Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezt nem értem a ciklus.hu...

Ezt nem értem a ciklus.hu naptárával kapcsolatban. (? )

Figyelt kérdés

Az ovuláció napja, és az azt követő három nap "fiús nap". De úgy tudom, hogy az ovuláció maga kb. 12 óráig tart.

Ha az előtte lévő napokon élünk házaséletet, akkor a bentmaradt életképes spermák miatt, akkor is teherbe esheteünk, ha pont abban a 12 órában (ovu-kor) nem vagyunk együtt.

De ha elmúlt az a bizonyos 12 óra, akkor már késő. Akkor hogy lehet ez, hogy az ovu után esélyesebb a fiúbaba?



2014. febr. 20. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:

a petesejt a kilökődéstől számított 12-24 óráig életképes. De nem mindig ugyanakkor lökődik ki. Van úgy hogy a peteérés hosszabb, az ovu első napja pl. ma lenne, de csak vasárnap lökődik ki ezért hétfőn még megtermékenyülhetsz.


ez azoknál fordul elő akiknek hosszabb a ciklusuk (40-50 nap)

2014. febr. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, de ezt 28 napos ciklusra írta, és úgy, hogy a 14. nap az ovu.
2014. febr. 20. 11:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Mert pontos ciklus esetén sem lehet 100%-ra megmondani, hogy melyik nap van az ovuláció.

De egyébként jól tudod. A peesejt 12 óráig megtermékenyíthető, utána elpusztul. Hiába vagytok együtt ovuláció után egy nappal, abból már nem lesz baba.

2014. febr. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek!
2014. febr. 20. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!