Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Felelőtlenség? Anyám ma...

Felelőtlenség? Anyám ma mindennek elmondott! Kismamaként telefnálni kocsiban, illetve babakocsit tolva zenét hallgatni?

Figyelt kérdés
Szóval,ma 3 hónapos kislányommal sétáltam,kirándultunk egy nagyot,én zenét hallgattam.Amikor éhes lett megálltam,megetettem,akkr ki volt húzva a fülemből a fülhallgató.De szóval rám volt így téve a zsinor.A kislányomat nagyon érdekelte,játszott vele egy picit,nézegette,tekergette:)Örömmel meséltem anyumnak,hogy hogy tetszett neki,anyám meg konkrétan rámförmedt,hogy mégis hogy képzeltem azt,hogy zenét hallgatok,amikor ő vele vagyok,és ez micsoda felelőtlenség stb.Egyébként jó a kapcsolatom vele,utána bocsánatot is kért,a heves indulatai miatt,és megkért szépen,hogy ne használjam,mert véleménye szerint az veszélyes,és megemlítette a kocsiban headsettel telefonáló kismamákat is.Na,most engem ez "mélyen" érintett,mert nekem eszembe se jutott,hogy felelőtlenség egy kicsi alvó baba mellett zenét hallgatni,HALKAN,járdán sétálva,olyan helyen,ahol vannak gyalogosok is.Plusz én kismamaként telefonáltam fülhallgatóval a kcsiba,de mindig nagyon figyeltem,meg nem huzigattam össze-vissza,hanem induláskor beraktam,és egy gombot megnyomva felvettem.És ezt most a lányommal is csinálom,vagyis ha ott van velem mikor vezetek. Nem gondoltam volna,hogy ez baj.Szerintetek?Felelőtlenség?
2013. márc. 4. 15:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
2013. márc. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Igen az. Jön hátulról egy biciklis, kiabálnak neked, hogy vigyázz, nem hallod meg, elütnek. Vagy éppen nem a babakocsit bámulod a gyerek meg elkezd halkan fuldokolni, észre sem veszed. Bármi előfordulhat, én legalább az egyiket kivenném. Vezetés közben elvonja a figyelmedet, lassítja a reflexedet, és rontja a térlátásodat, ez mind volt egy tudományos műsorban. Jó, ritka az, hogy pont akkor történik valami, de megtörténhet.
2013. márc. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
igazéból elővigyázatosan csinálod, de vhogy én se tudom elképzelni, h akarnék az utcán az alvó gyerekemet tolva zenét hallgatni vagy a kislányommal a hátsú ülésen a kocsiban telefonálni. nekem is fura és valahogy rossz érzésem lenne tőle.
2013. márc. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%

Mondjuk én nem használok babakocsit, kendőben hordozom a lányom, szintén 3 hónapos, de néha én is hallgatok zenét fülhallgatóval.

A lányom úgyis alszik, az úttesten duplán szétnézek, ha meg felébred a lányom, azt megérzem.

2013. márc. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
És még hozzátenném,hogy nem,nem ez a legnagybb problémám,csak mellbe vágott egy kissé a dolog,nekem a kislányom a legfontosabb az,hogy neki jó legyen,mégcsak véletlenül sem veszélyeztetném,de mit csinálnék a séták alatt?Napi 2 órát is sétálunk akár,és csak heti egyszer jön velem a babás barátnőm,mert ők egész más irányban laknak,ilyenkor félúton találkozunk,és szeretek zenét hallgatni,a lányom átalussza a sétákat.
2013. márc. 4. 15:29
 6/18 Golan Trevize ***** válasza:
94%
Felelőtlenségnek nem mondanám, de nekem eszembe nem jutna fülhallgatón zenét hallgatni, miközben a gyerekeimmel vagyok...
2013. márc. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%

Ha fel tudod mérni, hogy halk aláfestőzene, vagy teljesen kizárja a külvilágot, akkor nem veszélyes a zenehallgatás. A biciklis meg kerüljön ki!

A kocsiban én nem telefonálok, de a headset-et pont erre találták ki. Nem látom be, mi volt az indulat oka. Talán az, hogy ő nem használta ezeket az eszközöket kb. soha, te meg igen, akár napi szinten. Ettől még nem veszélyes.

2013. márc. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Ja,és még annyi,hogy úgy van a karfa,hogy látom a babát,mert velem szemben van,és halkan hallgatom,tényleg mindent halok:)És 120%-os füleim vannak.
2013. márc. 4. 15:31
 9/18 anonim ***** válasza:
Sokat vagyunk autóval úton a gyerekekkel (1 és 2 évesek) közben van hogy intézem a dolgaimat. Nem fogok egy félórás út közben negyedórára félrehúzódni, mikor eleve sietek. Míg nem voltak gyerekek is így telefonáltam. Nem véletlen törvényes. Sétálgatni társaságban szoktunk, de ha egyedül mennék, ők aludnának én is hallgatnék szerintem halkan zenét.
2013. márc. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
9es vagyok. Én is headset-et használok az autóban. Én úgy vettem ki az írásodból, hogy te neked is le van téve a telefon, nem a kezedben fogod.
2013. márc. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!