Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek/tapasztalato...

Piroska és a farkas kérdése:

Mi a véleményetek/tapasztalatotok arról, ha a cumisüvegek tisztán tartása nem kifőzéssel történik hanem fertőtlenítő oldattal?

Figyelt kérdés
2014. febr. 11. 17:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ez esetben természetes tisztítószert javaslok, alapvetően a szódabikarbónát. A mosogatást is evvel végzem. Tudni kell, hogy minimum mikrogram mennyiségben marad a tisztítószerből az elmosott edényeken , a cumisüvegen is. Tehát nagyon nem mindegy, természetes-e a tisztítószer, v pedig kemikália.


A szódabikarbóna használható emésztésre is, a szájüreg fertőtlenítésére szintén, lehetőleg oldatban (vízben oldva), de magában, töményen se árt általában, de azért jobb vigyázni és vízben hígítani.

2014. febr. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
nekünk bejött, de olyat is hallottam már, hogy a fertőtlenítő szaga miatt utána nem fogadta el a baba a cumisüveget
2014. febr. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Nekem ma a Chicco márka fertőtlenítő folyadékát ajánlották, azért kérdeztem. Állítólag hatékonyabb, mint a kifőzés, ezért szerettem volna tapasztalatokat/véleményeket. Még jöhet :)
2014. febr. 11. 18:13
 4/15 anonim ***** válasza:
Nagyon vigyázz a Chicco-val, nekem se fogadta el a babám a cumisüveget utána, én is éreztem a szagát, hiába öblítettem ezerrel. A mai napig érezni az üvegeken. Inkább NeoMagnol-t ajánlok.
2014. febr. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Mi is használtuk, nem cumisüveghez, hanem kanálhoz, hetekkel az utolsó használat után ment el a szaga. Én ezért hagytam abba. A baba elfogadta, csak az volt az érzésem, hogy ha ennyire érződik a szaga, akkor azt meg is eszi.
2014. febr. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én is megvettem, de egyszer használtam családból kapott használt játékok fertőtlenítésére, amit lehet inkább kifőztem, mert én igyekszem minimalizálni a kemikáliákat magunk körül, a gyerek körül meg pláne!

Szóval én is úgy vagyok bele, hogy ha a szaga rajta marad, akkor bizony más is...és azt ne vegye a lányom a szájába....

2014. febr. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én is használtam a Chiccót. Ha túl sokáig ázik a folyadékban a cucc (ami nem károsítja az anyagot), akkor citromillatú lesz.

Az én lányaimat nem zavarta.

Szerintem jó kis anyag :)

2014. febr. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Hát az eddigi válaszaitok alapján a kifőzés felé dől a mérleg... Végülis én is úgy nőttem fel, és még néhány millió ember...csak hatékony valamennyire :)
2014. febr. 11. 20:35
 9/15 zabmester ***** válasza:
Én szerettem, az illata is tetszett, a fiamat sem zavarta, viszont cumisüvegekhez nem használtam, csak a játszó/alvós cumikhoz, rágókákhoz, hasonlókhoz. Naponta ezzel sterilizálni szerintem kicsit drága mulatság lett volna, inkább kifőztem ezeket a nagyobb, napi használatban lévő dolgokat, az gyakorlatilag ingyen van :) Hogy melyik a hatékonyabb, azt nem tudom megmondani, a fiamnak mindenesetre semmi baja nem volt baba korában, úgyhogy ez a vegyes megoldás nem okozott gondot semmilyen téren.
2014. febr. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Engem a kórházban letoltak, amiért ezzel fertőtlenítettem a bimbóvédőt. Itthon már csak a játékokhoz használtam.

Egyébként nem kell ezt a fertőtlenítést ennyire túlzásba vinni. Mo-on nincsenek olyan bacik, amik ellen egy alapos kifőzés ne lenne hatásos.

2014. febr. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!