Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Légyszi nyugtassatok meg! Az...

Légyszi nyugtassatok meg! Az AFP vizsgálatom eredménye nagyon aggasztó, mióta megláttam teljesen magam alatt vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
agyon megijedtem. Két nappal a vérvétel után meg is jött az sms, hogy megtekinthetem a vizsgálatom eredményét, viszont elborzadtam mikor megláttam. Azt írja down-kór előfordulása 1/100-hoz. Az értékeim a következők: AFP: 0.9 Mom, uE3: 0.96 Mom, hCG: 1.45 Mom, Inhibin-A: 3.30 Mom. 21 éves leszek a nyáron, és a 12 hetes konbinált tesztről lecsúsztam, viszont a tarkóredő nagyon szép vékony volt 14 hetes uh-n. Szóval mondanom sem kell... magamhoz se tértem, és már hívott is egy hölgy, hogy látja az eredményeim, és ajánlja a magzatvízből való mintavételt. Szóhoz se jutottam, de abban biztos vagyok, hogy azt semmi képp sem szeretném. Kérlek mondjátok el tapasztalaitokat, teljesen kétségbe estem :,-( Nektek milyen eredményeitek lettek, s aztán mi történt? úgy érzem a babámmal minden rendben, de most nagyon megijesztettek. ne haragudjatok, ha hosszú lett.

2014. febr. 20. 18:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

Ne haragudj, de ez nem olyan dolog, amit "érzel". Jó esély van rá, hogy Down kóros lesz. Lehet, hogy nem.

Két választásod van: vagy elmész a magzatvíz vizsgálatra és most kiderül, vagy ellutrizod a szülésig és akkor derül ki.


A 14. heti UH-n már nem igazán látják a tarkóredőt, főleg, ha esetleg korábban volt peteérésed. Így nem túlzottan megbízható az az eredmény, amit kaptál.

2014. febr. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
remélem tudod hogy ez egy elavult vizsgálat és európa nagy részén nem is csinálják már pont azért mert sok a fals eredmény. Állitólag itt is hamarosan beszüntetik. nem árt egy genetikai uh külön ha ott minden rendben akkor nem kel aggódnod, de ezt szokták is mondani hogy gyakori a rossz eredmény.
2014. febr. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

nekem is 0.9 lett az AFP, én úgy tudom az normális... legalábbis a leleten az szerepelt hogy 0.7 az alsó határ...

emellett csinlátattam kombinált tesztet az 1:1350-hez lett.

a doki szerint minden rendben van minden normális, a tarkóredő is és a 20. heti UH-n is minden rendben volt.


én ne aggódnék a helyedben, de az orvosod véleményét mindenképpen kérd ki, mikor mész a genetikai UH-ra?

2014. febr. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem 0.93 MOM lett és az égvilágon semmi baja !! Én a helyedben elmennék egy 4d vizsgálatra és ott kérnék véleményt.
2014. febr. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az AFP nagyon elavult! Ne is vedd figyelembe!

Én Angliában élek, itt nem csinálják.

A magzatvízből való mintavétel vetélési kockázattal jár, te sem akarod, nehogy megcsináltasd ilyen miatt!

A tarkóredő eredményed tökéletes, biztos semmi baj, nyugi.

Az a baj, hogy egy várandós nő, anya sokszor találkozik károgó vészmadarakkal, és nehéz kiszűrni ki az aki csak károg, és ki mond valami értelmeset. Ne hagyd magad paráztatni!

2014. febr. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem két terhességemnél is alacsony lett a Mom, 0,9 alatti. Szerencsére voltam kombinált teszten is, az jó lett, úgyhogy nem aggódtam. Az AFP elavult. Menj el ultrahangra, ajánlom az Istenhegyi Géndiagnosztikai Központot, ott nagyon alaposak és nagyon hozzáértőek.
2014. febr. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem sokkal rosszabb lett, 1:32 jött ki a Down kórra, megismételték, az is pozitív lett, 1:90. 26 éves voltam. Semmi baja a kislányomnak, aki már 3 éves múlt. Csináltak genetikai ultrahangot, ami megnyugtató eredményt adott, mindent rendben találtak. Mi nem vállaltuk az amniocentézist a vetélési kockázat miatt. Az afp önmagában nem mérvadó, csak ultrahanggal együtt szabad figyelembe venni (nekem ezt mondták), és amit előzőek írtak, nagyon elavult. Egyébként akinek 1:100000 jön ki, az is esély a betegségre.
2014. febr. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Passiflora ***** válasza:

A legjobb barátnőmnek nagyon rossz AFP értéke született 26 évesen. Nagyon nehezen, de végül rászánta magát a magzatvíz vételre. Végigidegeskedték azt a három hetet az eredményre várva, aztán szerencsére kiderült, hogy minden rendben van a kislányukkal.


A döntést nyilván Nektek kell meghoznotok arról, hogy vállaljátok-e az amniocentézist, de mint írtad, azt semmiképpen nem szeretnéd.


Ha szeretnél egy kicsit megnyugodni, szerintem érdemes lenne egyrészt az orvosoddal beszélni, másrészt utánaolvasni az interneten, hogy mennyire megbízható a módszert, és milyen valószínűséggel ad hamis pozitív eredményt. (Találsz bőven fórumokat is olyan kismamák hozzászólásaival, akik végigmentek ugyanezen, és leírják a tapasztalataikat.) Minden jót Nektek!

2014. febr. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ikrekkel voltam terhes , 1:153 volt az én eredményem, genetikai Uh még az ajakívüket sem látták, 3 nap múlvára visszarendeltek. Na én nem mentem vissza, mert nagyon nem tetszett a vizsgálat minősége. Elmentem 4 D Uh-ra és a hölgy 45 percen keresztül végig nézett mindenüket és mindent rendben talált, megnyugtatásként 3 hét múlva vissza kellett menni és akkor is minden Ok volt, azóta már 17 hónapos nagy csajok.
2014. febr. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem ez a 3. terhességem és nekem 0,40 lett az eredményem. Rá is van írva a papíromra, hogy vérvétel megismétlése javasolt. Nem mentem el egy újabb vérvételre mivel voltam kombinált teszten ami nagyon jó lett 1:3900-hoz és az orvosom is megnyugtatott, hogy ha a kombinált teszt eredménye jó és a tarkóredő is jó, ami nekem 1,3 lett akkor nincs miért aggódni. Amúgy is egy elavult vizsgálat tényleg, nem értem, hogy nálunk miért kötelező még mindig, mert más országokban már beszüntették pont ezért mert rossz eredményt ad, nem megbízható.
2014. febr. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!