Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A férjem válni szeretne. A...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem válni szeretne. A pénzünket piramis játékba fektette. A vagyonmegosztásnál mit tehetnék, hogy a felelőtlenségét vegyék figyelembe,10 milliót bukott. Oda a család pénze? Mit tennétek a helyemben azt mondták én is buktam ezt a pénzt?

Figyelt kérdés
2013. nov. 25. 19:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

Oda bizony. Akkor is ez lenne a helyzet, ha te vesztetted volna el lóversenyen. :)


Ha közös pénz volt, a beleegyezéseddel fektette be, ha az ő pénze volt (örökölte, hozta a házasságba), akkor a válásnál úgysem kapnál belőle. A házasság vagyonközösség, a veszteségek is közösek.

2013. nov. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
Semmit nem tehet, házasság alatt minden közös így ha egyikőtök hülye akkor ketten szívtok, a közös pénz miatt.
2013. nov. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Ne haragudj, de szerintem ügyvédet kéne megkérdezni. Normális ügyvéd ingyenesen is ad némi felvilágosítást.
2013. nov. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem kérdezett meg, beleegyezésről szó sem volt. Minden pénzünk az Ö nevén van. Becsapott megcsalt. És most mindenünk oda. Én naiv vakon hittem neki.
2013. nov. 25. 19:21
 5/16 anonim ***** válasza:
66%
Jogi értelemben beleegyeztél.
2013. nov. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
34%
ez bukta, ezért nem kell házasodni
2013. nov. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Mit lehetne tenni ellene???? Adjatok tanácsot! Azt mondta övé a pénz enyém a ház és elment. Most már ház kell neki.
2013. nov. 25. 19:48
 8/16 anonim ***** válasza:
96%
Ha nincs lepapírozva,hogy a tiéd marad a ház,és azt együtt vettétek,akkor sajnos nem sok mindent tehetsz.Kérheti a felét.A kocsi kinek a nevén van?
2013. nov. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%

"Beleegyezésről szó sem volt" - de a te beleegyezésed is kellett hozzá, hogy minden az ő nevére kerüljön, nem? Ha olyan bankszámlát nyitottatok volna annak idején, ahol nagyobb összegű kivételt csak együtt tudtok intézni, akkor ez nem történt volna. Persze, utólag okos az ember, de jogi értelemben a beleegyezéseddel történt, még ha a valóságban ez nem is így volt. Ennyi erővel mindenki ezzel próbálkozna a válásnál.


Vagy fordítva: tegyük fel, hogy bejön neki az üzlet, és keres rajta 100 milliót. Akkor most annak sem kérnéd a felét, mert egyedül csinálta a befektetést? Erre írtam azt, hogy a kockázat és a veszteség, de a nyereség is közös egy házasságban, hacsak erről nem szól külön papír.

2013. nov. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
96%

Minden, ami a házasság ideje alatt vettetek, közös, és minden kiadás, adóság is.

Válás esetén a (pozitiv és negativ) vagyont is felezik, igy ha csak az egy haz van, akkor azt felezik.

2013. nov. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!