Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nekem nincsen állandó saját...

Nekem nincsen állandó saját jövedelmem és csak a kisebbik gyermekem után járó gyest és családi pótlékot kapom. Abból a kötelezhetnek nagyobbik fiam (aki az apjánál van elhelyezve) után hogy fizessek gyerektartást?

Figyelt kérdés

2014. febr. 18. 13:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem ilyen esetben se te, se a volt férjed ne fizessen gyerektartást. Ez így fair.
2014. febr. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A kisebbik gyerek közös a volt férjeddel? Ha nem, akkor kell fizetned a nagyobb gyerek után gyerektartást. A GYES-ből és családiból úgy tudom nem vonnak, de az állam megelőlegezheti az apának és ha lesz jövedelmed, akkor majd behajtják rajtad.
2014. febr. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

persze. ha nem tudod fizetni most akkor megelőlegezik neki és majd ha újra(?) lesz munkahelyed akkor vissza kell fizetned. tehát akkor majd duplán fizeted majd a gyerektartás.


szegény gyerekek :(

2014. febr. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok, igen, tényleg nagy kérdés, hogy a kisebb gyerek ugyanazon apától van e , mint a nagyobb. Ha nem és együtt vagytok a kisebb gyerek apjával, akkor igen, kötelezhetnek. Miért nem akarsz fizetni a nagyobb gyerek után?

Bezzeg a nők foggal körömmel küzdenek a gyerektartásért..bezzeg amikor fordítva van, mint itt, jönnek a kifogások, de remélem senki nem sajnál. Ő is a te gyereked!

Borzasztó, szegény gyerekek.


Ha viszont mindkettő közös, akkor tényleg ne fizessen senki semmit. Szóval tudni kellene egy kicsit részletesebben a dolgokat, hogy érdemleges választ kapj.

2014. febr. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Közös a kisebbik gyerekek is van az csak a tiéd és az új párodé? Ha nem közös a kicsik akkor kell fizetned, a gyereknek akkor is enni kell ha az anya nem dolgozik. Gyerek te kötelességed is, nem csak az apáé. Új párod vele fogadott el, akkor szálljon be a költségekbe egy családban nincs én meg te pénzed csak mi pénzünk van.
2014. febr. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es!

Tudod hány vállalkozó, terepjárós apát ismerek, akik minimálbérre vannak bejelentve, és havi 10.000 Ft- ot fizetnek gyerektartás cimen...

Ne sajnáld az apákat, tisztelet a kivételnek...(az én volt férjem kivétel).

2014. febr. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsó én arra meg mindig azt mondom, hogy az anyát nem zavarta míg együtt éltek, hogy a férje adót csal akkor utolag se zavarja.
2014. febr. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
a két fiam csak fél testvérek, a nagy 7 lesz a picike 2.... eddig én neveltem a nagyobbat is kb 1hete egyeztem bele h az apjánál legyen....nekem csak azzal van problémám h nem az én keresetem hanem a pici után kapom a gyest meg a családit. a kettő együtt is önnmagában édes kevés és még ebböl adjak a nagyobbiknak... hogyan...!? vegyem el a picike szájából....am meg az apuka betegápolásit kap a nagymamája után ,pedig nem is ápolja még csak egy helyen sem laknak és vállalkoza van ami a fiam apai nagyapja nevén fut....
2014. febr. 22. 20:24
 9/11 A kérdező kommentje:
ja és amíg a nagy fiam apjával éltem (kb5évvel ez elött) csak szociális segélyböl élt... 30éves korára a fiam nagyapja(az apuka apja) tartotta el... a mai napig a szülökkel él.
2014. febr. 22. 20:32
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát ne haragudj, de szörnyű olvasni amit írsz. De mostmár biztosra mondhatom , hogy igen, kötelezzenek fizetni! Tehát adott egy gyerek, aztán egy új férj (vagy akárki) és tőle egy új gyerek. De mivel nem tudtok eltartani 2 gyereket (mert mi másért egyeztél volna bele, hogy apjánál legyen a nagyobb) így tovább adtad. Elég neked 1 gyerek (arra az anyagi helyzetre). Borzasztó. Hu. Hát azt mondom, be a kicsi a bölcsibe nyomás vissza dolgozni és megadni a nagynak a minimális gyerektartást! Ilyen a felelős anya.

Az teljes mértékben részletkérdés az apának mennyi van és hogy. Hisz te is tudtad miben van két gyerek mégis bevállaltad a másodikat. És mivel rá még kapod a gyest így megéri "megtartani". Jajj, de dühös lettem.

2014. febr. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!