Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A Bartos Erika könyvei miért...

A Bartos Erika könyvei miért ossza meg így az anyukákat?

Figyelt kérdés

Sokan úgy fikazzak ezeket a könyveket főleg a primitiv szöveg es a béna rajz miatt. De olyat is hallottam, amikor valakinek az sem tetszett, hogy az író hogy megszedte magát a hülye konyveibol, mintha az irigység beszélne némelyik emberből. Es hogy a gyerek visszafejlődik ha ilyeneket olvasnak neki. Közben meg azt látom, hogy aukciós oldalakon csak úgy rácsapnak ezekre könyvekre ha használtan árulják, vagy azt keresik hol árulják éppen akciósan.

Nekem megvan egy rész belőle, nincs vele semmi bajom, nem a kedvenc könyve a lányomnak, de néha kéri hogy olvassam. A rajzok es a szöveg is teljesen átlagos, ovisoknak való, volt mar a kezemben ennél sokkal durvább ovisoknak való könyv is.

Konkretan az Anna Peti es Bogyo baboca könyvekre gondoltam.


2014. febr. 20. 22:49
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
63%
Az Anna Petit nem ismerem,a Bogyó Babócával semmi bajom.Nem bugyuta,hanem egyszerű történetek.Szerintem 2-3 éveseknek pont ideális.Nem azt mondom,hogy a kedvencem,meg a fiamnak sem,de egyáltalán nem rossz.
2014. febr. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 lcs ***** válasza:
65%
hát nem tudom, nekem 4 éves lányom imádja az Anna,Peti,Gergőt is meg a bogyó babócát is. majdnem minden rész megvan mindkét meséből. Az Anna,PEti,Gergő pl teljesen normális értelmes történetekről szól, szerintem abszolút tanulhat belőle a gyerek, és pont azért jó, mert olyan a szövege, amit simán megért. :)
2014. febr. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
45%

Engem kifejezetten idegesít a Bogyó és Babóca. A gondom az vele, hogy sokszor a történetek nem következetesek, nem is tudom hogy fogalmazzam meg.. Valahogy tényleg bugyuták és nem átgondoltak.

Az én lányomat nem is nagyon köti le. A rajzok pedig szerintem borzalmasak. Kaptunk 1 éve egy Bogyó és Babóca könyvet, a kislányom első kérdése az volt, hogy mi baja ennek a szegény katicának? Nagyon furán néz ki..

2014. febr. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
54%

én fiam 4 éves. 2 éves korában szeretett bele!!! az annapetikbe! úgy, hogy a mai napig MINDEN ESTE! kell olvasnom belőlük. megvan az összes rész!


tudod ezek után, azt hiszem fikázhatom! :D

mikor még csak 2-3 könyv volt meg és nem fújtam kívülről akkor még azt mondtam aranyos. na de mikor már a 6. könyvben is a szuperanyu bugyuta történeteit olvastam 500.-szorra, hát bevallom, a hátamon feláll a szőr!


nekem nagyon sok a szuperanyu történetei. valahogy minden rész kicsit arról szól, hogy milyen tökéletes, mindent megvarr, kitalál, megalkot, felszerel, megsüt és persze soha nem borul ki a bili!


(egyébként az életbe biztos nagyon aranyos Bartos Erika, tőle kaptuk ajándékba a sorozatot, de az annapeti kikészít!)

én meg egész nap gürizek és szalad a lakás mikor hazaérünk.

2014. febr. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
23%
4es vagyok. bocs, az utolsó sor nem tudom hogy került oda :D
2014. febr. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 porcukormókus ***** válasza:
80%

Jo jo, szuperanyu engem is kinyir, dehat arrol megsem szolhat az annapeti, hogy anya egesznap dobalja a magneB6-ot, hogy elkerulje az agyverzest, estere megis olyan mint egy faradt denever... :p

Egyebkent szerintem mindket sorozat nagyon el van talalva, bogyo-baboca nalunk is nagy kedvence a 2.5evesemnek, minden formaban. Annapeti meg gondolom a nagyobbacska gyerekeket koti le.

2014. febr. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk is nagy kedvenc mindkét féle mese sorozat. Szerintem a rajzok jók, nekem legalábbis tetszenek. Nekem attól áll fel a hátamon a szőr, hogy milliószor elovastuk ás néha csalni akarok 1-2 mondattal röviditek és a lányom rám szól.
2014. febr. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
37%
Mert bugyuta könyvek,béna rajzokkal,kisfiam még nincs 3 éves elmesél bármit sokkal értelmesebben,mint ahogy a könyvben le van írva,semmi pénzért nem venném meg.Persze ezen az oldalon rögtön le van szólva aki értelmesebbnek tartja a gyereket,mint hogy ezekből a könyvekből olvasson neki,vannak ennél százszor értelmesebb mesék igényes rajzokkal.A másik az,hogy ilyen könyvet aki nem hülye pikk pakk összerak,még talán a rajzok is jobban sikerülnek,tehát szerintem annyi,hogy az írónő rájött keresettek a gyerek könyvek gyorsan össze dobott párat, az Anna,Peti még gázabb.
2014. febr. 21. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudom én sem minek hisztizik rajta sok anyuka, nekem sem voltak a kedvenceim, de tény, hogy nagyon eltalálta mit akarnak a gyerekek: egyszerű kis történeteket, amik a mindennapi életükről szólnak, hogy oviba mentek, kirándultak, stb.


Amitől én a hajamat téptem az az, hogy fel volt sorolva 20 név a családból vagy a gyerekek iskolatársai. DE ezzel is eltalálta a gyerekek igényeit, azért hányszor volt, hogy látunk valakit, síró gyerek az utcán, pl, és kérdezik a gyerekek, hogy ezt vagy azt (tök idegen), hogy ki ez, hogy hívják.


Próbáltam néha magyar népmesével is, de amikor minden második mondatot magyarázhattam (pl. mi az a saroglya), akkor a gyerekek is unták. Az ovis korosztálynak ezek a könyvek viszont pont a legmegfelelőbbek.

2014. febr. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
91%
Osztják, nem ossza!!!
2014. febr. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!