Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti is így látjátok, ebben...

Ti is így látjátok, ebben azért sok igazság van nem?

Figyelt kérdés
Manapság, ha egy nő nem akar gyereket, abból jól nem jöhet ki. Ha fogamzásgátol, akkor jaj, kihal miatta a magyarság. Ha abortuszra megy, gyilkos. Ha örökbeadja, büdösk.., aki eldobta a gyerekét. Ha megszüli, és nem tudja rendesen eltartani, minek az ilyennek gyerek?

2014. febr. 12. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint vagy az első (tőlem haljon ki a magyarság), vagy a gyermek tisztességes felnevelése a két lehetőség. A többi nem opció. Aki akar, vállaljon tisztességgel, aki nem akar, az előzze meg!
2014. febr. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én nem így látom, aki vigyáz rendesen hogy ne csússzon be egy nem tervezett baba, akkor azt nem is ítélik el. Az abortusznak is sokszor nyomós oka van (pl olyan betegség amit a szülők nem tudnának felvállalni). Ennyire azért nem általánosítanak az emberek ahogy te leírtad, azért nem minden fekete és fehér :) Pl arra is lehet megalapozott indok hogy valaki örökbe adja a gyerekét, sőt olyan helyzetbe is kerülhet egy család hogy nem tudják rendesen eltartani a gyereket/gyerekeket. Szerintem nincs ilyen általánosítás. Azt pl én is elítélem, hogy valakinek a 4. abortusza van mert trehányságból nem védekezik, vagy felelőtlen és megszül egy gyereket pedig még kajára sincs pénze. De ha valahol terhes az anyuka, közben a férje balesetben meghal, na ott kit hibáztassunk a szűkös anyagi helyzet miatt? Nem lehet így általánosítani, és szerintem az emberek nem is szoktak.
2014. febr. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Julie S ***** válasza:

Összefoglaltad, hogy miért is nem kell törődni mások véleményével bizonyos témákban.

Nézőpont kérdése, hogy ki miként vélekedik adott élethelyzetről. És érettség kérdése, hogy hogyan ad hangot a véleményének.

2014. febr. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de elég agyatlan kérdés és hülyeség az érvelésed. Ha nem akar gyereket, akkor védekezzen, akkor nem kell abortálnia, örökbeadnia, stb. Bár ez is bonyolultabb annál, ahogy beállítod. De maradjunk a fogamzásgátlásnál. Erre te: "Ha fogamzásgátol, akkor jaj, kihal miatta a magyarság." És miért kellene mások orrára kötni, h tablettát szed? Totál magánügy, tőlem még sosem kérdezték a közértben, de még a tágabb rokonság se. És ha még el is mondaná "a nő manapság", kétlem, h a többség a magyarságot kezdené el félteni
2014. febr. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez úgy baromság, ahogy van.

Ha valaki nem akar gyereket, az védekezzen, oszt jónapot.

Nem ettől fog kihalni a magyarság.

2014. febr. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szegényeknek van sok sok gyereke,gazdagoknak 1 vagy 2 gyermeke.igazság van
2022. máj. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!