Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Előfordult valakivel hogy...

Előfordult valakivel hogy azért költöztette át a baba ágyát a saját hálószobájukba (kb 9-10 hónapos korában) mert nem bírta az állandó éjszakai ébredést? (korábban éjszakát átalvó babáról van szó)

Figyelt kérdés
Kb 5-ször de van hogy többször ébred éjszaka. Kénytelen vagyok kivenni mert nem hagyja abba másképp a sírást. Adok vizet neki, cumi és már alszik is vissza az ölemben. Pár perc múlva leteszem. Alszik egy ideig majd ismét az előzőek. Korábban 1 max 2 ébredéssel átaludta az éjszakát, csak cumit kellett vissza adni, nem kellett kivenni, aludt tovább. A szobája szemben a miénkkel, ajtók nyitva ágyából lát minket. Miért csinálhatja ezt? bocsi kicsit hosszú lett..
2012. jan. 18. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Én egy ideig együtt aludtam a kicsivel, mert sokáig szopizott (3 év) és éjjel is "rájött". Szóval nem bírtam, úgyhogy inkább mellettem aludt egy darabig és úgymond "kiszolgálta" magát:)))) Így megúsztam az állandó rohangálást, nyűglődést, stb.
2012. jan. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

6 hetes kora óta átaludta az éjszakákat a lányom, és kb 1 hónapja kezdte el az éjszakázást. nem viszem át a mi szobánkba, nem szeretném, ha megszokná. Inkább kelek 25x hozzá. Nappal szinte semmit nem alszik, így a pihenés akkor is kilőve.

Mit szokott vacsorázni a babád?

Nem lehet, hogy megéhezik, és azért kel?

2012. jan. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A lányom úgy 1 hónapja ébred kb. 5-ször éjszakánként. És nem, nem fordult meg a fejemben, hogy átvigyem hozzánk. Sajnos ez most ilyen, valahogy ki kell bírni. Mondjuk nekem szerencsém van, mert nem én kelek minden alkalommal, hanem a férjem is segít, elosztjuk az éjszakákat. De bizony van olyan, hogy csak az egyikünk "műszakjában" ébred 5-ször, utána meg semmi. nehéz, de majd csak kinövi. :)
2012. jan. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy jönnek a fogai??mert attól szoktak általában kelni a babák főleg akik már előtte átaludták az éjszakát!Próbáld ki a chamomilla vulgaris 15 ch-s homeos golyót(3x5)ez nyugtatja!Ha úgy látod ez használ neki akkor valszínű a foga akkor pedig ez csak átmeneti és vegyél erőt magadon és ne szoktasd át hozzátok!Bár ha férjed és téged nem zavar hogy veletek alszik akkor sztem ez nem akkora nagy probléma!

Még én is éhségre gondoltam!Mit eszik vacsira??Szopik tápszeres??Nem lehet hogy az éhség miatt kel!mert ebben a korban már elég sokat mozognak nappal,egyre több kalóriát égetnek el így be lehet vezetni szép lassan a szilárd vacsit fürdés előtt majd fürdés után szopi/tápszer!

2012. jan. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm hogy ennyien írtatok. Jönnek a fogai is, de ha kiveszem rögtön vissza alszik, ezért nem gondoltam volna hogy ezért ébred konkrétan, de lehet hogy mégis. Tápszeres baba, uzsonnára rizspépet kap (van hogy gyümivel is keverem) vacsira pedig tápszert kap de mostanában nem nagyon akarja megenni az adagját. Lehet emiatt meg kellene etetnem az első ébredéskor? Teljesen tanácstalanul állok előtte. Szeretném ha maradna a szobájába, nem mindenáron akarnám átköltöztetni csak már hajnalban olyan reménytelennek tűnik amikor fel kell kelnem :). A férjemet nem terhelem ezzel sokat dolgozik, korán kell másik városba autózik, kell a pihi neki.
2012. jan. 18. 14:22
 6/8 anonim ***** válasza:
Attól függ mióta csinálja. Nálunk amikor jött a foga (napokban volt) akkor kezdődött ez az éjjeli ébredés. Ha már nagyon hulla voltam akkor átmentem az ő szobájába a heverőre aludni, vagy ő jött hozzánk a nagyágyba. Féltem, hogy megszokja, de egyáltalán nem szokta meg. Nem is akar nálunk aludni. Nekünk egyzserűbb volt őt átvinni a szobába, vagy nekem átmenni hozzá, mint a kiságyat átköltöztetni:-) Ahogy kijött a foga minden rendeződött. Kivéve a napirend..de ez más "tészta" :-)
2012. jan. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos minden elvemet a sutba dobva, átvittem a kisfiamat magunkhoz, és velünk aludt. Már nem bírtuk a felkeléseket, ráadásul a nagyobb gyermek iskolás, és bizony megjegyezték a suliban a tanárok, amikor majdnem elaludt a padra borulva, hogy ugye öcsike nem hagyott aludni megint...

Szóval átvittük, és 3 hónapon át így is maradtunk. Volt előnye is, mert az édes kis szuszogását hallgatni, nézni, ahogy alszik, az is kihagyhatatlan ám! Na de most 1 éves lett, és szépen fokozatosan vissza szokott a kiságyába. No problem, és mindenki boldog.:)

A nagyobbik gyermekemnél nem volt ilyen időszak, ő sosem aludt velünk. Minden baba, minden helyzet, minden szülő páros más, nincsenek kőbe vésett szabályok, csak ti legyetek boldogok, az a fő!:)

2012. jan. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyébként valószínű, hogy a szeparációs szorongás kínozza, hiszen megnyugszik nálad! El fog múlni, ne félj! Előző voltam.
2012. jan. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!