Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamaként kérhetem, hogy...

Kismamaként kérhetem, hogy más munkakörbe helyezzenek át/ más munkaidőben dolgozhassak?

Figyelt kérdés
9 órát dolgozom naponta, ennek az időnek kb. 80%-át állómunkával töltöm. Úgy hallottam, ha orvosilag is indokolt, akkor kérhetem, hogy a munkáltatóm más munkarendben foglalkoztasson, vagy más munkakört biztosítson (irodai munka pl.). Erre valóban van lehetőségem? A munkaadóm megtagadhatja ezt tőlem? A munka törvénykönyvében ilyesmit találtam erről: "munkavállaló számára egészségi állapotának megfelelő munkakört kell felajánlani, ha várandóssága megállapításától gyermeke egyéves koráig - munkaköri alkalmasságára vonatkozó orvosi vélemény alapján - a munkakörében nem foglalkoztatható. A munkavégzés alól fel kell menteni, ha az egészségi állapotának megfelelő foglalkoztatása nem lehetséges. A munkavállaló a felajánlott munkakörnek megfelelő alapbérre jogosult, amely a munkaszerződés szerinti alapbérénél kevesebb nem lehet. A felmentés idejére alapbére illeti meg, kivéve, ha a felajánlott munkakört alapos ok nélkül nem fogadja el." Eszerint, ha pl. csak 6 órában dolgoznék, akkor sem csökkenthetik az alapbéremet, jól gondolom, ugye? Előre is köszönök minden építő jellegű hozzászólást és tapasztalatot!

2014. febr. 11. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Orvosi papírra elvileg lehetséges, de a munkáltatód ha nem tud más munkakört biztosítani elküldhet táppénzre.
2014. febr. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ha táppénzre küld, akkor lényegesen kevesebb pénz illet meg, ill. a munkámat csak csökkenteni szeretném, nem megszüntetni teljesen.. Elvileg, ha akar, át tud helyezni irodai munkára (képesítésem, gyakorlatom is megvan hozzá), de ha rajta múlik, lehet, hogy nem fog... ezért kérdezem, hogy megtagadhatja-e...
2014. febr. 11. 21:56
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tud helyet biztosítani megtagadhatja. Igen, neked kevesebb lesz, de ez neki nem feltétlen számít.
2014. febr. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Régi (sokat állós) munkahelyemen egy bárszéket vittek a kismamának. Úgy tűnt a pult mögött, mintha állna, de ült, és elég magasan a kasszához. Ha hasonló a munkád, egy ilyesmi könnyítést eltudok képzelni.
2014. febr. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Táppénzre fog kuldeni. Hiába szerepel ez a törvényben, nagyon egyszerűen ki kerülhető:soron kívüli munkaalkalmassagira küld, ahol a doki táppénzt javasol.
2014. febr. 12. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha jófej, és van lehetőség (hely), hogy máshova helyezzen, akkor lehetséges. De szerintem ez nagyon ritka, ilyenkor táppénzt javasolnak.
2014. febr. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!