Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nem a saját tulajdonomban, de...

Nem a saját tulajdonomban, de egyedül lakom, állandó lakcímmel bejelentkezve. A tulajdonos megszabhatja, hogy kit és mikor fogadhatok vendégként?

Figyelt kérdés
Lassan 1 éve lakom szüleim tulajdonában lévő házban, és fél éve állandó lakcímmel vagyok bejelentkezve ide. Egyedül én lakom itt, és én fizetek minden költséget. Az lenne a kérdésem, hogy a tulajdonosok megszabhatják-e azt hogy kit és mikor fogadok vendégül,és ha észre veszik hogy valaki van nálam, kitehetik-e vagy esetleg feljelenthetik-e őt?
2013. máj. 21. 09:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát alapesetben ilyenkor ugye albérleti szerződést szokás kötni. Abban elvileg lehet megszorítás arra, hogy milyen feltételekkel fogadhatsz vendéget. Most esetetekben nyilván nincs ilyen, így minden megegyezés kérdése. De amíg a szüleid tulajdonában van a ház, addig ők döntenek mindenben.
2013. máj. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Tehát hiába vagyok ide állandó lakcímen bejelentkezve, és ők teljesen külön, egy másik házban élnek, nincs jogom beengedni senkit,ha ők azt mondják, hogy senki sem mehet be?

2013. máj. 21. 10:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hová vagy bejelentkezve, semmit sem számít, mert a lakcímbejelentés semmiféle jogot nem keletkeztet a lakás használatára.


Ha van írásos bérleti szerződésed, akkor abban benne áll, hogy kizárólagosan használod-e a lakást. Ha kizárólagosan használod, akkor senki nem tilthatja meg neked, hogy vendéget fogadj. De ha nincs írásos szerződésed, akkor gyakorlatilag semmiféle szóbeli megállapodást nem tudsz bizonyítani, így azt sem, hogy milyen feltételekkel és meddig használhatod a lakást. A szívességi használatot bármikor megvonhatják tőled (erőszakkal ki nem tehetnek, csak felszólíthatnak a távozásra), akár fogadsz vendéget, akár nem. A vendégfogadás mindenesetre nem bűncselekmény, úgyhogy feljelentéssel nem élhetnek.

2013. máj. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2013. máj. 24. 08:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!