Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi tehetnék? A 8,5 éves...

Mi tehetnék? A 8,5 éves lányom nem szeretne iskolába menni.

Figyelt kérdés
Okos, ügyes, értelmes 2.osztályos kislány. Nem akar iskolába járni. Azt mondja nem szereti a tanárokat. Elkezdett pityeregni. A tanárok nagyon dicsérik. Ezen a héten kezdődött ez a probléma.
2014. febr. 19. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Beszélgess vele sokat, derítsd ki mitől nem akar menni. A társaival jól kijön ? Meg tud felelni az órákon?
2014. febr. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sok barátja van. Azt mondja nem piszkálja senki. Órákon figyel, mindig tud a kérdésekre válaszolni.
2014. febr. 19. 21:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Kisfiamnál is volt ilyen időszak(időszakok). Ő ilyenkor egy kicsit megfáradt. Korábban fektettük le, sokat beszélgettünk az iskoláról, persze a pozitív dolgok felé terelve a szót. Pár nap alatt elmúlt.
2014. febr. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Múltkor valaki írt, hogy a kislánya azért nem mer iskolába menni, mert megjött a menstruációja. A Te kislányod nem fejlettebb mint a többiek? Nem ez lehet a baj?
2014. febr. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt mondja azért nem akar iskolába menni mert nem szereti a tanárokat. Nem vettem észre hogy fejlettebb lenne társainál.
2014. febr. 20. 08:58
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nem lehet, hogy mégiscsak valami konfliktusa támadt? Akár tanárral, akár gyerekkel… Nem kell nagy dolog ahhoz, hogy kiakadjanak a gyerekek (a sajátomon legalábbis ezt látom), elég, ha rosszat/rosszul szól rá egy tanár.

Én a helyedben beslattyognék és megkérdezném a tanítókat, nem vettek-e észre valamit a múlt héten.


(Hozzáteszem, az én fiam sem rajong sajnos az iskoláért, de ez már az első év közepe óta így van, ezért tudom, hogy „tulajdonság” ez, és nem „hiba”. :) Másrészt hihetetlenül tapló tanárok vannak néhol, szerencsére nem az ő osztályukat tanítják, de a gyerekek – más szülőktől is hallom – folyton mesélik, milyeneket szól be nekik egyik-másik tanár. Persze nem örülök neki, de nem tudom mással biztatni, mint hogy örüljön, hogy nem ő tanára, és igyekezzen elkerülni.)

2014. febr. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!