az utcára elüthet az autó ha nem lépsz ki akkor nem tehát falazd be magad a lakásodba akkor max csak éhen halsz.Kit akarsz győzködni magadat? Ostoba vagy és az érveid is azok.
2014. febr. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
88%
Köszi,de nem félek.Megkérnélek,hogy állj le a privi üzenetekkel,mert nem érdekelnek.
2014. febr. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
88%
Te beteg vagy de tényleg.
2014. febr. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Azért,mert fájdalmas az igazság?Nem baj az új életek megvédenek,a rossz dolgoktól.(ja..biztos nem tudod, de túl sok a beteg ember)
2014. febr. 9. 19:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!